Detekční rámy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Nebo ještě třetí systém:
Nálepka obsahuje dva plíšky z magneticky měkké oceli a třetí snadno zmagnetovatelný.
rám vysílá střídavé elektromagnetické pole.
pokud se nálepka dostane do magnetického pole rámu, plíšky začnou kmitat
a nálepka "bzučí" na ultrazvukové frekvenci a rám je pomocí mikrofonu slyší. Berme třeba v potaz to, že nezmagnetovaná nálepka je aktívní a zmagnetovaná je deaktivovaná.
Pokud tedy není zmagnetovaná, plíšky kmitají na druhé harmonické
pokud je zmagnetovaná, kmitají na základní frekvenci díky magnetickému předepnutí třetím plíškem (pročpak mají sluchátka zmagnetovaný jádro)

No a teď je ta sranda, že ten stav, co je zaktivovaná u jednoho prodejce, je deaktivovaná u druhého prodejce.
Jak se poznají?
http://pandatron.info/elektronika2/clan ... clanek=16&
poslední fotka

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#17 Příspěvek od nxn »

A neporadil by mě někdo podle jakýho vzorce mam spočítat tu cívku nebo na jakym kmitočtu pracujou ty rámy (podle toho bych spočítal cívku...)???
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#18 Příspěvek od jandu »

nxn píše:No ale to nemění nic na tom že bych si potřeboval vypočítat tu frekvenci....ta cívka se mi nechce měřit....a ani momentálně doma nemam měřák....
Najlepšie je si ju priamo v predajni odmerať. Vezmi si do predajne GDO a meraj.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Hele, tady ty frekvence máš napsaný:
http://www.centurion.cz/cz/mekkeetikety.htm

Jsou to běžně dostupné stránky. Navíc, když procházíš branou, je na ni napsaný výrobce. Každý z nich nabízí své produkty na webových stránkách.
http://www.unidekor.cz/cz/vybaveni-obch ... rana-zbozi

kdesi jsem našel podrobnější popis systému. Přiloha zde
Přílohy
ochrana zbozi.pdf
(54.63 KiB) Staženo 183 x

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#20 Příspěvek od nxn »

Jestli to dobře chápu tak ty rámy vysílaj obdelníkovej průběh o daném kmitočtu,ale ty rámy musej mit zabudovaný taky nějakej mikrofon kterej reaguje na ty plíšky,rezonanční obvod tohle nedělá (ty nalepovací obdélníčky) ....tak vlastně můžou pracovat s oba typy :idea: ....Jestli se mýlím tak mi toto tvrzení vyvraťte
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

Přečti si přílohu v PDFku. Je to tam podrobněji popsaný. U systému "akustomagnetický" se prý využívá reverzní magnetostrikce.
Matroš v magnetickým poli nepatrně mění své rozměry a kmitající vytváří proměnné magnetické pole, které snímá anténa v rámu, která funguje podobně jakov ysílací-přijímací cívka u impulsního detektoru kovů.
Trochu jsem se z tím mikrofonem sekl..

V příloze je textová část nějaké odstraněné přednášky, která uvízla v archívu Googla. Po té jsem ji převedl na PDF, aby zde byla zveřejnitelná.
Jsou tam dopodrobna popsaný všechny běžné systémy ochrany zboží v obchodech

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#22 Příspěvek od nxn »

jj už jsem to čet ale docela by mě zajímali ty chbějící věci ...nevíš náhodou na který stránce si to našel....???
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#23 Příspěvek od Artaban001 »

Napsal jsem do google něco jako "akustomagnetický systém""acoustomagnetic " a když jsem na to našel odkaz, tak jsem dal hledat v archivu, protože odkaz na stránku nefungoval..
Prohledávač pana GOOGLa má asi nějakou óbrpaměť, kde si ty zaniklý stránky pamatuje..

Edit: teď jsem našel něco podrobnějšího, ale v angličtině:
http://www.rfid-handbook.de/downloads/E ... ndbook.pdf

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“