Říjnové Malostranské Robodoupě

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hobbyrobot
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 02:00

Říjnové Malostranské Robodoupě

#1 Příspěvek od hobbyrobot »

Program:
10-11 hod
Jak začít s Arduinem

11-12 hod
Od Arduina k PLC a zase zpátky

13-15 hod
Potíže s napájením a datovými přenosy + Připojování elektroniky k mikrokontrolerům

15-16 hod
Nejlepší bezdrát je drát aneb ležérní tlachání před tabulí o MHz, Wi-Fi a Bluetooth/BLE.

A paralelně workshop ESP32 a Micropython – úvodní seznámení, který už je ale plně obsazen

Podrobnosti zde
Přílohy
191005_banner 700.png

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#2 Příspěvek od Neniu »

Jenom dotaz či nápad: budete dělat video nebo audio záznam z přednášek?

Témata vypadají velmi zajímavě, ale já budu v práci, a zatím ještě neumím být na dvou místech současně. Předpokládám, že by se záznam hodil i dalším.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
hobbyrobot
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 02:00

#3 Příspěvek od hobbyrobot »

Neniu píše:... budete dělat video nebo audio záznam z přednášek?
Po smutné zkušenosti několika přednášejících, na jejichž hlavy se po zveřejnění záznamů vystoupení snesla vlna kritiky od laiků, kterým byla přednáška moc složitá i od odborníků, pro které byla zas příliš jednoduchá, veřejný záznam nebude. Oba tábory přednášející shodně obviňovaly, že je svým složitým/jednoduchým videem připravili o pár minut života, takže jsme s takovými výstřelky skončili.
Snad vzniknou na daná témata články pro robodoupě.cz. Z mé určitě, z ostatních jen v případě, že se mi podaří autory lichotkami nebo výhrůžkami přimět k jejich napsání.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#4 Příspěvek od Neniu »

Tak to je škoda, ale tento argument chápu. Někteří lidi ("kritici") jsou fakt neskuteční a pokud se už někdo spálil, je jasné, že se nechce pálit znovu.

Snad vyjdou alespoň ty články/přepisy, z práce se prostě neutrhnu.
Jsem na cestě k šípku.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Ja jsem par videi z jakesi ROBO-neco akce videl a byly v oblasti elektro plne faktickych chyb az vyslovene nesmyslu ktere lidem jen motaly hlavu, takze asi neni uplne spatny napad videa nezverejnovat. Jestli se prednasejici jen spletl, nebo to neznal netusim, ale ve vysledku to vyjde nastejno. Takhle to kazdy zapomene, pripadne si najde na internetu jak ma vec o ktere mluvil spravne fungovat.

Uživatelský avatar
hobbyrobot
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 02:00

#6 Příspěvek od hobbyrobot »

Jaké bylo říjnové Malostranské Robodoupě
Nakonec jsme ani všechno nestihli, přednášky se docela protahovaly, takže datové přenosy & spol. se přesunuly na listopad.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“