Lze upravit tuner s DAB na poslech DAB+

Vše, co se týká digitálního vysílání rozhlasu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radiomaniak
Příspěvky: 1
Registrován: 09 lis 2019, 01:00

Lze upravit tuner s DAB na poslech DAB+

#1 Příspěvek od Radiomaniak »

Mám poměrně kvalitní,ale starší tuner Rotel RT-06,který mi naladí současné vysílání v DAB pásmu,jenže z výstupu pro zesilovač nejde žádný signál.Bylo by možné využít jeho optický či cinch digitální výstup a speciálním převodníkem
získat nf signál?
Případně využít třeba levné přenosné DAB+ rádio a někde propojit s obvody
mého DAB tuneru.
Pro bezvadný příjem jsem po anténní stránce udělal vše-mám venkovní anténu
svedenou do značkového domovního zesilovače a na vstup bývalého tv pásma kde nyní DAB vysílá.
Koupě nového tuneru v ceně 22 tisíc je trochu mimo a tak pokud je možnost můj Rotel nějak upravit byl bych rád.
Dozvěděl jsem se že starší DAB mělo kompresi audia v MPEG2 nynější je MPEG4AAC.Je to tedy jen o dekódování.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

To asi nepůjde, je to úplně jiná norma!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Není to úplně jiná norma. Je to podobné, jako když se v DVB-T začal používat h.264. Teoreticky by tedy šlo napojit nový dekodér, který zvládne AAC, za DAB demodulátor. Prakticky sotva, protože dnes to vše dohromady je často na jednom čipu. A i kdyby to byly samostatné obvody, bylo by k tomu potřeba ubastlit nějaký SW, který ten dekodér inicializuje a musel by sedět formát dat.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Problém nie je v tom, že je to iná norma, ale že bez poriadnej dokumentácie na to jeden život nestačí.

Odpovědět

Zpět na „Digitální rozhlas“