Huawei MediaPad T5 (AGS2-L09) po obnovení továrních dat

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Huawei MediaPad T5 (AGS2-L09) po obnovení továrních dat

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Přeji hezký ráno. Protože jsem měl dojem, že se tenhle tablet nějak začal sekat, obnovil jsem ho do továrního nastavení - obnovit jako nové zařízení. U tohohle konkrétního kusu je to asi potřetí za jeho existenci u mě - přijde mi to jednodušší, než se "patlat" z nějakým čističem.
Tento tablet míval po obnovení pozadí do modra (stejně, jako když bývá na fotkách v e-shopech). Navíc těch témat tam bylo několik na výběr.
Ovšem teď je tam jedno jediný, laděný do růžova. Ikonky aplikací jsou taky vizuálně jiný (fotky v příloze) - a vůbec se mi nelíbí
Že by výsledek "aféry Huawei", nebo výsledek nějaké poslední aktualizace?
Zatím co jsem zjistil, tak chybí ty témata na výběr (fungovaly i bez připojení k netu i bez nastavení Google účtu).
Doposud jsem měl za to, že se tablet obnovuje do stavu po rozbalení, ale tohle?
Přílohy
WIN_20190930_09_11_50_Pro.jpg
WIN_20190930_09_11_13_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Po aktualizaci na novější verzi a případném obnovení se to nikdy nevrací na tu starší co tam byla "po vybalení".
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

K žádný aktualizaci systému nedošlo. Jen je tam "bezpečnostní zaplata Červenec 2019" - Na číslo sestavení jsem se nedíval ani předtím a ani potom.
edit:
Číslo sestavení AGS2-L09 8.0.0.215 OCEC432
Verze EMUI: 8.0.0
Verze systému Android: 8.0.0
Verze jádra: 4.4.23+
android@localhost #1
Tue Jul 23 22:37:28 CST 2019

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Zkus to tovární nastavení ještě jednou.
Třeba neprošlo nějaké obnovení těch grafických serepetiček.
Ale taky by to mohla být předvěst odcházejícího eMMC, kde tyhle věci bývají uložené.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Tovární nastavení bylo po tomhle udělaný ještě jednou a stejný výsledek.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#6 Příspěvek od piCZus »

Ta "bezpečnostní záplata Červenec 2019" mluví za vše, logicky na tablet dorazila nějaká OTA aktualizace.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Tak další postřeh - nejsou tam předinstalovaný aplikace typu Facebook, pak ta, která slouží k rezervování hotelů (na název si teď nevzpomenu), pak tam nejsou ty předinstalovaný hry. Chybí zamykací obrazovka typu "magazín". Nejsou na výběr témata a ani tapety na "plochu".
Popisují stav ihned po restartu do výchozího nastavení jako "nové zařízení". Má někdo ten samý tablet, který zrovna čirou náhodou taky "resetoval".? Jde mi o to, že mám v plánu se jej zbavit a jestli se tohle událo díky nějaký závadě, nebo ne.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle nebude závada, nýbrž následek té aktualizace.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mo ... u-40298676

Možná to souvisí s tvými potížemi s tabletem.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#10 Příspěvek od piCZus »

Zpětně by to nemělo mít vliv, ale pouze na nové zařízení, akorát je možné, že na současná zařízení už nemůžou cpát předinstalované aplikace, za což dostávali určitě slušně zaplaceno a tohle koryto jim díky sankcím vyschlo, ale stále to půjde viz. níže.

@Artaban001: To že tam něco chybí (Facebook, Booking.com atd.), tak se dá vždy doinstalovat, z toho bych nedělal tragédii, obchod Play by neměl se stávajících zařízení zmizet. Jinak Huawei používá nadstavbu EMUI, takže témata jsou v Play také k dipozici, třeba tahle aplikace, nebo jsou i různé stránky apod. Akorát se budou muset rozlišit témata pro telefon a tablet.
Tady máš všechny ROM od Huawei, ale jestli bude možný downgrade a půjdou následně zablokovat aktualizace systému, tak to je otázkou?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

nakonec bylo řešení jednoduchý:
před: zajistit správné nastavení wifi. Tablet na ní musí být připojen před vypnutím.
akce: vypnout tablet, připojit na nabíječku. Stisknout zvýšení hlasitosti a power současně. podržet (já to držel asi 5 sekund). Objeví se eRecovery mode. Vybrat recovery přes wifi, vybrat wifi, která byla před akcí nastavená a pak čekat...
po akci: tablet je ve výchozím stavu a ze vším, co tam bylo. A hlavně není růžovej.
tím to považuji za vyřešené.
Přílohy
IMG_20191012_222326.jpg

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“