Mascom MC720T2-zkušenosti

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#16 Příspěvek od nonius »

Ještě je možné využít univerzální ovladač k televizi, musí se ale najít správný kód a potom ten ovladač od Mascomu (nebo jiný) naučit tím univerzálním. Tak jsem to udělal já, protože ten původní k TV měl už slabí signál z diody a tlačítka šla špatně tisknout.

Ten Mascom MC720 není jediný, který má učící se ovladač a jestli teď není v obchodech, tak za nějakou dobu může být. Navíc podobných přístrojů jako MC720 může být víc a lepší, ale protože jsem jiný nezkoušel a tak nedokážu poradit (kromě Cryptoboxu).

Na tom MC751 se mi líbí to EPG, jinak asi nic. U Di-Way asi už nic.
Naposledy upravil(a) nonius dne 30 lis 2019, 23:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od CZJKP1 »

Trochu jsem původní příspěvek editoval a doplnil.

Ještě na mě působí zajímavě tato WIWA.
https://www.heureka.cz/?h[fraze]=WIWA+H.265
Jednak má TV Control, a le hlavně zajímavý a na pohled poctivý ovladač. Ovšem jaký je BOX to nevím. Aby se nepřehříval.
Nějaké obrázky z menu jsou na Atos.

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#18 Příspěvek od nonius »

Ten Mascom nemá až tak pevný ovladač, je sice velký, lehký, drží se dobře v ruce a dobře se ovládá, ale působí tak trochu křehce.

Jo díky za tip, ale další set-top-box budu kupovat asi až v lednu, tak mám ještě čas na rozmyšlenou.
U nás v západních Čechách se bude DVB-T vypínat až v únoru.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

Jo, dneska jsem držel v ruce EMOS-EM190-S. A ten má stejný ovladač jako ten Mascom MC720T2. Takže vím jak působí.
V podstatě úplně stejně působí opravdu podobný typ DO který je ale bez "TV Control", má ho například Opticum Terra HD265, Mascom MC751, Diway2020 a taky Tesla TE310 a TE-400
Takže ano, zase tak pevný není. ale furt je to průměrné dálkové ovládání. Proti těmto srajdám: https://www.satelitnishop.cz/files/prod ... .265-2.jpg

Jinak k tomu EMOSu. Pro sebe bych si to nekoupil. Ale byl jsem u strýce kde jsem byl zavezen do místního elektra a tam bylo na výběr jen ze tří set top boxů, situaci bylo nutné řešit hned když jsem byl u nich a ne až se tam někdy zase dostanu.
Nějak moc se ani nehřál, mechanické zpracování v plastové a lehké krabičce je nic moc. Také mi přišlo, že když jsem najel na program, který měl zrovna slabý signál, zakostičkoval a zasekl se, tak se cca. na 10 sekund hryznul i celý box - přestal reagovat.

Takže ano, z těch ovladačů zatím vede ten od CryptoBoxu, to víme. Ale nemá TV Control.
Taktéž vypadá zajímavě AMIKO IMPULSE a AMIKO NEO. Ovladač vypadá plnohodnotně jako u CryptoBoxu, ale opět bez TV Controlu.

A teď sem našel náhodou tu WIWU a zaujala mě, protože má svůj ovladač navíc s TV Control. Ale je to asi něco od poláků.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#20 Příspěvek od scorpions-cz »

Tak TV Control má třeba i toto OPTICUM
https://shop.atoselektro.cz/opticum-nyt ... 70408.html

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

To se hodně hřeje. Viděl sem ho u známých.

Navic ovladač je pěkná srajda.
Tohle bych nechtěl ani zadarmo.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#22 Příspěvek od scorpions-cz »

Tak jsem schválně jeden vybalil a po 4 hodinách provozu teplota kolem 36°C. ( v místnosti 24°)Schválně ho nechám běžet do rána a změřím teplotu. Pravda jede zatím jen DVBT (T2 u nás v obecní kabelovce zatím není) Zítra ho vezmu na dílnu a nechám běhat na DVBT2. Potom napíšu.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od CZJKP1 »

jj já ho měl na chatě na otestování kde bylo 28 protože jsme zatopili v kamnech... Nechci vědět ty teploty v létě když je 36°

Jsem rád že si našel svého zákazníka :lol:

Ale měl sem tedy Opticum Terra.
Opticum Nytro jsem viděl u známýho a bylo to to samý.
Naleštěná bída.

A ještě jsem zjistil že jsou problémy s poměrem stran u připojení přes SCART.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#24 Příspěvek od scorpions-cz »

Nooo je to levnější kategorie. Na to ,že půjdou do světa po 730Kč to účel (sledování TV) splní :)

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#25 Příspěvek od nonius »

Dnes jsem u Mascoma našel další chybičky nebo nezvyklé chování.

Když se zapne teletext objeví se černý čtverec a nad tím číslo 100 a po chvíli se načte stránka 100, ale pokud zadáte nějaké číslo, tak ten čtverec zmizí a až po načtení zadané stránky se objeví text. Pokud na některé stanici použijete teletextové titulky (u českých strana 888, u německých 150 nebo 777), tak na ostatních stanicích se běžné stránky s těmito číslo přestanou zobrazovat, ale titulky na těchto stránkách fungují,pokud zapnete teletext přímo na TV, tak se zobrazí. Nezbývá potom nic jiného než tlačítkem vypnout přijímač a znovu ho zapnout, pak to už funguje normálně.
Teletext a EPG se u Mascoma moc nepovedli.

Dále jsem zjistil, že pokud nastavíte nahrávání podle časovače, tak po skončení nahrávky přístroj zobrazí hlášení "Enter standby" - ANO - NE, začne odpočet od 10s a pokud si toho nevšimnete, tak se přístroj vypne (i přesto, že přístroj byl na začátku nahrávání zapnutý, dřív jsem si toho nevšiml, asi jsem při nahrávání jednoho pořadu a sledování druhého to hlášení nějakým tlačítkem nevědomky vypnul).

Přijímač občas zobrazí nějaké hlášení v angličtině, i když je nastavena čeština. Když nahrávám pomocí tlačítka REC a nastavím délku nahrávání, tak po skončení nahrávání se zobrazí na 1s hlášení "Recording end" a po skončení nahrávky podle časovače přístroj zobrazí hlášení "Enter standby" a také před tímto nahráváním se zobrazí hlášení v angličtině "Rec hint: Wating to play prog" (editováno, doplněno, konečně se mi to povedlo celé přečíst).
Naposledy upravil(a) nonius dne 19 pro 2019, 19:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#26 Příspěvek od nonius »

Ještě k těm set-top-boxům TELESYSTEM.
Staré modely TS UNICO a 6820 jsou docela vychvalovány, ale ty novější už moc ne, dokonce jsem četl nějaké recenze v italštině (přes několik překladačů) a jeden nový model (nevím který) tak docela pomlouvali.

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#27 Příspěvek od nonius »

Původně jsem psal, že Mascom MC720T2 mi nepřehrál jeden .avi soubor s kodekem XVID, víc jsem jich neměl k vyzkoušení, ten soubor měl ale malé a možná nezvyklé rozlišení 320x224 bodů.
Našel jsem několik souborů .avi s XVID a tento přijímač je všechny přehrál (měly už větší rozlišení).

Při přehrávání videosouborů, které nebyly nahrány na tomto přijímači, se nelze posunovat v čase pomocí skoků (podle nastavení 30s-30min) pomocí k tomu určených tlačítek na DO a není možné využít časové značky.
Lze tedy použít buď rychlé převíjení nebo posun po časové ose pomocí šipek pro nastavení hlasitosti.

Přijímač jsem zkoušel na několika televizích přes SCART a HDMI a zjistil, že u některých starých televizí (CRT 4:3, které neumí přepínat poměr stran přes SCART) je vysílání s poměrem stran 4:3 zobrazeno s černými pruhy kolem všech stran. Pokud chci, aby to bylo přes celou obrazovku, tak to musím změnit v nastavení. Pokud přepnu na stanici s poměrem stran 16:9 (poměr je v pohodě, ale chybí kus obrazu na obou stranách), tak to musím zase změnit v nastavení, žádné tlačítko na DO pro rychlé přepínání jsem nenašel.
U televizí 16:9 nebo novějších 4:3 to funguje automaticky (u většiny televizí lze přepínat poměr stran i přes DO).

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#28 Příspěvek od xsc »

Pokud budu přijímat HD programy, tak ten orámovaný čtverec 4:3 na 4:3 obrazovce automaticky musí vzniknout. Jde zrušit zoomem, ale po návratu 16:9 vysílání budou ořezané strany. Je to tím, že HD vysílání má pevný poměr 16:9 a informace o tom, že je uvnitř přenášen obraz 4:3, se nevysílá.

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#29 Příspěvek od nonius »

To mě taky napadlo, asi to bude tím.
Už se o televizní vysílání poslední dobou tolik nezajímám, tak ani nevím jak to vlastně teď funguje.
Až budu mít čas, vyzkouším příjem DVB-T v normálním rozlišení na Mascomu (jestli budou v té době něco vysílat 4:3), protože DVB-T přijímač "ECG DVT 1350 HD " umí 4:3 vysílání zobrazit přes celou obrazovku.

Mě osobně to nevadí, píšu svoje zkušenosti a občas zkouším různé věci, ale pokud by ten přijímač někdo připojil ke staré televizi, tak aby se nedivil. Možná to funguje stejně i u jiných zařízení.

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#30 Příspěvek od nonius »

Je možné, že bude rozdíl mezi SD vysíláním v DVB-T, SD v DVB-T2 a HD v DVB-T2.
Každopádně na televizi s obrazovkou 16:9 je to v pořádku, na televizi s obrazovkou 4:3 to lze přepnout v nastavení set-top-boxu nebo u některých televizí 4:3 na ovladači.
Až budu mít čas, to pořádně vyzkouším.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“