Natírání futer

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Natírání futer

#1 Příspěvek od bart1 »

Budu natírat stará futra. Jsou kompletnì opálená. Takže základovka + barva.
Základovka je pro syntetiku a barva taktéž. Takže bez problému
Mám tam ovšem taky jedny nový futra natøeny základovou vodou øeditelnnou. Co se stane když na tuto základovku dám syntetickou barvu? Bude to vadit?
Díky za tady

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#2 Příspěvek od nxn »

pokuď to vůbec naneseš (jestli se to nebude rozpouštěd)tak se to co nevidět začne loupat...nejlepší opalit taktéž...a natřit to kvalitní základovkou třeba Formex
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jinak obrácená kombinace kupodivu drží - syntetická základovka a na to balakryl. Nevím, jak je to odolný proti otěru, ale venku na brance to drží.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

Tìm vodou øeditelným barvám nevìøím ani za mák, ale Bursík nám tu syntetiku stejnì zakáže. Neekologicky natøený tyèky od plotu natøený syntetikou už skoro 10 let OK

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jo, souhlas, já taky raději na kov syntetiku, ale je potřeba se dopředu trošku připravit...

Ty vodou ředitelný snášejí daleko hůř ředění než syntetiky. Aby kloudně držely a kryly, tak raději vůbec neředit (kromě napouštění dřeva).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Přidám svoji zkušenost. Na kov používám jako základ starý LUXOL, nevím jak ten nový, ale starý dokázal rozleptat i sklo na okně. Stalo se mi, že při natírání rámu okýnka do sklepu zůstaly na skle nějaký prskance, bylo to ještě při stavbě, po roce po nastěhování to nešlo umýt, sklo bylo naleptané a drsné. Jako vrchní nátěr 2x BALAKRYL lesk, po čtyřech letech stále dobrý, jen ten lesk už není. Funguje to i na čertvý pozink, lépe než speciální barva na barevné kovy. Dřevo natírám lazurou.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Milan121 »

já jsem maximálně spokojený s eternalem,používám na všechno.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“