Výměna TV/SAT/FM zásuvky za TV

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
romanzbrna
Příspěvky: 168
Registrován: 14 pro 2015, 01:00
Bydliště: 61800

Výměna TV/SAT/FM zásuvky za TV

#1 Příspěvek od romanzbrna »

Ahoj, mám ve zdi kombinovanou zásuvku na TV/FM/SAT a já si tam ještě přivedl krkem ethernet, což vede ke změně zásuvky. FM/SAT nepotřebuji a koupil jsem si proto jen duál TV/ethernet. No uvnitř je jen konektor a svorky bez jakékoliv impedance (je to čína). Je to prostě na tvrdo. Vím, že jsou u nás koncové zásuvky ukončeny 75ohm a ty ze satelitem jsem četl, že jinak( znejistěl jsem proto). No moc se v tom teď nevyznám. Kdo mi poradí, jak to upravit, neupravit, abych něco nepodělal?
Díky
Roman

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Máš tu zásuvku na nějakém společném rozvodu s dalšími zásuvkami, nebo do ní prostě vede druhý konec kabelu od antény a kromě antény a zásuvky už ten kabel nikam jinam nevede?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
romanzbrna
Příspěvky: 168
Registrován: 14 pro 2015, 01:00
Bydliště: 61800

#3 Příspěvek od romanzbrna »

Je to domovní rozvod. Je tu mnoho zásuvek. Jde mi o to, jestli je dobrý nápad tam přiletovat prostě 75R a hotovo, nebo jinak?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Podívej se do té původní zásuvky, když sundáš kryt, kolik do ní vlastně vede kabelů. Zásuvky na společných rozvodech jsou obvykle průchozí, kabel vede do nich a z nich zase dál k další zásuvce. Směrem k tvé TV má zásuvka útlum, aby mohl být v rozvodu dostatečně silný signál po celém rozvodu a také aby, když náhodou třeba vadou kabelu zkratuješ odbočení k tvé TV, abys nezrušil příjem všem. Takže v takovém případě ne, nemůžeš zásuvku na kabel ze zdi napojit natvtrdo, musí tam být rozbočení s útlumem. Možná by šlo rozbočení použít z původní zásuvky, záleží, jak je to mechanicky řešené. A taky je otázka, jak moc je z hlediska nějakých pravidel v domě OK se v tom hrabat.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
romanzbrna
Příspěvky: 168
Registrován: 14 pro 2015, 01:00
Bydliště: 61800

#5 Příspěvek od romanzbrna »

Je to koncová, po bytě máme víc zásuvek a asi se to rozděluje někde u přívodu u rozvaděče, protože každá co máme je koncová. Nevím, jak je to naprojektované. No každopádně je to jen s jedním koaxem. Já bych rád věděl, co ten SAT, protože jsem se dočetl, že mu vadí zkrat.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Když jsou všechny koncové, tak je to hvězdicový rozvod a pak je to bez problémů, tam to můžeš velmi pravděpodobně napojit přímo, koncové zásuvky mívají minimální útlum. Zkus se podívat, co je ta původní zásuvka zač, jestli od ní nevygooglíš nějaké informace. Pokud má specifikovaný útlum první jednotky dB, tak přímé připojení TV je možné. V kombi zásuvce je frekvenční výhybka k jednotlivým konektorům, tu pro připojení pouze TV netřeba řešit.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Nebo použij toto: https://www.elektro-paloucek.cz/files/1 ... 7-d793.pdf Je to pravděpodobně přesně to, co potřebuješ.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“