Umí SENCOR SDB 5104TD načíst kanály z kabelové TV UPC?

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

Umí SENCOR SDB 5104TD načíst kanály z kabelové TV UPC?

#1 Příspěvek od GeorgeBr »

Asi se Vám bude zdát divná tato otázka. Já to taky nechápu, ale
mám EMOS EM180 HD HEVC H265 set top box (DVB-T2), který mi načte kanály, jak z antény ze střechy, tak i z kabelové TV UPC (samozřejmě samostatně při manuálním přepojení kabelů). Chci si ještě pořídit SENCOR SDB 5104TD.
Nezkoušel jste někdo kabelovou TV od UPC přes SENCOR SDB 5104TD, zda dokáže načíst kanály?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

To bude asi tim ze UPC (dnes jiz Vodafone) pousti do sveho antenniho rozvodu DVB-t (1)...

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od GeorgeBr »

taky mne to napadlo. ale načetly se kanály i s DVB T2 HD

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

DVB-T2 v UPC síti není. Jsou tam HD kanály v DVB-T/h.264. Je tam 5-6 multiplexů za sebou od 21. kanálu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

Vidím to stejně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, UPC si nebude zbytocne vytvarat naklady vymenou vsetkych set-top boxov a nasledne aj svojich zariadeni. U nas je v UPC tiez DVB-T. Zakladny multiplex je nekodovany, takze funguje aj bez dekodovacej karty.

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#7 Příspěvek od GeorgeBr »

Upřesním, proč chci zjistit zda SENCOR SDB 5104TD načte kanály z kabelovky UPC.
Mám TV Samsung UE46ES8000, DVB-T, DVB-C, DVB-S2 (satelit nechci využívat). Ještě používám druhou starší TV Philips. Většinu pořadů nahrávám a poté odstraňuji reklamy na PC. Takže někdy nahrávám současně i 4 pořady. Doposud jsem k nahrávání pužíval Xtreamer Prodigy Black a Strong srt 5222 každý přístroj má dva tunery.
Po vypnutí DVB T, budu mít možnost příjmat signál, buď přes kabel UPC nebo z TV antény za pomocí STB T2. Raději bych chtěl využívat kabelovou TV z UPC.
Xtreamer Prodigy Black nenačte kanály kabelové televize z UPC, takže bude pro nahrávání nepoužitelný. Strong srt 5222 kanály kabelové televize z UPC načte, takže budu moci dál pořady z kabelovky UPC nahrávat (dva pořady), do TV Samsung UE46ES8000 v případě kabelové TV také mohu jeden pořad nahrávat. Mám ještě EMOS EM180 HD HEVC H265 set top box (DVB-T2) ten kabelovku UPC taky načte, má ale nespolehlivé nahrávání, takže ten budu používat pro sledování TV a přehrávání filmů z Flasky. Takže 3 programy budu moci v případě kabelovky nahrávat. Abych mohl současně nahrávat 4 pořady chtěl bych si pořídit ještě SENCOR SDB 5104TD s dvěma tunery DVB T2. Tento upravit po vzoru jednoho bastlíře TV, cituji:
„Stejně jako ostatní majitelé tohoto přístroje jsem hledal aktualizaci firmware, která by odstranila otravně blikající REC při nahrávání nebo zvýšila počet definovaných nahrávání z 8 na 30. Hledal jsem marně. To majitelé přístroje TESLA Duplex T2 (Sencoru SDB 5104TD se podobá jako vejce vejci, pravděpodobně má i stejnou "slepici") jsou na tom o mnoho lépe, ti mají k dispozici aktualizaci "v106". Nedalo mi to, a tu jejich jsem do Sencoru nahrál... Schroupnul ji bez problému, vše co je Sencoru vyčítáno a v Tesle opraveno funguje jak má!“
https://set-top-boxy.heureka.cz/sencor- ... ew#a714028
Takže má někdo zkušenost, že SENCOR SDB 5104TD načte kabelovku UPC?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od xsc »

I kdyby náhodou STB načítal skutečné DVB-C programy, což lze zjistit snadno podle kanálu, rozložení UPC sítě je zde: https://www.upc.cz/pdf/Frekvencni_prehl ... evizee.pdf), bude to stejně k ničemu. Kromě pár základních programů, které jsou i v UPC DVB-T (na které bude stačit nadále i ten X-streamer), jsou všechny ostatní DVB-C programy kódované a na dekódování je nutná karta spárovaná s CI modulem. Což do toho STB asi těžko půjde strčit....
Ale podle mě je debata stále jen o tom, že ty STB načítají UPC DVB-T, na kterém se ani s přechodem na DVB-T2 nic nezmění.

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#9 Příspěvek od GeorgeBr »

Bohužel Xtreamer Prodigy Black nenačte kanály z kabelové TV UPC.
Příjem kanálů z TV antény Xtreamer Prodigy Black načte, ale z kabelovky UPC nikoliv.
Používám ještě Strong srt 5222 DVB-T, který v pohodě kanály z kabelové TV UPC načte.
Je to zvláštní, neporadí někdo proč?

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#10 Příspěvek od lumca »

UPC/Vodafone u DVB-T v jejich síti používá mód 2k, zatímco v běžném DVB-T (vzduchem) se používá mód 8k.

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#11 Příspěvek od GeorgeBr »

Ze specifikace u Strong SRT 5222 jsem se dozvěděl, že přenosový režim je 16 QAM/64 QAM: 2 K – 8 K, což by vysvětlovalo, jak „Lumca“ píše.., proto Strong SRT 5222 načte kanály kabelovky UPC. Xtreamer Prodigy Black ve specifikaci nikde přenosový režim neuvádí, takže nemohu zjistit hodnoty… škoda, docela mě to zajímá.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Mozno nastavit inu krajinu?

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#13 Příspěvek od GeorgeBr »

Při nastavení Slovenska, Polska, Rakouska a Holandska, výsledek stále stejný. Kanály se nenačtou. Zkoušel jsem obnovit do továrního nastavení, poslední firmware z roku 2014. Nic nepomohlo.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

To je divné, 2k mód by naopak měly zvládnout všechny přijímače. S tím se totiž koncem 90. let v Británii začínalo.
Co se stane, když se dá ručně vyhledat kanál 21?

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#15 Příspěvek od GeorgeBr »

napíše neúspěšně, takže ani manuálně nelze naladit

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“