Windows 10 z Aukra

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze podstatnu cast toho HW identifikatora, tvori MAC adresa sietovky. Ak je ich v PC viac, tak je otazne, ktorej...

Nedavno som niekde cital, ze upgrade z cistej instalacie Windows 7 na 10 nevygeneroval platnu licenciu, lebo pred upgradom neboli nainstalovane drivery - asi islo hlavne o sietovku.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#17 Příspěvek od gepard »

Zakoupil jsem těch uvedený elektr. licencí již asi 6 a vše je cajk. Dokonce brácha již má účet u Mrkvouše a licence je cajk. Kupoval jsem je za 160,- Kč a za to celou licenci normálně neseženeš. Ofiko v IT prodejně novou za 4000,- WIN 10 PRO 64bit CZ jo, i s plackou.
V roce 2012 došlo totiž k podstatné změně – Evropský soud (xxyxy) rozlouskl ořech – operační systém již není vázán na základní desku, nevyužité licence můžeš přeprodat dál. Když se totiž deska odporoučela do křemíkového nebe, vzala s sebou i systém. Což je vlastně nesmysl, instalačku přece máš a můžeš ji instalovat na novou – jinou. To bylo dříve trestné, zakázané. Musel jsi koupit nový systém. 🤐.
Zde se o tom dozvíš více.

Příklad: Takže pokud nějaká firma koupí multilicenci na 500 PC a nyní zjistila, že jim 200 stačí, můžou 300 prodat dál. Při ceně za tu multilicenci (řekněme 50000,-) a 300 licencí k prodeji … 50000/300 = 167,- Kč/ 1 licence a vrátí se jim náklady za celou licenci pro 500 PC.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#18 Příspěvek od witt »

Problamatika má dvě roviny - funkčnost a legálnost
ad 1) Používám to několik let (už od win 7) na několika počítačích a vše bez problémů funguje.
ad 2) Je to legální. viz rozhodnutí Soudního dvora EU
http://curia.europa.eu/juris/liste.jsf? ... anguage=CS

OEM licence je právní vztah mezi vydavatel SW a prvním majitelem. Já jako druhý (či 120.) majitel tím nejsem nikterak vázán.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od xsc »

Pak je tu ještě jedna věc. Jako soukromá osoba nemám povinnost vést účetnictví. Takže kde jsem to koupil není jak zjistit a rozhoduje jen samolepka nebo SN v případě elektronické licence....

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#20 Příspěvek od gepard »

Ano, tou el. licencí se rozumí né samotný "product key", klíč, který se zadává při instalaci, ale klíč včetně tzv. č. výr. série, edice aj. - viz. foto. Tím se prokážeš jako plnohodnotný majitel el. licence - v případě fyz. osoby. Ty čísla nejdou jen tak vycucat z prstu. A nemusím mít ani samolepku ...
Přílohy
licence.png
-- Gepard --

Odpovědět

Zpět na „Software“