Problém s kopírováním VHS - DVD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Problém s kopírováním VHS - DVD

#1 Příspěvek od dvorak »

Chtěl jsem převést VHS kazetu, na které mám zkopírovány záběry z VHS 8 kamery,do HDD DVD recorderu , abych si to mohl zeditovat a následně zkopírovat na DVD nosiče. Bohužel, DVD recorder je citlivý na počátky jednotl. záběrů, což má za následek vypadnutí obrazu. Jak to vyřešit ? Děkuji.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Sehnat VHS s TBC. A pokud jsou ty záběry s hodně divokými začátky, ani to nemusí vždy pomoct. Ale proč to nenahráváš přímo z té originální kazety, proč až z kopie?

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

Protože jsem měl pouze jednu 8 mm kazetu, takže jsem ji zkopíroval a natáčel znovu.
Jinak jsem také něco zkoušel přímo, ale výsledek je stejný.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Aky mas DVD rekorder? Mnohe maju zabudovany TBC.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Věděl bych, čím to prohnat, bohužel se to doma rozhodně běžně nevyskytuje. Potřebuješ frame sync, neboli zařízení, které má výstup podle své nebo externí synchronizace a na vstup přichází nesynchronní signál. V těch začátcích snímků tam tak jako tak něco vypadne (než se to zasynchronizuje), ale DVD rekordér to nezastaví, protože ten už dostane kontinuální signál jen s divným obsahem některých snímků. Jenže to je profi TV vybavení, byť podobně se chovaly některé dražší střihové karty, případně video s celosnímkovou pamětí.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#6 Příspěvek od dvorak »

Mám Sencor SHR 9225 T, video pak Thomsona VPH 6810G. Někde jsem se ale dočetl, že TBC může naopak škodit:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... funkce-TBC
Naposledy upravil(a) dvorak dne 07 led 2020, 21:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

rnbw píše:Aky mas DVD rekorder? Mnohe maju zabudovany TBC.
Všechny rekordéry mají TBC, fakticky celosnímkovou paměť, protože pro nahrávání DVD (vytvoření mpegu) je potřeba narvat do paměti víc snímků. Bohužel většina přeruší nahrávání, pokud je na vstupu nekorektní signál. Sice by uměly nahrát i šum, ale logika řekne stop....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Skus nejaky slusnejsi rekorder, napr. Panasonic.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od makak »

Kdysi jsem digitalizoval VHS tak, že jsem analogový signál posílal do digitální kamery s odblokovaným vstupem, která bez vložené kazety posílala video po FireWire do kompu. Fungovalo to, ale už je to dávno.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#10 Příspěvek od mluno »

Když jsem byl bezradný z nějaké takové nahrávky (domnělá autorská ochrana), na kterou nezabraly ani běžné triky, zkusil jsem v zoufalství převodník AV na HDMI a zpět a výsledek byl lepší aspoň v tom, že nahrávka proběhla, kde si ten převodník nevěděl rady byly barevné pruhy, jestli vypadly nějaké snímky na začátku jsem nepostřehnul. Zvuk taky musí jít přes konverzi a zpět, jinak neni synchronní.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

naše Toška RD-XV47 (z bazaru pro spoluobčany nemajetné chudé nicméně poctivé a proto chudé) to umí ale...těchto značek aparátů je u nás velmi málo, 3-4x méně než Paňasů mého strýka Matsushity který má v ČR trvalé zastoupení :lol:
Přílohy
T47.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#12 Příspěvek od tornado6 »

Ja som to robil tak že som si dokupil do PC TV kartu a prepojil ju cez koax z toho rekorderu a proste pustil som rekorder ako PLAY a na PC som dal REC a počkal som kým dohraje kazeta a dal na PC STOP a hotovo.

A neriešil som žiadne veci ohladne ochrán proste PC bola akoby druhá telka akurát s nahrávaním.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#13 Příspěvek od starecd »

konosuke: kolik, že ta Toshiba stála?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

nově 6499 Kč, v bazaru tak polovinu ale předloni, no, čtecí laser mechaniky už slábne, dvd, dvd-r převážně načte, CD-R hůře, divná věc - tyhle téměř nepoužívám (hodně záleží na značce nosiče) ale, zjednoduší se propojování aparátů - DVD i VHS jde do TV jedním scartem že jo no a DO jediný, prostě combo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#15 Příspěvek od starecd »

Já mám podobnou mašinu od Philipse, jen bez HDD, taky už po 9. letech je kaput zřejmě laser ani video už nefachčí.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “