Set-top-box kompatibilni s Panasonic Viera Link (CEC)?

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

Set-top-box kompatibilni s Panasonic Viera Link (CEC)?

#1 Příspěvek od eleferner »

Zdravim vsechny, lepsi televize a set-top-boxy maji rozhrani Consumer Electronics Control (CEC), ktere pres HDMI umoznuje ovladat vice zarizeni z jednoho DO. To sice zni hezky na papire, ale v praxi mezi sebou ta zarizeni moc kompatibilni nejsou. Moji rodice maji obstarozni plazmu Panasonic TH-42PZ85U, u ktere se ta funkce jmenuje Viera Link. Nikde jsem nebyl schopen vygooglit, ktere set-top-boxy jsou s touto Panasonic variantou CEC kompatibilni. Nechci nic sloziteho, jen aby se pri probuzeni set-top-boxu pomoci jeho DO taky automaticky probudila televize (a potom zase vypnula). Nemate to nahodou nekdo REALNE vyzkousene? Diky.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od CZJKP1 »

Měl jsem v ruce CryptoBox 702T HD Mini. S.T.B jako takový dobrý, nehřeje se. Má souhrou náhod HDMI-CEC, byl jsem neúspěšný na Samsungu i LG, přitom obě telky tuto funkci mají, respektive Samsung Anynet+ a LG Simplink.
Samsung šel settopboxem vypnout, ale už nenaběhnul a LG pro jistotu nekomunikovalo vůbec.

Na internetu někdo psal, myslím parabola.cz, že u tohoto STB rozjel CEC na Panasonicu, ale model uvedený nebyl.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

S HDMI-CEC som sa davnejsie hral - potreboval som zapinat a vypinat televizor cez Raspberry Pi.
Vysledok: niektore televizory nepodporuju zapinanie cez HDMI-CEC, niektore zase vypinanie. Na niektorych sa daju tieto funkcie povolit/zakazat v menu (takze moze byt zapinanie zakazane ale inak HDMI-CEC aktivne).

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

Rodiče mají 32" LCD TVP Panasonic VIERA TX-L32E3E (z jara 2012) a set-top-box TechniSat T2 DVR - a tam to HDMI-CEC funguje, pro vypínání a zapínání TVP set-top-boxem.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od eleferner »

Diky vsem za tipy, nakonec jsem koupil Technisat DigiPal T2 DVR a zapinani i vypinani skutecne funguje. Take je dobre, ze po vypadku napajeni STB i TV zustanou ve standby rezimu (nektere TV se automaticky zapnou a pak bezi treba celou noc). STB podporuje i ovladani hlasitosti pres CEC, ale dana TV ne. Celkovy dojem kazi pouze par detailu, kdyby to nekoho zajimalo:

-Po zapojeni STB do napajeni trva cca 30 sekund, nez nabehne jeho firmware. Toto je bohuzel (?) pro moje rodice relevantni, protoze maji zlozvyk (?) veskerou A/V techniku na noc vytahovat ze zasuvky.

-Po zmacnuti tlacitka Power na ovladaci se STB z rezimu spanku probouzi dost dlouho, asi 7 sekund.

-Kdyz STB skrze CEC probudi TV, tak je TV prepnuta do modu analogoveho tuneru a hlasi "no signal". Trva asi dalsi 4 sekundy, nez se automaticky prepne na HDMI. Toto jde vyresit zapnutim hoteloveho modu v TV a v nem vynutit dany HDMI vstup.

-Pokud na TV zapnete sitovy vypinac az po probuzeni STB, tak se TV pres CEC neprobudi. Je nutne STB uspat a zase probudit, coz dohromady trva cca 15 sekund.

-Ovladac k STB ma strasne dlouhy autorepeat, treba pri zvysovani hlasitosti je nutne tlacitko drzet skoro 3 sekundy, aby se zacala postupne zvysovat sama. Bohuzel jsem nenasel jak to zmenit. Nema ten STB nejake servisni menu?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Ve vedlejším vláknu zrovna řeším komunikaci Panasonicu 50GX700E s starým HDD/DVD recordérem Sony. Původně byla telka Samsung a Soňák ji uměl zapnout a vypnout, při činnosti HDD nebo DVD si přepnul na TV HDMI vstup a po skončení práce se zase přepnul na TV.
Bohužel, na Panasonicu nic z toho kromě vypnutí nechodí. Prostě to v rámci snížení cen a "podpory" konkurence v Panasonicu osekali na minimum. Zajímalo by mě, co by to umělo ve spolupráci s jiným Panasonicem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od eleferner »

On problem klidne muze byt v tom Sony rekorderu, ne v TV. CEC nikdy nebylo 100% standardizovano, a jak je znamo, specialne Sony si spoustu veci delalo "po svem", tj. zamerne nekompatibilni s konkurenci.

Ale je tu jeden dulezity detail: v menu meho STB i TV jde kazdou CEC funkci nezavisle zapnout ci vypnout. Zkontroluj, jestli mas pozadovane funkce vsude zapnute.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, HDMI-CEC je sracka. Kazdy vyrobca si nahodne vyberie, ktore casti implementuje a to urobi po svojom.

Takze jeden televizor nejde zapnut, druhy nejde vypnut.

Panasonic zase potrebuje nejaky cas medzi prikazmi, inak sa stratia. Ja som dal 10 sekund medzi zapnutim a prepnutim vstupu. TechniSat dal asi tie 4 sekundy.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

eleferner píše:On problem klidne muze byt v tom Sony rekorderu, ne v TV.
Nepřijde mi, že pokud Sony (Bravia) se Samsungem (Anynet+) vše chodilo a Sony s Panasomicem (Viera) né, že je provlém v Sony. Ale je možný, že i když Sony pošle na linku začátek komunikace a Panasonic na ní neodpoví či odpoví jinak, tak se v komunikaci nepokračuje.
Asi by se to dalo vyzkoumat, existuje převodník USB na HDMI CEC od PulseEight. Ale vypadá to, že umí jen zapnutí a vypnutí zařízení pověšených na HDMI.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Raspberry Pi ma HDMI s podporou CEC. Tam sa s tym da vyhrat dost. Ten protokol je cely dementny.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“