OVP CTV250 modrý obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Jancis1 »

Nie ešťe som nič nerobil, mám nočnú a akosi mi to nevydalo:-). Meral som na 99% dobre, takže skúsim najprv odpojiť tie katódy od zosilovača a skúsim ich pripájať tým rezistorom 1K ku GND či je dobrá obrazovka. Všimol som si keď som to skúšal že červená sa mi neobjavila ani raz, ale musím to ešťe riadne poskúšať ako mi radíťe, aj tú päticu. Táto chyba sa stala cez búrku... Zajtra to hádam už vyskúšam a napíšem ako to ide, päticu ale doma nemám. Dík za všetky rady.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#17 Příspěvek od stevo59 »

Nechcem byť pesimista, ale ak je to po búrke, môže byť chytený procesor... Ešte upresnenie : ty máš obraz ale je modrý alebo len obrazovka svieti na modro?Skús zmerať aspoň striedavým voltmetrom napätie na vstupoch do obr. zos.,či je na všetkých RGB vstupoch signál.(meraj cez kondenzátor cca 100n). Š.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#18 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Jancis1 »

Ja som práveže už skúšal vymeniť aj signálový procesor, lenže som kúpil v Avelmaku tú náhradu za TDA8362A 3, už som sa to tu raz pýtal. Je to TDA8361A 3 a mailoval som aj do KISO TV, lebo mi nenabeho ani VN a tu som sa dočítal že treba spraviť nejakú zmenu v zapojení. Z kiso tv mi odpovedali že zmena v zapojení nie je, že oni to normálne menia, ale chyba môže byť v pôvode toho procesora :? . Tak to skúšam s tým starým. Obrazovka svieti len na modro, nie je tam obraz. Skúšal som ako ste písali prehadzovať katódy obrazovky rôzne kombinácie na výstupy RGB zosilovača, ale vždy svieti obrazovka na modro. Keď ale odpojím katódy, tak obrazovka je tmavá. Keď pripájam samostatne po jednej, tak červená a zelená svietia polovičným jasom oproti modrej. Ak som zapojil katódy jednotlivo rezistorom 1K na GND, tak po zapnutí sa obrazovka vždy rozsvieti do farby na akú som pripojil katódu, ale asi po dvoch sekundách obrazovka razom svieti na bielo. Robilo to na všetkých katódach rovnako. Keď nabehla obrazovka na bielo, tak som skúsil TV vypnúť a znova zapnúť a príslušná farba tam už svietila trvalo :?: . Je to normálne, alebo sa tak prejavuje zlá obrazovka :? Päticu som zatial nemenil, nemám druhú, ale nie som si istý či pomôže. Skúšal som aj odpojiť vstupy RGB zosilovača od procesora a stále bol obraz modrý, takže si myslím že to z procesora nejde, aj keď neviem či nie je zlý.A ten IO čo som kúpil teraz neviem čo s ním, či ho reklamovať, nemáte niekto takúto skúsenosť? IO som neletoval, dával som ho do pätice...

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#20 Příspěvek od stevo59 »

Skús zmerať napätia na vstupoch RGB, ako som písal ráno.Pokiať to bude zhruba rovnaké a bude kolísať (podľa obsahu farby v obraze)veril by som, že procesor je funkčný a chyba je v RGB, ako predpokladá jeff. Ak tam bude niečo bez zmeny, zrejme z procesora nejde RGB signál. Ale priznám sa, že to správanie je divné, ak je tak, ako píšeš.... snáď sa ozve niekto, kto má OVP v malíčku. Š.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Jancis1 »

Vyskúšam to zajtra, ale keby to išlo z procesora, alebo zosilovača, tak myslím že keď prehadzujem RGB na katódach obrazovky, tak tá farba by sa mala meniť či nie? A neviem či ten procesor náhodou neblokuje obraz kvôli tej spätnej väzbe ARZB, ak nie je niečo v poriadku za ním, napr. obrazovka, lebo OSD vidno, ale je bielosede na modrej obrazovke.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#22 Příspěvek od stevo59 »

Ešte ma napadla takáto možnosť: prehodiť vstup aj výstup B a napr. R katódy. Tak otestuješ vetvu B RGB zosil., ak to ostane svietiť na červeno,je to v B-vetve. Ak na modro, vidím to na obrazovku. Š. Dodatok-nie som neomylný,len to tak vidím...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Nie som odbornik na opravy TV, ale ta patica obrazovky na OVP sa tu uz viackrat spominala...

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#24 Příspěvek od juca »

Tu VD302 si uz vymenil za novu?
juca

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Jancis1 »

Tu diódu som ešte nemenil, idem na to :) . Ešte mám doma jeden telkáč, tak pozriem či je podobný a vzskúšam tú obrazovku na ňom. Päticu by som tiež vymenil, ale ju nemám a budem ju museť objednať.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“