Excentrická bruska - slabá

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od lesana87 »

Nedávno kolega v práci přinesl vrtačku, že nemá sílu a jiskří hodně uhlíky. Uhlíky byly v pořádku a ani po rozebrání nebylo na rotoru vidět nic podezřelého, žádné zahnědlé místo na vinutí nebo tak. Tak jsem zkoušela měřit na BM591 indukčnost mezi sousedníma lamelama, ale nebyla jsem z toho moc moudrá, hodnoty dost lítaly. Tak jsem zkusila měřit indukčnost protějších lamel, jak po nich jedou uhlíky. No a to už vyšlo dost jednoznačně. Zhruba 1/4 otáčky byla indukčnost nějakých 8mH a pak během pár lamel spadla na asi 150uH a pak se zase během pár lamel vrátila na 8mH. Tak jsem to vzala jako vadný rotor.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od workhard »

Jak hodně jiskří uhlíky, celkem už nemá cenu něco moc měřit.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
jirik5
Příspěvky: 21
Registrován: 29 srp 2019, 02:00

#18 Příspěvek od jirik5 »

Jiskrí jen jeden uhlík a to ne nějak výrazně, nedalo mi to a brusku jsem celou rozebral, nenašel jsem žádné viditelné problémy, zase ji složil, a teď zase prozměnu funguje dobře, tak vážně nevím co tam blbne. uvidím kdy se to zase změní.
Mě napadá jen to, že ten jeden uhlík tam nesedí zcela dobře, což ale není vidět, je ovšem nový origo.
Dík za vaše postřehy, lamely bych asi změřit nedokázal, ale ten problém to asi nebude, neb teď to zase funguje. :D

Uživatelský avatar
jirik5
Příspěvky: 21
Registrován: 29 srp 2019, 02:00

#19 Příspěvek od jirik5 »

workhard píše:Jak hodně jiskří uhlíky, celkem už nemá cenu něco moc měřit.
Tak aby informace byla více kompletní, Zjistil jsem po pracným testování, že je problém v ložisku u unašeče.
Teď už stačí přijít na to, jak to demontovat.
Díky všem a workhard, tobě za nasměřování, na co se zaměřit

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“