JVC LT-26DA30U sháním firmware

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

JVC LT-26DA30U sháním firmware

#1 Příspěvek od Zaky »

Ahoj, sháním firmware pro TV JVC LT-26DA30U, chassis Vestel 17MB62-1, panel LG LC260WXN. Je po výměně NAND flash za novou, s původní jen blikala modrá led a pokus o flashnutí končil hláškou CRC error na konzoli. Do nové flash se firmware nahraje, tv nabootuje, s firmwarem pro Silva-Schneider LDT32.1 naběhne korektně obraz prvotní instalace i servisního menu, po jakémkoli pohybu v menu ale tv vypne podsvit. Ostatní nalezené firmwary pro různé tv s tímto chassis tv nabootuje bez obrazu, podsvit svítí. Podpora JVC mě poslala rovně, že firmware není k dispozici. Díky za přečtení a pokud někdo máte firmware, tak i za případné poskytnutí.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od elbas »

Zdravím,

ověřil bych jestli podsvit zhodí main signálem BL_ON nebo ho vypne driver invertoru na základě nějaké chybové detekce lamp.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Pohyb v menu přece s chybovou detekcí (HW) nesouvisí (pokud se nejedná o "local" nebo "micro" dimming), ne?
:wink:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Panel je podsvětlený CCFL a žádné local dimming domršování obrazu nemá. Při pohybu v servisním menu se to chová tak, že v hlavním menu podsvit svítí, při jakémkoli vstupu do submenu zhasne a při návratu do hlavního se zase rozsvítí, tedy to takto nepochybně mainboard řídí. Ta Silva-Schneider je 32" a tohle JVC je 26", i když je panel se stejným rozlišením a od stejného výrobce, je něco jinak. Ještě jsem postahoval kupu dalších firmwarů, tak až bude chvíle času, zkusím je ještě projít.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od elbas »

masar píše:Pohyb v menu přece s chybovou detekcí (HW) nesouvisí (pokud se nejedná o "local" nebo "micro" dimming), ne?
:wink:
Nikde predtim nebylo zmineno ze se podsvit zapne pri prechodu ze submenu zpet. Jenom dotaz jestli autor overil co je duvodem zhasnuti jestli povel od main nebo vada ccfl. :-)
Naposledy upravil(a) elbas dne 22 zář 2019, 21:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od elbas »

Dalsi FW ale je to pro 260.... exn displej, pokud by neslo stahnout tak dejte vedet.

https://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/ ... -1-0-74726

https://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/ ... -1-0-58678

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

elbas píše:...Jenom dotaz jestli autor overil co je duvodem zhasnuti jestli povel od main nebo vada ccfl. :-)
Hmmm...a jak by vada ccfl mohla souviset s pohybem v menu? Nějak nerozumím řeči tvého kmene.
:wink:

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od elbas »

masar píše:
elbas píše:...Jenom dotaz jestli autor overil co je duvodem zhasnuti jestli povel od main nebo vada ccfl. :-)
Hmmm...a jak by vada ccfl mohla souviset s pohybem v menu? Nějak nerozumím řeči tvého kmene.
:wink:
Reci meho kmene nemusite rozumet, moje zkusenost
mi rika opak nebudu se poustet do dlouhych diskuzi, radeji kolegovi prihodim par linku na fw.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Díky za odkazy, jsou to ale náplně do spi flash, kde je jen bootloader. Ten mám v pořádku, ale potřebuji firmware do paralelní NAND, ten má kolem 28MB a flashuje se přímo do TV z USB flashky.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Tak nakonec vyřešeno trochu "na prasáka" ale líp to bohužel vzhledem k absenci správného firmware asi není jak udělat. Zjistil jsem, že nesprávný firmware nevypíná invertor úplně, ale jen příliš stahuje střídu PWM signálu pro řízení jasu podsvitu. Pokud se v menu vypne položka jas - auto, což dost možná má regulovat jas od nějakého čidla osvětlení místnosti, které dotyčná tv nemá, tak lze volit úrovně nízká, střední, vysoká a ty jsou celkem rozumné, vysoká je trvalá horní úroveň, dolů se pak objevují užší a užší pulsy PWM. Možná by se dal nasimulovat signál z toho čidla osvětlení a tím minimální střídu přizvednout. S tím se mi ale nechtělo patlat. Pokud by ovšem někdo zvolil zpět auto, tak už nic neuvidí. Takže to prasácké řešení bylo stmívací signál odpojit, invertor je zapínán/vypínán jiným signálem, takže při vypnutí/zapnutí tv je ovládán správně a podsvit běží trvale naplno. Další nedostatek je, že nesprávný firmware je pro jiný tuner, takže z TV je jen monitor, nic to nenaladí. Vzhledem ke končícímu DVB-T ani toto vlastně nevadí. Takže tv nemusí do šrotu, ačkoli k tomu měla hodně nakročeno. Sečteno podtrženo jedná se o těžce prodělečnou opravu, zisk je pouze edukativního charakteru. Děkuji všem za pomoc, jak zde ve vlákně, tak zprávami přes SZ.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

1. táto doska vie aj DVB-T2
2. pokiaľ podsvietenie vypína pri znížení jasu (signál DIM), je chyba v jeho invertore/LEDkách, nie vo firmware

Voľba AUTO v podsvietení robí to, že mení úroveň podsvitenia podľa scény, teda podľa toho, čo je na obrazovke. Pokiaľ je čierna obrazovka iba s nejakým textom, stiahne pdsvietenie na minimum. Pokiaľ je svetlá scéna, tak ho zasa pustí naplno. To mohol byť aj dôvod prečo to vypínalo v servisnom menu, skrátka pri menej textu ho to iba stiahlo, ale vďaka závade vyplo úplne.

Takže opravuj ďalej.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od Zaky »

1. počítač na dekódování dvbt-2 možná výkon má, jestli existuje firmware, co umí i hevc nevím a nebudu to řešit, majitel to stejně krmí pouze a jenom ze satelitu po hdmi.
2. stmívání podle šířky pulsu PWM funguje v celém rozsahu, ale při úzkých pulsech tak moc, že prakticky není na displeji nic vidět přes to, že trubice stále trochu svítí.
TV chodila a umřela na crash firmware kvůli fyzickému poškození flash, tzn. je krajně nepravděpodobné, že by odešel invertor. Firmware je každopádně pro panel LC320WXN, v tv je LC260WXN. Jestli se invertory v panelech liší úrovní jasu podsvitu vůči šířce pulsů PWM nevím a nechce se mi to hledat, nelze to ovšem vyloučit. I tak jsem nad tv strávil moře času hledáním funkčního firmware, tv teď funguje a tím s ní končím. Ona i ta výměna paralelní flash není úplně pohoda, protože zatracený Turek paměť musel umístit tak, že je z části překrytá CI slotem, který jsem musel z desky vystříhat, zkoušel jsem ho vypájet horkovzduchem, ale bylo to úplně bez šance, ani se nehnul a bál jsem se, že spálím desku. Protože majitel CI slot taktéž nepotřebuje, šel s jeho souhlasem šmahem pryč.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Typ panelu s podsvietením nesúvisí. PWM má fungovať tak, že pri 100% je na ňom v podstate log.1 (svieti naplno), 50% je obdĺžnik pol na pol, a pri 0% je log.0. Takže pokiaľ sa odpojí vodič DIM (alebo ako je nazvaný), a napojí sa na GND, malo by to svietiť ako keď je podsvietenie nastavené na minimum. Takže malo by byť niečo vidieť. Teda pokiaľ to nieje príliš opotrebované, potom to môže ledva žhaviť...

K Českému DVB-T2 sa vyjadrovať nebudem, tuším budete mať čosi 265 a terajšie DVB-T2 je MPEG4 s 264... Fakt úžasné.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od Zaky »

Když jsem v menu nastavil úroveň vysoká, byl DIM signál trvale na log. 1, na střední byl puls dost přes 50% a na nízkou úroveň lehce pod 50 %, jemnější nastavení v menu není. Jak se zvolí auto, jde šířka pulsu velmi dolů a podsvit svítí tak málo, že není skoro nic vidět. Před crashnutím firmware tv běhala, jestli byla v původním firmwaru v menu položka podsvícení auto a jestli se používala ale nemám tušení. Jistota je, že jen jeden jediný firmware, co jsem sehnal asi tak z 15ti různých a do té tv nepatří, umí správně řídit použitý panel a to je to, co zachránilo tv před přesunem do SD. Takže třeba ty trubice vysvícené jsou a svítí to málo, já nevím. Zatím to ale svítí a určitě trubice preventivně měnit nebudu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

V servisnom menu sa nedá nastaviť to minimum? Niečo ako "backlight low level".

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“