Kopinatý vrták. (přesunuto)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Kopinatý vrták. (přesunuto)

#1 Příspěvek od jezevec »

Nevíte někdo, kde se dá koupit kopinatý vrták o průměru 0,8 - 1mm na vrtání desek plošných spojů?

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#2 Příspěvek od kybl »

čus.A proč shanis kopinaty vrtak?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Dočetl sem se na netu, že je vhodný na vrtání cuprextitu, protože se tak honem neotupí jako obyčejný.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

zálaží na materiálu

#4 Příspěvek od Hill »

jde o to, z čeho ten vrták je, jak je kalený, úhel břitu, délka fasety za břitem, otáčky, případně chlazení...pokud tyto podmínky nebudou srovnatelné, nezdržoval bych se sháněním kopinatého vrtáku a vzal normální na kov.

Návštěvník

kopinaté vrtáky

#5 Příspěvek od Návštěvník »

kopinatý vrták je opravdu výborný/velmi trvanlivý - leè veeeelmi citlivý na stabilní vedení a opatrnou práci. Je tøeba dáti mu dosti otáèek a mít vrtaèku v kvalitním kovovém stojánku. Pøi neopatrnosti,nebo nekvalitním(málo tuhém) vedení (nebo mizerné vrtaèce) praskne jako nic, a není zrovna z nejlevnìjších. Já beru vr. zn.PROXXON,a dodává je www.elvo-plzen.cz.
Pøed pár lety mi nìkdo-kdesi na fóru dal avízo na tuto znaèku,poøídil jsem vrtaèku - vyrobil poøádný stojánek,a teï je vrtání DPS úplnì o nìèem jiném.

Uživatelský avatar
medidek
Příspěvky: 10
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: P?elou

vrták

#6 Příspěvek od medidek »

Kopinatý vrták není špatný, ale pro jeho odolnost proti opotřebení více než geometrie, hraje myslím především použitý materiál, tvrdokov. Proto je zase holomek tak křehký. A měli je také v GESu v průměrech od 0,8 do 1,3 za cca 230Kč. Palba,co?

Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Gabca »

Kopinaty vrtak ?-co to je by me zajimalo jak to vypada,jsem si koupil 5x na burze 0,8 za 10,- ma teda je teda zajimave stocenej a na DPS je ale suprr,Jinak beru obyc-to chvil vydrzi a pak za 5,- novej,takze asi neresit kopinatej,neb nekopinatj. :lol:

GABCA.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“