tlačiareň na fóliu na fotocestu

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

tlačiareň na fóliu na fotocestu

#1 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Dobrý deň kolegovia a kolegyne, máte prosím skúsenosť s laserovou / atramentovou tlačiarňou vhodnou na tlačenie predloh na DPS ideálne na fóliu alebo na pauzovací papier?
v minulosti som tlačil na Minolte PP1100, no k tej už nie sú ovládače pod windows 7 a PCL5 driver robí problémy pri tlačení grafiky.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#2 Příspěvek od fero_b »

ja to tak robim, ale pouzivam matnu foliu, z lesklej sa niekedy velmi tenke spoje zvyknu zotriet..tlacim beznou laserovou tlackou

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od taz »

https://www.youtube.com/watch?v=8nS2f06 ... upAVq-VBYg

Jinak, asi jediný použitelný jsou epson inkousty. Laser je dnes nepoužitelný, ty tonery stojí za h.... Jedině profi stroje, co mám vyzkoušeno, ale to si domů nikdo nepořídí..

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od FHonza »

Používám Epson L382 a fólie Amographics IJ 2030 PS (tak je to napsáno na krabici)

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#5 Příspěvek od Victronix »

Ivan_Ryger píše:...
v minulosti som tlačil na Minolte PP1100...
Když se dívám na 20 let starý tisk na fólii, z Minolty PagePro 6, tak se mi chce brečet. Kvalita super. Zapékací válec má teď vady a toner stojí za prd. Takže mi tady ta tiskárna stojí a nedá se s tím nic dělat.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#6 Příspěvek od kutilmil »

Ja používam bežnú leserovú lexmarku za tušim 55 eur v akcií. Fóliu mám lesklú ani neviem od koho ale pred tlačou ju "prešmirglujem" novou hubkou na riad. ( tou drsnou stranou). Výsledký sú perfektné. Robil som tak aj MSOP puzdrá.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“