problem z autoradiom

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
racek123

problem z autoradiom

#1 Příspěvek od racek123 »

Ahoj, moze mi niekto pomoct. Mam problem z autoradiom Sencor 5555MR. Doteraz siel bez problemu, ale teraz uz 3 x za sebou mi uplne sa vyresetoval. Vsetko z pameti nastavenia, proste vsetko. Je pripojene spravne. Ked ho naladim, tak vydrzi tak 1 den ist, a potom pocas jazdy sa vypne a zresetuje. Uz som ho skusal napojit aj priamo, aby hral bez kluca v zapalovani aj cez zapalovanie. Kabel k pameti radia nie je prehodeny. Je zapojeny spravne. :?:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Prekontroluj si konektor a prestriekaj Kontoxom.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od taz »

sice je to bbost, ale u těhle levných rádií to neřeš, to není vada ale funkce. Já mám 5455 a ta mi to sem tam dělá taky a navíc pokud 5 dnů nejedu tak mi úplně vybije baterku, že nejde nastartovat

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

taz píše:sice je to bbost, ale u těhle levných rádií to neřeš, to není vada ale funkce. Já mám 5455 a ta mi to sem tam dělá taky a navíc pokud 5 dnů nejedu tak mi úplně vybije baterku, že nejde nastartovat
No to vybíjanie batérie až taká pravda neni. Až málo jazdíš tak sa nestačí dobiť batéria a zato sa nedá naštarovať. A aj riadiaca jednotka v aute má spotrebu i pri vypnutom klúčiku...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Skontroluj studenaky.
Vybijanie - staci si zmerat odber a hned mas jasno...

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od proel64 »

S tym vybijanim to moze byt vselijako,mal som tiez na opravu autoradio sencor ze vybija baterku pri vypnutom stave.Bol som naprosto presvedceny ze radio je v aute zle zapojene.Koncovy stupen-je tam FET integrac je totiz trvalo pod napatim aj pri vypnutom radiu.Ale pre istotu som napojiil radio na zdroj a na moje velke pocudovanie radio bralo asi 1,5A. prim vypnutom stave..Neskor som zistil,ze jeden zo styroch konc.stupnov nejde a bere takyto prud.Bol to lpravy zadny a zakaz.jednoducho nezaregistroval,ze mu jeden kanal nejde.Po vymene koncoveho io bolo vsetko ok.

Uživatelský avatar
PCEL
Příspěvky: 57
Registrován: 25 zář 2007, 02:00
Bydliště: Trencin

#7 Příspěvek od PCEL »

Ja som mal tiez sencor 55.. mp3 a ked som pustil urcitu pesnicku z cd radio sa kompletne resetlo. Nechcel som tomu verit tak som to vyskusal na takom istom inom autoradii a stalo sa to iste. A tie koncaky su fakt kvalita uz som opravoval asi 5 sencorov co tam boli odidene

racek123

RE

#8 Příspěvek od racek123 »

Dik za odpovede. Skusim to prestriekat kontoxom. Radio hraje dobre, nevidim vadu, bateriu nevibija, a ako som zistil tak ked dam 1 GB SD kartu tak tam to robi. Skusim inu kartu. Doteraz to hralo fakt dobre, ziadny problem nebol. Repraky idu vsetky. Ak by ste mi popisali ako skontrolovat studeny spoj bol by som rad :oops: nie som az taky macher na slaboprud, ale co to si spravim.
Este raz dik

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#9 Příspěvek od PLV »

Já jsem jednou měřil u Sencora, už si nepamatuji typ, proudy a zjistil jsem, že po vypnutí jde kablíkem od paměti několik sekund pěkně velký proud. Po několika sekundách se rádio vzpamatovalo a proud klesl. Nevím, jestli to má dělat nebo ne, protože jinak fungovalo normálně.
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ked ti to robi iba s kartou, tak skontroluj kontakty okolo nej.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#11 Příspěvek od paveltl »

Naštìstí znám jen dva "š￾astné" majitele tìchhle autorádií. Obì dvì už mají po reklamaci pøehraný firmware a od té doby fungují jak mají.
Jedno z nich dìlalo právì nìco jako tobì - ztrácelo stanice, bezdùvodnì se vypínalo a obèas nebralo CD. Pøi reklamaci v nìm JEN pøehráli firmware a od té doby bìží. Druhé prozmìnu hned po namontování nenaèetlo CD - taky JEN pøehrám firmware !!!
Tajkže nic neøeš a REKLAMUJ. Když bude vidìt že se v nìm nìkdo rejpal už nic nevyreklamuješ.

racek123

#12 Příspěvek od racek123 »



Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#13 Příspěvek od paveltl »

Tak to je zajímavý že se to samo spravilo. A máš štìstí.
Já vycházel z toho že se to opakuje každý jen a že kabely už jsi kontroloval, jak jsi psal v prvním pøíspìvku.

racek123

#14 Příspěvek od racek123 »

paveltl píše:Tak to je zajímavý že se to samo spravilo. A máš štìstí.
Já vycházel z toho že se to opakuje každý jen a že kabely už jsi kontroloval, jak jsi psal v prvním pøíspìvku.
No nic som take nespravil. Len pozrel a znovu zlozil spat. Mozno som tam mal dajaky zly kontakt. Uvidim ako dlho to zase vydrzi. Predtym mi to spravilo 2x za sebou a asi pred mesiacom raz. Naposledy som vyminil prud co som mal staly za prud od zapalovani, teraz mi hra radio az po stoceni kluca, ale stve ma to ze ked startnem tak sa vypne.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“