Jaký vybrat vysavač

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od FHonza »

Hydrawerk píše:Vodní vysavač musí bejt pekelná záležitost... Je snad vhodnej jenom pro nějaké strašné alergiky, ale nevěřím, že jim to nějak moc pomůže.
Mám vodní Polti Forzaspira cca 8 let. A věř že to alergikům pomůže sakra výrazně. Pekelná záležitost to není, jenom prostě před luxováním naliješ trochu vody a po luxování vyliješ. Je vhodné ji ve vysavači nenechávat, protože po čase by začala smrdět.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#17 Příspěvek od Devo70 »

bu2520 píše:už několik let používám vysavač NAREX 21-01 https://www.narex.cz/cs-cz/65403607-vys_21-01 původně jsem ho kupoval do dílny ...
Výfuk s pripojiteľnou hadicou je perfekná vec. V minulosti bežná vec (napr. u ETA), dnes rarita. Používam na vyfukovanie PC.
-ST-

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pocitujlasku »

ja som nedavno kupil concept silencio. je sice sackovy, ale ma 700w, prekvapivo silny tah aj na min. vykone, nadstavec na zvieracie chlpy, ktory prekvapivo aj funguje a hlavne je dost tichy oproti inym.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#19 Příspěvek od makak »

V práci máme tenhle Narex:
https://www.narex.cz/cs-cz/65403609-vys_25-21
Vynikající, plynulá regulace, dlouhá hadice i kabel, dokonce má zásuvku na vrtačku, aby člověk nemusel tahat extra prodlužovačku. Do dílny ideální, ale určitě by udělal dobrou službu i doma.
Doma máme klasickej Karcher a taky dobrý. Podstatný je, že jsou v kategorii průmyslové vysavače, takže se na ně nevztahuje bruselské omezení příkonu pro domácí vysavače. Na koberce vodní Karcher, co si tam stříká vodu s nějakým čistidlem a hned jí vysává. Funguje to dobře, ale jak již řečeno, s tou vodou je to piplačka, takže se používá jen občas. Někdy si ho půjčí ségra, takže není tak nevyužitý.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#20 Příspěvek od kejki »

Máme v rodině od 1994 Rowentu RU01, celkem 3 kousky. Měním motor, když náhodou. vše ostatní je plast a tlačítko, na hadici jsem i párkrát šlápnul a nic. Teď se dělají textilní sáčky, při stavebním bordelu přidávám válcový filtr - současně se sáčkem. Záleží, kde se motor koupí, jeden jsem vracel, protože měl ostré hrany na turbíně a menší lopatky.
Sáčky jsou jedny z největších a těch 5 kousků od KOMA mi vydrží v domácnosti určitě rok. Řešit cenu sáčků, když kafe ve městě stojí 50,- Kč, mi přijde jako vzpomínka na staré časy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

kejki píše:Řešit cenu sáčků, když kafe ve městě stojí 50,- Kč, mi přijde jako vzpomínka na staré časy.
To máš stejný jako řešit vysavač, když uklízečka ti uklidí vše i s oknama za pětistovku. :wink:

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#22 Příspěvek od dobrman »

Dík za tipy...
Věřím, že jsou dobrý, ale většinou jsou to "hrnce" a to nechci. Potřebuju něco menšího, skladnějšího (malý byt v paneláku). Ten vodník (Zelmer) zabíral dost místa a jsem rád, že už je v SD...
Asi tedy přesvědčím ženskou na nějaký sáčkový, ty jsou mimo jiné i tišší, což je plus pro mě :D
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#23 Příspěvek od kejki »

p32 píše:
kejki píše:Řešit cenu sáčků, když kafe ve městě stojí 50,- Kč, mi přijde jako vzpomínka na staré časy.
To máš stejný jako řešit vysavač, když uklízečka ti uklidí vše i s oknama za pětistovku. :wink:
To už je o řád a snad vysáváš častěji, neý měníš sáčky?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#24 Příspěvek od pocitujlasku »

v pripade, ak nemas koberce je tu este moznost aku tycovy. na tvrdu podlahu staci, je tichy a nezabera vela miesta. a su bez sacku
No vidis, a tak si sa bal

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Ano, důležitější než sáček/nesáček je to, co se vlastně vysává a jak často.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#26 Příspěvek od tatramacek »

Máme doma tento:
https://vysavacerecenze.eu/rowenta-ro-6455-ea/

Je výborný :-)
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hape »

Odebírám dTest a v čísle 7/2019 vyšel test vysavačů. Tak pro inspiraci, mezi tyčovými vysavači si vedl nejlépe Dirt Devil DD788-1 Blade 2 Max. Z klasických dopadl nejlépe Electrolux PD91-Anima a jako výhodný nákup doporučují Dirt Devil DD2425-0 Rebel35 a Bosch BGB2UA330.

Doma máme 7 let sáčkový Electrolux Ultrasilencer (ZUS3970P, 1800W, 68dB). Jsme s ním spokojení, vysává výborně a zatím bez poruchy. Oproti předešlému Philips Impact o dost menší hlučnost. Za mně mohu tedy doporučit.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem to před tím půlrokem asi přivolal. :) Dnes při vysávání najednou divnej zvuk, ztráta výkonu a smrad. Zelmer jsem rozdělal, ale spíš jen tak ze zvyku, uhlíky tam jsou ještě dostatečný, tak jediný, co mohlo smrdět je motor. Do toho už nejdu, tak jdu vybírat něco novýho.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#29 Příspěvek od doktor365 »

No motor tak 700-1300.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od forbidden »

Už jsem sice objednal novej vysavač, ale kde se dá motor koupit? Je to model Zelmer 1122DL. Uvidíme, jestli ho třeba nezachráním.
Dík

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“