Hladinový spínač.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

Hladinový spínač.

#1 Příspěvek od BigSandy »

Zdravím.
Sháníme nějaký hladinový spínač do venkovní jímky, který by spouštěl čerpadlo a hlídal hladinu v jímce.
Jsem našel toto https://www.gme.cz/hladinovy-spinac-wlca2m1

Jsem ale moc nepochopil, na jakém principu ta sonda funguje a zda to půjde použit pro naše účely.
V zimně je na hladině občas led a pokud je sonda propojena kablem, by mohlo dojit k utržení
Spíše jsem hledal nějakou ultrazvukovou sond ale nenašel.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#2 Příspěvek od vicious »

K tomu hladinovému spínaču je aj pdfko s popisom. Používajú sa 2 alebo tri sondy, medzi ktorými prechádza prúd, čo sa vyhodnocuje. Podobne fungujú aj hladinové spínače Elmik.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Půllitrová PETka od Cucaculy, do ní 0,25 kg písku, za hrdlo přivázat na mikrospínač na 230V a máš vyřešíno. Při poklesu hladiny plovák svojí váhou sepne mikrospínač. Ty spínače s elektrodama po čase, když se na izolantu co nese elektrody vysráží kámen a šlem začnou blbnout. Tohle umí spínat i odčerpávání sraček v žumpě. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#4 Příspěvek od weed_smoker »

U těch lepších má každá elektroda svůj kabel se zalitou elektrodou z nerezu(podobně jako je u šňůry zalitá vidlice) a ty kabely se maj po nějakym intervalu měnit za nový,ale obvykle stačí očistit měřicí konce.Aby se ta elektroda nerozpouštěla,jde do elektrod AC přes kondík,obvykle o nějaký akustický až ultrazvukový frekvenci.Těch shémat je na netu dost,ale spousta z nich používá v elektrodách DC a tam hrozí to zanesení nebo sežrání elektrod. Na přívody k nim můžeš použít nějakej kvalitnější YSLY-OZ kabel,stačí 3x1.5 (u elektrody spojíš všecky 3 a naboduješ jí ke svazku,u vyhodnocení spojíš 2 jako vstup z elektrody a třetím si hlídáš celistvost spojení kabelu s elektrodou).Na elektrodě ze strany zalití je dobrý udělat několik zápichů 0.5-1mm hluboko a plášť kabelu se má v místě zalití zdrsnit.Elektrody stačí z kulatiny Ø6-10mm dlouhý třeba 20cm,kde zalito je 5cm.Na zalití je dobrej asfalt nebo epoxid.
Vzdálenosti elektrod se provedou spuštěním do příslušný hloubky,zbytek kabelů se smotá pod rozvaděčem a každá elektroda se do jímky spustí v jinym místě(třeba do kruhu po 120° od sebe).

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#5 Příspěvek od kutilmil »

Ked chces ultrazvuk alebo radar pocitaj tak 1000e. Dodava napriklad enderhausser. Obchodne zadtupenie pre sr transcomtechnik

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Mnohokrát jsem viděl zamrzlý škraloup a led co visel od "břehu" co drží čidla . Pokud to jde, hydrostatiku . Mám mnoho let vzduchování do čističky . Na něm tlakoměr i tlakový spínač . Budík pro shlédnutí výšky hladiny v uzavřené jímce a tlakáč pro poplach .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“