Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#181 Příspěvek od RayeR »

Hlavne ze i ty levne kramy maji milion funkci, ktere nepotrebuju (pripojeni k netu, nahravani, prehravani...), ale implementace toho CECu, ktera snad hardwarove temer nic nestoji, je hrozny problem :(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#182 Příspěvek od rnbw »

Najvacsi problem je urobit kvalitny SW. S tym maju problem nielen v Cine, ale aj v Korei...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#183 Příspěvek od RayeR »

Njn, tak muzou aspon poskytnou FW opensource, aby to tam slo pripadne dodelat (jako kdysi popularni prehravac KiSS)...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#184 Příspěvek od kokun »

T0P 10 NEJLEVNĚJŠÍCH SET-TOP BOXŮ PRO PŘÍJEM NOVÉHO DVB-T2
UVNITŘ PARAMETRY – Listopad už pomalu klepe na dveře a s ním i počátek vypínání stávajícího pozemního vysílání v DVB-T. Pokud chcete váš přechod vyřešit co nejlevněji, jsme tady právě pro vás.
...
Přehled: TOP 10 nejlevnějších set-top boxů pro DVB-T2/HEVC (k 8. 8. 2019)
...
Poslední aktualizace článku a tabulky proběhla 8. srpna 2019. Při převodu do PDF se bohužel ztrácejí odkazy na testované výrobky, ty ale naleznete tentokráte v excelovské tabulce.

Ke stažení (PDF): TOP 10 nejlevnějších STB, srpen 2019

Ke stažení (XLXS): Přehled: TOP 10 nejlevnějších set-top boxů pro DVB-T2/HEVC, srpen 2019 (v článku)
Naposledy upravil(a) kokun dne 10 srp 2019, 17:06, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#185 Příspěvek od Celeron »

Co takhle Top10 STB DVB-T2, co se nekoušou? Asi by ho nedali dohromady...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#186 Příspěvek od RayeR »

Hm, tak po procteni rady testu a recenzi (a zdeseni, jak se ty cinske kramy kousou/prehrivaji/bootuji pul hodiny/line reaguji) a zvetseni hlavy do velikosti patraciho balonu, jsem se nakonec rozhodl koupit u eMZaka AB CryptoBox 702T.

Prvni dojmy:
*je o neco drazsi, vetsi, ma i cable tuner se slotem pro smartcard, coz stejne nevyuziju.
*sitova snura by mohla byt delsi (jen 140cm), ma vzadu vypinac AC IN
*koupeno s FW 1.14.20088 (2018) a aktualizovano na posledni FW 1.14.20652 (2019)
*naladeni programu probehlo bez problemu, prehledne menu nastaveni, ani pro trideni sem nemusel koukat do manualu
*DO pusobi solidnim dojmem, menu reaguje rychle
*bootuje ze stby asi 10s (mohlo by byt rychlejsi, ale sou i vetsi tragedi)
*spotreba za behu 6W, ve stby pod rozlisovaci schopnosti meho W-metru
*HDMI CEC nefunguje, ani sem necekal.

Problem 2 DO bych se pokusil vyresit nejakym bastlem s AVR, ktery by IR prijimacem prijal power on/off kod STB a na to odvysilal power on/off pro Samsung TV. Neresil uz nekdo neco takoveho? Zadny takovy projekt sem zatim nedohledal, tak mi asi nezbyde nez to v nadchazejicich zimnich vecerech zpachtit sam...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#187 Příspěvek od pepik9 »

Hledej : IR translator

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#188 Příspěvek od RayeR »

Jo diky, to je presne ono. Sic je to napsane v mnou neoblibenem mrdujino-pajazyku, ale kdyz uz je to hotovy... :)

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#189 Příspěvek od petula »

jsem se dnes dočetl v novinkach na seznamu, ze v listopadu vypnou signal TV v Praze a byly tam rady jaky setup box. Mno, u mne na vychodnim okraji Prahy postupne vypinali signal uz od jara 2016. Signal byl stale slabsi a slabsi, kazdy mesic o kousek. Nejprve jsem přenesl TV z přízemí do 1.patra, pak jsem ji dal venkovní anténu, jak jsem měl u staré TV za ery Jakeše no a nakonec na konci léta 2017 jsem to sbalil úplně, protože už nepomohla ani dloiuhá X-colorka. Prostě signál nebyl. Nechytil jsem ani ČT1 ani ČT2, Ani Prima ani TV Nova. Prostě nic. Z Radiokomunikací od bývalého spolužíka, který tam pracuje, jsem se dozvěděl, že z finančních důvodů se snižoval postupně výkon vysílačů.
Tak jsem přešel na TV-S, kde však česká TV není. Mohu říci s odstupem 2 let, že mi česká TV už ani nechybí.
Pamatuji na první setup box, kdy se přecházelo z analogu na digitál. Ten setup box Made in China fungoval asi tak hodinu, pak se porouchal. Vrátil jsem ho do Datartu a koupil tehdá novou TV, která pochopitelně funguje dodnes, ovšem od konce léta 2017 nechytá pozemní signál, protože u mne žádný pozemní není.
Takže pokud Vám nebude fungovat nový seytup box, nemusí to být nutně jen setup boxem, ale třeba nízkou úrovní signálu ve Vašem místě.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#190 Příspěvek od Kvicala_r »

Ano, čekat že něco bude fungovat na interní kus drátu je velmi optimistické a pro příjem je třeba zajistit signál nad cca 50dBu a taky s rozumným C/N (MER/BER..).
Na druhé straně dát BU119 a namířit na Žižkov, z toho lezlo kolem 80dBu hned. Je fakt, že už sem tam dlouho nebyl, protože sem změnil profesi. O stáhnutí výkonu však dost pochybuji.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#191 Příspěvek od RayeR »

Jeste me napadlo, ze u toho IR translatoru vlastne nepotrebuju ani prijimac. Staci kdyz to mrdujino s ledkou nacpu do USB v STB a po zapnuti napajeni proste odvysilam on/off kod. Procak bude krmeny pres diodu a elyt aby vydrzel chvilku po vypnuti STB odvysilat kod pro vypnuti TV a nakou nohou bude monitorovat primo napajeni v USB ze uz spadlo. Samzorejme neni problem tam ten IR prijimac nabastlit taky, mam jich nakuchano na 3...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#192 Příspěvek od Hill »

Debata o anténě pod plechovou střechou přesunuta do samostatného vlákna

VAROVÁNÍ!
Dnes jsem zavítal do PennyMarketu a tam se na mě šklebily krabice se settopboxy DVB-T/T2 (myslel jsem si, že jsem je mobilem vyfotil, ale fotka není, "značku" ani model si nepamazuji). Cena lidových 599 peněz.
Na krabici je vzadu nalepený český překlad, jinak je popsaná polsky.
Jde o zařízení, u kterého není deklarována komprese h.265/HEVC,seznam končí mpeg4, h.264/AVC. Certifikace ČRA pochopitelně chybí.
Přístroj je zjevně určený pro polský a černohorský trh, tam se od pořátku vysílá s kompresí h.264, něnit to nehodlají. V Černé Hoře dokonce ani nevysílali v DVB-T, začali rovnou v T2.
Jestli si ho někdo koupil, pošlete ho s tím zpátky, ať si koupé jinde settopbox s budoucností. A třeba i levnější.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#193 Příspěvek od lumca »

Ano, už je před tímto STB varováno i oficiálně!

https://www.lupa.cz/aktuality/ctu-varuj ... ro-dvb-t2/

Zřejmě o dovozu rozhodl někdo z managementu, kdo o tom ví kulové!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#194 Příspěvek od witt »

Ale to že není oficiálně deklarovaná podpora, ještě neznamená, že to nefunguje. Vyzkoušel to někdo?

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#195 Příspěvek od piCZus »

Jasně je u něj deklarováno "MPEG-1 Layer 1 & 2, AC3, MPEG-2, H.264/MPEG-4 AVC", v roce 2013 jsem koupil podobný STB, abych nemusel časem měnit, ale H265/HEVC neumí.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“