prasknuta plastova vanicka v sprchovom kute

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Zkus se podívat jestli někde 3M nenabízí bílej Mastic.https://shop.fenixgroup.cz/z9253-p-mastic-vm-38x6
Je to 0,6 mm vinil páska s samovulkanizačním kontaktním lepidlem. Na tom akrylátu vaničky drží jako sviňa.
Mám jen černej. Kámoš s ním provizorně zalepil proražený akrylátový umyvadlo v dílně a to provizórium mu maká už několik let. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

Hubert_79 píše:Zkus se zept.zdejsiho staveb.guru.tiktaka,treb.o tom bude vic ved.dik Muze mit hodně zkus.s tim.
Neprov. Tikt. :lol:

Ono by to mimochodem stačilo přelepit bílou PVC izolačkou namaštěnou v chemoprénu, se zakulacenejma rohama, ale s tím, že okraje praskliny provrtáš.
Ale už s tím, proboha, něco dělej.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#18 Příspěvek od kovar »

Základ je proříznout trhlinu a zbrousit okolí tak cca 1,5 cm na každou stranu.Aby byl drsný povrch.A jestli to máš jen jako záchranu , než vyměníš celou vaničku tak bych tam použil toto.
https://www.praktis.cz/produkt/966/pu-5 ... gKVhPD_BwE

nebo podobný výrobek
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#19 Příspěvek od kajsmentke »

tak som to poriadne vycistil, odmastil technickym benzinom a v stavebninach mi odporucili radsej ako silikon pouzit Mamut glue. Maju aj v malych tubickach teda netreba kupovat celu kartusu. .... tak teda uvidime do kedy to vydrzi

ono to povodne riesenie som nerobil ja, keby bolo na mne dam vanicku kovovu, pouzivali sa roky a take problemi teda fakt neboli

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

Mě taky praskla plastová vanička, tak jsem ji vyměnil za "kamennou" (imitace mramoru), měla skoro stejný pětiúhelníkový tvar, jen jsem musel mezi zástěnu a zeď vložit mezikusem z hliníkového jeklu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#21 Příspěvek od samec »

Obrázek
Keď to nedrží, použi viac duct tape.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“