Otevření auta mobilem

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Otevření auta mobilem

#1 Příspěvek od dvorak »

Prý se dá auto otevřít pomocí mobilu. Když např. ztratím klíče a jsem dále od domova, od auta zavolám manželce , ta vezme klíč náhradní a při trvajícím spojení odemkne na dálku. Ale to je asi vtip, nebo ne ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Ano, je to vtip. Náhradní klíč je totiž jen mechanický a bez DO. :lol:
A do "otevřeného" auta strčíš nějaký kolík ze země, nastartuješ a ono to pojede, jo?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

To jakože se ten signál o frekvenci ~433 MHz namoduluje na digitální zakódovanej signál vysílanej mobilem a ten to zase na druhé straně vyšle k autu jo? 8O

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Znam pitomce ktery mi tvrdil ze to na vlastni oci videl :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Mozes mobilom rozbit okno :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Mám hlavní i náhradní klíč s dálkovým ovládáním, takže bych tento fake uměl i předvést (samozřejmě s jedním z těch klíčů v kapse).
Vždyť to vzorkování modulace znemožňuje i modemům, aby se navzájem domluvily. A to komunikují v akustickém pásmu...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Otevření auta mobilem funguje: Zavoláš manželce, ona seběhne dolů z klíčama a auto máš otevřený... 🙂 No a teď vážně: Mám pocit, že tohle bylo součástí pár videí, kdy bylo auto otevřeno: Paralyzérem, hajzlzvonem, a ještě nevím čím... Byl to balíček virálních videí - reklamní od nějaké pojišťovny

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#8 Příspěvek od milosak »

Slyšel jsem, že nový Medák (Mercedes) jde otevřít na dálku od výrobce, pokud si majitel zabouchne klíče, kolik to stojí a jak je zabezpečena autorizace majitele nevím ... tak proč ne mobilem ?? :)
Když se dveře do bytu otevírají mobilem ...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Otvírání domovních dveří mobilem má jednu slabinu - plnění pojišťovnou za vykradený byt.
Uzamčení elektronicky ovládaným zámkem akceptují pojišťovny zatím jen u aut a pro kód centrálu platí dost přísné požadavky. Jestli to jde u mobilu přes bluetooth, wifinu, SMSku či mobilní data zaručit, lze vyhovující zabezpečení dost obtížně prokázat, jestli se nikde nenajde mechanické poškození dveří, zámků či oken.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#10 Příspěvek od milosak »

Asi to je otázka chvilky, jak to schroupnou pojišťovny i u bytů. Současné nejmodernější
mechatronické a elektronické přístupové systémy fungují primárně na bázi NFC, takže přední výrobci uvádějí že zabezpečení = Zabezpečeno na úrovni internetového bankovnictví .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

NFC samotne ma nulovu bezpecnost.
Na internetove bankovnictvo cieli mnoho utokov, od blbeho phishingu az po malware, ktory sa nainstaluje do mobilu a sam si potvrdzuje transakcie citanim SMS.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Vem si, že mobil sám má v sobě několik vysílačů (GSM, wifi, bluetooth, ...), Kterým musí hovorový obvody odolávat. Takže nějaká klíčenka z jednoduchým vysílačem na 433Mhz se žádným způsobem nedostane do mobilu. To samý přijímač v autě - mobilní signál je až příliš vzdálen frekvenčně od frekvence klíčenky, že se žádným způsobem neovlivní komunikaci. Něco jinýho jsou různý aplikační vrstvy mezi autem a mobilem a uživatelsky špatně nastavené mezivrstvě v podobě klientských aplikací v mobilech, nebo v autě.
Mimo téma: taktéž nedoporučuju otevírání auta na parkovišti, sotva vylezu z obchodu, nebo dveří domu. On může být někdo schovaný poblíž a sotva klapne zámek, může auto otevřít a něco šlohnout...

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#13 Příspěvek od dvorak »

Vzpomínám si, že mi u starého Mondea dělalo někdy ho problém otevřít DO, pokud jsem parkoval poblíž trafostanice.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#14 Příspěvek od fredis »

Artaban001 píše:Otevření auta mobilem funguje: Zavoláš manželce, ona seběhne dolů z klíčama a auto máš otevřený... 🙂 No a teď vážně: Mám pocit, že tohle bylo součástí pár videí, kdy bylo auto otevřeno: Paralyzérem, hajzlzvonem, a ještě nevím čím... Byl to balíček virálních videí - reklamní od nějaké pojišťovny
Otvírání hajzlzvonem fungovalo!! mj u Feldy a i u dalších aut se stejným systémem zámků :wink: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Jo, ale kdysi v pravěku centrálů, když to ještě bylo vzduchový...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“