RLC MOST BM509 problém s indikácí měřené veličiny

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

RLC MOST BM509 problém s indikácí měřené veličiny

#1 Příspěvek od Roxio »

Zdravím všechny batlíře,

mám problém se svím RLC mostem BM509 zničeho nic mi začala kmitat ručička indikujicí hodnotu měřené veličiny. Už jsem prošel všechny desky jesli nenajdu nějakou závadu, ale všechno bylo v pořádku dokonce i tzv. "zelenina". Nesetkal jste se už někdo stím? Přikládaám odkaz na video:

https://www.facebook.com/lukes.fojtl/vi ... 30988/?t=0

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Zkus ho na baterky a nebo odpovídající napětí z externího zdroje. Mohla by to být interference síťovýho brumu ze špatný filtrace napájení s generátorem měřícího kmitočtu.
Dělá to stále a na všech rozsazích?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Roxio »

Jo na to už jsme přišel, takže kdo používáte Ethernet over Power, jako já doma tak přístroj jedině na baterie. Tak aspoň dostal omlazovací a seřizovací kůru podle normálů :-) Bastlení zdar :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Jako že internet namodulovanej na 230V prolejzá skrz zdroj BM509 a to co proleze dělá interferenci s měrovým kmitočtem můstku? 8O
Hmm, zajímavý, myslel jsem že prolejzá jen brum.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Roxio píše:... Ethernet over Power...
Teda myšlenky máš zajímavý, musel jsem zeptat Google, jestli kromě PoE existuje i EoP, a ono ano. Je to elektrárna Opatovice. Tak se nediv při tom výkonu, že to občas ruší tak citlivý měřáky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

No ty toho Zdeňku naděláš, Power a Powerline, to je skoro stejný :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jef111 »

Toto je další absurdita u nás. Abyste na nějaký výrobek dostali CEčko tak okolo toho je martyrium jako prase, nároky na EMI jako kdyby to bylo snad do kosmickýho programu. Ale pak tady povolí provozovat takovou prasárnu jako EoP která zaruší snad úplně všecko a to je jako v pořádku. :evil:
achjo....

Jinak abych nebyl úplně OT: Nedávno jsem si takhle měřil zkreslení přes BM543, ručka na budíku pořád tak lehce poskakovala a nedalo se přesně odečítat. Bylo mi to divné, když jsem sledoval na skopu výstup potlačovače, cosi tam pořád běhalo, nějaké rušení nebo co, ale nešlo to zasynchronizovat. Když jsem na vstup připojil přímo generátor (koaxem) tak se projevy zmírnily ale bylo to tam pořád. Hledal jsem příčinu dlouho. Pak nakonec ze zoufalství jsem postupně odpojoval všechny ostatní přístroje ze sítě a zmizelo to ve chvíli kdy jsem odpojil LAN router+switch+PoE pro AP na střeše, tato sestava je asi 2m od racku s měřáky. Zajímavé bylo že jakmile jsem to zase pozapínal, rušení se už neobjevilo a ten večer jsem změřil všechno už bez problémů. Druhý den zas to samé a opět pomohl až tvrdý restart všech těch internetových krámů. A to mám prosím vše natahané ve stíněné CAT6...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“