SASWELL SEA801-DF1

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

SASWELL SEA801-DF1

#1 Příspěvek od georgew »

Zdravím vespolek. Nevím, zda jsem to zařadil do správné sekce. Když, tak to snad moderátoři přesunou. Tak jsem si pořídil z AliExpresu sadu 3x termostatické hlavice SEA801-DF1 + hub od Saswell SASWG-04-RF-WiFi (cca 1600kč). Instalace úplně v pohodě. Dosah mě dost překvapil, ovládání přes apku ve founu fungovalo a tak jsem byl spokojený. Hlavně, že se to dalo ovládat z jednoho místa o což mi hlavně šlo. Předtím jsem měl z Lidlu Silvercrest RT2000 BT. Ovládání přes apku v pohodě, ale díky Buetooth musel člověk poskakovat z místnosti do místnosti, aby něco sešteloval. To, ale po chvíli při ladění teplot dost omrzí. Jinak paráda. Kdyby někdo chtěl mám AT příkazy kdy se dá s tou hlavicí pokecat pomocí HM11 (činský autor firmware ochotně upravil firmware do HM11 – byli tam nějaké bugy …) a Arduina.
Teď zpět k SAE801-DF1. Začal jsem štelovat teploty ve třech místnostech. Pěkně se to synchronizovalo. I týdenní režimy úplně v pohodě. Topné režimy jsou sice jen čtyři na den, ale to nevadí. A pozor a tady jsem si všiml první nepříjemnosti. Pokud už prošel nějaký ten režim a člověk chtěl upravit daný režim, tak na nové údaje hlavice nereagovala okamžitě jako u RT2000 BT. Hlavice zareagovala až druhý den při prvním průchodu daným režimem. Takže když jsem si upravil daný režim, tak jsem pak musel hlavici pošťouchout ručně. No sice nepříjemný, ale i to se dá přežít. Další nepříjemné překvápko mě dost překvapilo. Nastavil jsem si první den noční režim v ložnici na devatenáct stupňů. Pak hajdy na kutě.
No na moc dlouho ne … asi v jednu sem se vzbudil na šutr spocenej. :lol: Hlavice si prostě dělala co chtěla. :roll: I když apka ukazovala devatenáct, na hlavici také devatenáct, tak si hlavice vesele smažila teplotu. V apce je vidět aktuální teplota na čidle hlavice, kde bylo krásných 25,7 stupňů. No úžas … Tak teď by mě zajímalo, kde udělali soudruzi v číně chybku. Samozřejmě mě napadlo, že třeba hlavice nedovírá. Ale ověřil jsem, že ano. Jediné co mě napadá, že když je blízko dané teploty, tak motorek není schopen těch pár otáček dokončit až do úplného uzavření radiátorového ventilu …. Pravděpodobně to tak je, protože poslechově šumí voda v nedovřeném ventilu … Chtělo by to nějak upravit … Že by ty tužkový baterie nebyli schopny dodat potřebný proud?? 8-)
Jednu hlavici jsem kuchnul a nafotil jsem nějaký ty obrázky :roll: Docela slušně uděláno … Radiátorové ventily Danfos bez nutnosti redukce.

https://uloz.to/file/hScvTMJpT5As/saswe ... sembly-zip

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#2 Příspěvek od georgew »

V průběhu psaní mě napadlo, připojit stabilizovaný zdroj a vyzkoušet to s ním. Tak jsem to provedl nastavil zdroj na 3,5V. Při kalibraci ventilu si to ke konci žvejkne podle zdroje asi 200mA. V průběhu řízení do toho občas klepnou 20mA. Teď to funguje jak má. Pravděpodobně, používají v podobných ventilech slabší pružinu. To je snad jediné vysvětlení. Kolem můstku pro řízení motoru jsou odpory. Pravděpodobně bude potřeba některé změnit ... :roll:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Vyměnit baterky za slušné alkalické by nestačilo?

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#4 Příspěvek od georgew »

Mám tam Varta Industrial :roll: Ale je možné, že budou i lepšejší baterky ...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#5 Příspěvek od sinclair »

Má tyhle baterky Varta v portfoliu na svém webu, nebo je to zase nějaký rejžový fejk, jako byly černo/červené Panasonic Professional?

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#6 Příspěvek od georgew »

Baterie Warta Industrial se běžně dodávají k hlavicím Lidl Silvercrest.
https://www.himalaj.cz/varta-aa-/lr06-i ... gI_WfD_BwE
Co jsem našel mají kapacitu 2900mA :wink:
Jak jsem s tím tady zápasil změřil jsem napětí baterek a mají 3V a termostat je spokojenej ... nehlásí výměnu baterii.
Zkoušel jsem aji napájení 2V a ani tak nehlásí výměnu baterii a tváři se že funguje v pohodě.
Hlavice Silvercrest pumpuje do motoru 70mA ... :roll:
Tím je asi zaručeno dovření ventilu ...

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“