VCR Panasonic - pøevíjení s obrazem

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PietroPhilipi

VCR Panasonic - pøevíjení s obrazem

#1 Příspěvek od PietroPhilipi »

Dobrý den, mam VCR Panasonic NV-FJ618, s timto problémem: Pri stisku tlacítka prevíjení vpred (z rezimu PLAY), se zacne kazeta prevíjet s obrazem (tedy vse je v poradku). Ovsem pri opetovnem stisku tlacitka vpred by se mela kazeta previjet dal s obrazem, ale vyssi rychlosti, misto toho se video jakoby vypne a hned zase zapne (problikne displej). MODE SWITCH je radne vycisten, mechnickou zavadu jsem neshledal.... Tudiz prosim o radu, zda-li nekdo nevite, kde je problem...?? Diky.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Já jsem od přírody skromný člověk a spokojil bych se s tím,že to hraje. :wink:

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

ma to mäkky zdroj.chce to nove elektrolyty do zdroja.skus pri tej zaradenej funkcii zmerat napätia či klesnu alebo držia.tolko môj nazor.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

PietroPhilipi

VCR Panasonic - pøevíjení s obrazem

#4 Příspěvek od PietroPhilipi »

S tím zdrojem mì to taky napadlo, ale moc se mi to nezdá. Pøevíjení bez obrazu funguje bez problémù a to pøi této funkci má jistì vìtší odbìr... a je to v pohodì... Ještì mì napadla pøítlaèná kladka... zkusím koupit a vymìnit... Jinak vážnì nevím... :cry:

PietroPhilipi

VCR Panasonic - pøevíjení s obrazem

#5 Příspěvek od PietroPhilipi »

Tak jsem vymìnil pøítlaènou kladku a zatím to chodí, tak snad to vydrží... uvidíme...

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#6 Příspěvek od SIDTIM »

Podle popisu vady se domnívám, že výměnou kladky se problém nevyřešil. Že to nyní funguje bude spíš náhoda.. Vše nasvědčuje závadě v el. části, výměnou kladky alespoň pošetříš pásek, starší opotřebené kladky mu dávají zabrat.. Juknul bych opravdu do zdrojové část, prošel všechny zainteresované elyty a v MODE SW ještě napružil kontakty.. Neznám tento konkrétní typ a mechaniku, jen u starších typů (35, 20, 25, 45..) byl vespod mechaniky vybavovací motor nesoucí na hřídelce plastovou "spojku". Ta když praskla, motor správně nehnul s mechanikou, procesor si to vysvětlil po svém a nelogická závada byla na světě. V extrému už nešla vyjmout kazeta, apod. Tak hodně zdaru!

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od durkovic »

plne súhlasím zo SIDTIM taktiež by som preventívne vymenil všetky elyty v zdroji. myslím že tebe to neublíží a video len posilní.ale stretol som sa aj a panasonicmi ktore mali este jeden švab pre capstan na main boarde a okolo toho elyty. aj tie možu byt ako príčina zavady.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#8 Příspěvek od SIDTIM »

Souhlas, jestli je to ten šváb, co tak topí a má na sobě kousek hliníkové hranaté trubky jako chladič, tak ten slušně vyhřívá všechny elka kolem sebe.. :( Vzhůru a DO NICH! :guns:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “