Philips věž AS305/20B

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Philips věž AS305/20B

#1 Příspěvek od Jenys »

Zdravím a přeji hezký večer. Je tu prosím někdo, kdo ví co je to za tape mechaniku v této věži. Tam u obou mechanik při přehráváni odešly ozubené kolečka pohánějící pravý unašeč. Nedřív se to stalo na jedné mechanice a projevilo se to ztichnutím ještě před koncem. Pak i na druhé. Zjistil jsem namotaný pásek na kladce, klasika, naštěstí šel ven bez problémů, díky rychlému zastavení. Je to čína někdy z roku 198x. Určitě se dávali do různých audiověží, tak jestli by se třeba nenechaly ty kolečka sehnat z jiné se stejnou mechanikou. S vytištěním nemám zkušenosti.
Mechanika je celoplastová, viz obrázky.

Proto prosím sinclaira, nebo další co s tím mají zkušenost o radu. Vyhodit to můžu vždycky, ale za pokus by to stálo. Děkuji.
Ze SM jsem nic o mechanice nenašel, možná blbě hledám.
https://www.adverts.ie/home-audio/phili ... tem/268291

Děkuji všem za pomoc.
Přílohy
20200109_173338-1.jpg
20200109_173352-1.jpg
20200109_180127-1.jpg
20200109_215307-1.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tato srackova hmota je typicka pre Philips...
Do CD prehravacov sa daju zohnat cinske nahrady (a z lepsieho materialu), ale do kazetaku pochybujem. Jedine nechat vyrobit nove - uzivatel jova1.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

rnbw: Díky za reakci, jen mě napadlo sehnat celou mechaniku z jiný věže. Pokud to nepude sehnat, tak vyhodím mechniky a ponechám jen rádio a gramo, ty fungujou zatím v pohodě. Tu věž jsem sehnal spíš jako dárce orgánů a on je tam lepší ten gramofon, než mám u Toshiby. Tady je řemínek a Toshiba má mezikolo. Původně mi šlo o ten talíř, je víceméně stený a ten u Toshiby je křivý jako..
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“