Zavirování počítače

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

Jestli to máš v tom msconfig, tak jak to vypadá na obrázku, pak všechno je zakázáno. Jenže to co vidím, asi není ten msconfig. Kdyby tam byla fajfka, běží to. Jen nevím, jestli je to celý výpis.
Zakázal bych:
alcmtr
desktop oba dva
výřezy obrazovky
Jestli tam nemáš nějaký speciální aplikace, zkus zakázat ještě:
pdfFactory
Rthdcpl
skytel
wiawizardmenu
Jsou to věci, které to minimálně zpomalují.
Uvidíš co to udělá. Pokud by Ti neběželo něco, co tam máš nainstalované a potřebuješ to, pak to povol. Zkoušel jsi hledat v těch registrech?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#17 Příspěvek od tibi »

nie je lahsie preinstalovat cely win odznova ako sa trapit a presediet hodiny nad problemom_?!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od workhard »

Taky to raději řeším přes Format C: Mám dva disky a na ten s Woknama jenom instaluju programy.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

workhard píše:Taky to raději řeším přes Format C: Mám dva disky a na ten s Woknama jenom instaluju programy.
A proč to děláš tak drsně, format C: ? Já mám taky dva disky, na obou mám XP a na jednom z nich mám zálohu čisté instalace se vším co tam potřebuju. Když se něco stane, pak nabootuju z toho zdravýho disku, z toho nemocnýho smažu jen ty tři složky který si dělají wokna (Windows, program Files a Dokumenty) a z tý zálohy tam překopíruju tu čistou instalaci. Celý to netrvá dýl jak 15 minut a je nová čistá instalace, žádnej formát C:. Kam bych dával ten zbytek, kterej tam mám? Jestli tam nalezly breberky, pak jsou v těch třech složkách, alespoň sem je nikde jinde nenašel.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#20 Příspěvek od jandu »

Tak včera ráno som schytal nejaký paškvil. Boli to dva súbory,WinAX.exe a printer.exe, ktoré samozrejme nešli ničím odstrániť. Aj po vymazaní z druhého diskuso systémom W98 po naštartovaní sa objavili znova. Prístup do regeditu to zablokovalo a tak nešlo prehľadať register a mazať v ňom. Taktiež to zablokovalo "Správcu úloh systému Windovs". Do registra som sa síce dostal cez utilitu TuneUp, ale tá zase našla ten paškvil iba na jednom mieste a tak to nepomohlo. Nainštaloval som program Spyware Doctor, ten to svinstvo našiel, ale hneď nato počítač zamrzol. Pre informáciu - mám XP SP2 prof.

Nakoniec som sa zdravo nasr.l, a keďže používam zálohu disku C pomocou Ghost-a, tak som disk C obnovil zo zálohy a tak so PC rozbehol.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Hejnicek »

Pøesnì s tím hajzlem jsem bojoval u sousedù pøedevèírem. Podaøilo se ho vypráskat. Tam šel správce úloh, ale pro zmìnu zmizely Ovládací panely, nešel Bod obnovy, vlastnosti Plochy taky zablokovaný. Navíc ta sviòa anglicky upozoròovala, že je v PC Malware a vybízela ke stažení dalšího humusu.
Naposledy upravil(a) Hejnicek dne 11 říj 2007, 15:12, celkem upraveno 1 x.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#22 Příspěvek od jandu »

Taktak, bod obnovy zahaproval, dal sa poprvý raz otvoriť, ale obnovu neurobil, stroj aj tu zamrzol.

Vrátim sa ešte k antispyware a antivír programom - ani Avast, AVG, Zonealarm, SUPERAntiSpyware Professional a SUPERAntiSpyware to nedokázali zlikvidovať, resp. akoby boli pre to svinstvo vypnuté. Preto doporučujem program Spyware Doctor. Zatiaľ si ho neviem vynachváliť. Kto ho vie získať a nainštalovať, určite neoľutuje.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od robo »

Hejnicek píše:Přesně s tím hajzlem jsem bojoval u sousedů předevčírem. Podařilo se ho vypráskat. Tam šel správce úloh, ale pro změnu zmizely Ovládací panely, nešel Bod obnovy, vlastnosti Plochy taky zablokovaný. Navíc ta sviňa anglicky upozorňovala, že je v PC Malware a vybízela ke stažení dalšího humusu.
Tohle jsem resil nedavno. Co cca 10min hlaska o tom ze mam v pc smejda a abych zakoupil software na odstraneni. Zkousel jsem spybot. nod32. zkousel jsem i reseni z internetu. Pomohl Comodo BOClean. Je spusten v liste a ceka. V jeden okamzik mi zahlasil ze je v pc smejd a jestli ho ma smazat. Dal jsem smazat. A mam klid.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Jak to tady čtu, tak i trochu závidím jakou že máte zábavu na počítačích. Je možné odstranit každého vira, spyware nebo rezident pomocí prostředků je vlastních windowsů a je jedno jestli jsou to windows 98 nebo XP. Samozřejmě, že ve windousích 98 to bylo razdva, ale ty časy jsou pryč, protože lidi vylepšili své počítače lepšíma woknama. :lol:
Jenom bych si dovolil poradit dodatečně k tomu co tady bylo psáno. Pokud nejde některý "program" smazat, tak je to jedině tím, že je spuštěn. Po klasickém trojhmatu a jeho ukončení to většinou jde. Pokud jsou ale trošku možnosti, tak doporučuji restartovat počítač do nouzového režimu s přihlášením ke stejnému uživateli. V nouzovém režimu se některé podpory systému automaticky nespouštějí a na 99% se nespouštějí tyto viry, spyware atd. Potom to jde odmazat, odvirovat, vyladit atd. :wink:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#25 Příspěvek od jandu »

To p32: keby to šlo, nebolo by o čom písať. To, o čom som písal, sa rovnako chovalo aj v núdzovom režime. Neviem, aké skúsenosti so spajverami máš, ale toho hajzla ani tebe neprajem. Núdzový režim to bolo druhé, čo som po obnovení systému robil. A to čo som písal, to je slovo za slovom tak. Ak existuje nejaká utilita, /okrem TuneUp utilitis/ ktorou sa dostaneš do zablokovaného registra, tak si to v registroch vyčistím, ale bez prístupu do registra to nejde. A to ešte musíš vedieť presne, čo hľadať.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#26 Příspěvek od Hejnicek »

p32 píše:Jak to tady ètu, tak i trochu závidím jakou že máte zábavu na poèítaèích. Je možné odstranit každého vira, spyware nebo rezident pomocí prostøedkù je vlastních windowsù a je jedno jestli jsou to windows 98 nebo XP. :wink:
To je sice hezký, ale vìtšinou to odnesou registry, který zùstanou v pìkným bordelu. V lepším pøípadì to zablokuje nìkterý funkce, v horším se s tím èlovìk trápí dost dlouho než se tam vir pøestane objevovat stále znova a nìkdy je to nejrychlejší pøeinstalovat, pokud tam není nic dùležitýho.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Zkušenosti s viry, spywarem a dalším svinstvem mám velmi dobré, protože se tím živím (odstraňováním). Někdy je to ale na dlouhé psaní a vysvětlování úprav registrů je pro některého uživatele nad meze jeho chápání. Ne, že by byl blbej, ale ještě k tomu prostě nedošel. V takových připadech jsou jen dvě rady. Nau'cit se zavčas pravidelně zálohovat důlezitá data a naučit se kompletní instalaci woken na čistý harddisk spolu s dalšími programy. :wink:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#28 Příspěvek od Radix »

Ještě je další metoda, jak vyloučit zavirování PC - přejít na Linux.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Jirka »

Nechci zakládat kvůli tomuto dotazu nové vlákno, tak se zaptám zde.

Už 2x mi ve Firefoxu vyskočilo neodbytné přesměrování s hláškou instalace nějakého suspenzor PC ( suspenzorpc*com) .

Nevíte někdo, co je to za breberku, případně kde se mi ukrývá to přesměrování?

Avast, ZoneAlarm a Spybot S&D mlčí

Edit: vždy jsem se od netu rychle odpojil a nic neinstaloval
*****

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#30 Příspěvek od Radix »


Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“