Uchycení přívodního kabelu na konzolu

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Uchycení přívodního kabelu na konzolu

#1 Příspěvek od jerab »

Zdravím,na rodinném baráku mám pro přívod 380V zabudovanou konzolu z které je pokračování na napojení souseda.Po asi 70ti letech toto vedení narušilo ukotvení konzoly.Otázka zní,kdo je majitelem tohoto závěsného zařízení.Závadu mám nahlášenou ČEZu.Jedná se mě o zabudování nové konzole dál od rohu.Děkuji.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Podpěrné body a přípojkové skříně plus vedení až k elektroměrovému rozvaděči jsou v majetku distributora.

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#3 Příspěvek od medulin »

To není pravidlem, existují přípojky budované na vlastní náklady a také už jsem se setkal s případem kdy měl přípojku distributor zakreslenou v mapách jako jeho majetek (když jsem požádal o vyjádření) a když se distributor dozvěděl že je nutné vykopat a položit nový kabel, tak se jí vzdal a odpověděl že to dělat nebude a muselo to udělat město (šlo o základní školu).

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Není jasné, jestli jde o přípojku s odbočkou k sousedovi, nebo o konzolu průběžného distribučního vedení po domech. U přeložení konzoly záleží, zda ČEZ požadavek posoudí jako součást nutné opravy jejich zařízení. V každém případě by měli k věci sdělit stanovisko.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Myslím, že postačí tu žádost formulovat tak, že uvolněním konzole hrozí přerušení PEN vodiče do objektu a z toho vyplývající možné ohrožení zdraví, majetku, pokud je pod tím veřejná komunikace tak plus dalších osob. Nafotit a poslat na kontaktní místo ČEZu nebo koho a kopii policii.
ČEZáci mají ledaskde korodované nebo uvolněné svorky v domovních přípojnicích, takže to můžou vzít jedním vrzem.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“