Unašeč do robota Gratus

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Unašeč do robota Gratus

#1 Příspěvek od p32 »

Nevíte někdo, kde by se mohl sehnat unášeč do robota Gratus? V Nadetě ho nemají a známé praskl při nějaké kravině. Nebo se to dá nějak účinně spravit slepením?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

A co tak se zatím ptat primo u zdroje...? https://eshop.eta.cz/servisy/t-85/ a vzhledem k tomu ze je to stejna sracka jak ty od sencoru tak bych si dovolil tvrdit ze ten dil bude stejny. Sencory dela Fast čr.
Ucinne slepit asi stezi, je to litina nejaka a navic extremne namahana. Strkaj se do toho ruzne mlynky a co ja vim. Kraplo by to pri prvnim pokusu o zapnuti.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Pokud se nesežene originál, tak by možná šlo vyrobit něco jako prstýnek, do kterýho by se ten prasklej unašeč vlepil. Ovšem nevím, jak je okolo místo a jak je to zničený. Jen nápad.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Podle mě se to slepit dá, jde jen o to, čím. Logicky se přes to stejně musí nasadit nějaký kroužek. Mě šlo spíše o to, jaké lepidlo použít. Asi dvousložkový epoxid?
Dokud ale nebudu mít ten kroužek, tak to nemá smysl ani lepit.

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#5 Příspěvek od sanoch »

Vyrobit by to šlo, jen to za 200Kč nikdo neudělá.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#6 Příspěvek od Jodr »

To neslepíš, znal jsem borce, pro kterého by to byla práce z ocelové kulatiny tak na dvě hodiny. Vrtačka, sekáč a pilník byly jeho oblíbené nástroje. Dokázal vyrobit neuvěřitelné věci. Unašeč by byl ideální práce pro přesné lití (ztracený vosk), ale jako kusovka k nezaplacení ...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Díky i za takové názory (správné). Vylezlo z ní, že to prasklo její hloupostí. Máme skoro stejný, tak mě to více zajímalo. Asi to nan í nechám, protože má představu, že jí to tady někde v opravně spravěj. No ale když to nemají kde objednat, tak asi smolík. Výměna za 20 sekund.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

schvalne se v pondeli podivam do systemu ety jestli je dostupny...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

p32 píše:Asi dvousložkový epoxid?
Dokud ale nebudu mít ten kroužek, tak to nemá smysl ani lepit.
Ano, jedine epoxid.
Neviem, kolko je tam miesta okolo - podla toho treba najst nieco vhodne, co by sa tam dalo nasadit. Idealny by bol valec okolo celeho unasaca :D

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petrfilipi »

Pokud je to prasklé jenom na dva kusy a okolo je misto, zkusil bych to vložit a zalepit do tenkostěnné ocelové trubičky-jak už psal někdo přede mnou.

PF
Naposledy upravil(a) petrfilipi dne 21 pro 2019, 13:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

Jestli jsem dobře viděl na obrázcích, tak kolem unašeče je místa dost. Ideálně tedy vytočit prstýnek na výšku unašeče. Možná i bronzový (mosazný), aby to nerezlo a poškozený unašeč do prstýnku nalisovat popř. vlepit epoxidem nebo lépe Alduritem.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/nah ... ItemIdx=57
Tento náhradní díl se již nedodává.
Divný, to svědčí o tom, že Eta na to dost kašle. Vždyť ten robot Gratus se furt vesele prodává.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Nadeta nie je oficialny web znacky Eta. Potreboval som na stary vysavac vyvod hadice - podla Nadety sa uz nedodaval. Nasiel som ho v e-shope Eta a ked som bol v Prahe, kupil osobne v predajni.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Dával jsem to sem hlavně proto, že nás taky může potkat podobná "drobnost". Chystám se vytáhnout ten unášeč z toho našeho a změřit případný potřebný kroužek. Potom to sem dám.

Tak jsem to poměřil. Vlastní unašeč má délku 24 mm, vnější průměr 28,8 mm. Díra, do které ten unašeč "leze", tak má průměr 32 mm, takže kroužek o průměru 28,8/31 mm a délka 24 mm. Vůbec mě nenapadá, z čeho to vzít. Jedině to udělat na soustruhu a z obyčejného železa. Rezavět to nemá jak, vždycky stačí trochu vazelíny a na 1 mm stěnu by mosaz byla slabá. Takže pokud se nesežene originál unášeč, tak se to musí nějak slepit s tím kroužkem nahoře.
Když nepočítám ty vnitřní zuby, tak stěna je 2 mm a kontakt s protikusem je tak 17 mm, ale z toho nájezd je asi 4-5 mm, takže asi těch 12 mm. Vzadu v unašeči by mohl být klidně 5 mm široký zápich, takže by se to dalo normálně vyrábět na soustruhu a obrážečce.
Je mi záhadou, jak se jí to podařilo, že ten unašeč praskl na dvě půlky, protože ten originál působí dost silně, asi to dala nějak křivě. Taky jsem zkoušel u ní ten M4 šroubek povolit a ten tam snad někdo zavařil, to bude na odvrtání, ale až bude náhrada.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#15 Příspěvek od keemo »

Tak jsem se dival do systemu a existuji dva druhy (nevim v cem se lisi), ani jeden neni skladem a u jednoho z nich je uvedeno "skladem 1.4.2020"...


ED:neni tam opacny závit? Nebo jestli pouzili lepidlo....

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“