Ne/kvalitní elektronické součástky z Číny a českých e-shopů

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#61 Příspěvek od rnbw »

Na stitok aj tak nepozeraju, maximalne na ten energeticky, co je tam nalepeny v predajni. Myslim, ze sa tam uvadza aj spotreba energie v kWh pri nejakom beznom pouzivani pocas nejakeho obdobia.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#62 Příspěvek od Celeron »

Tak dnes zase jedna čínská sračka. Před 14 dny jsem koupil v místní prodejně elektro kolíbkovej vypínač AC 125V-20A / 230V-16A se zeleným podsvícením kolíbky ve stavu ON. Čínskej nápis. Osadil jsem ho do přímotopu Ecoflex 2kW místo původního, co se po 22 letech provozu vyhřál jeden ze čtyř přípojných nástrků. Dnes, se mi Ecoflex vrátil protože vyhazoval jistič.
Po rozebrání jsem zjistil, že je dvoupólový kolíbkáč zezadu mezi nástrky zcela roztavený a sešlusovaný. Původní vypínač byl na stejné zatížení.
Vyhrabal jsem z koše původní vypínač a zkusil oba mikropájkou ERS50. Původní vypínač je asi nějaký termoset, protože na maximální teplotu jsem hrotem pájky vypínač propálil dost těžko. Ten novej je z nějakýho termoplastu, na poloviční teplotu ERS50 do něj hrot zajel skoro jak do másla.
Zajímavý, vypínač s deklarovanejma 16A nevydrží ani 8,7A. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#63 Příspěvek od rnbw »

Otazne je, aku mal povolenu pracovnu teplotu. Ak teda vobec k nemu nejaka dokumentacia existuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#64 Příspěvek od Celeron »

V tom Ecoflexu je vypínač mimo topný prostor, takže k přehřátí nemohlo dojít.
prostě blbej materiál futrálu a možná i kontaktů které zatížením topily.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#65 Příspěvek od sinclair »

Kdybys nebyl držgrešle :D a dal tam nějaký Arcoelectric či Omron, tak jsi měl pokoj.
Pár těchto rejžových sraček jsem si už otevřel, když třeba přestal spínat jeden kontakt. Malé mosazné kontakty bez jakékoli úpravy a uvnitř byl hodně zjednodušený /rozuměj ojebaný/ mechanismus vzoru Omron. Doutnavka často velikosti sirkové hlavičky, ale teklo do ní skoro 1mA, aby to vůbec dokázala prosvítit - však taky byly všecky zpola černé.
Tahle bižuterka je skoro ideálním objektem na zpajcování - od recyklátů na mechanické části /barvením se to schová/ až po materiál kontaktů a vývodů. Pevné kontakty s vývodními pásky jsou často jen pokovené železo s nabodovanou mosaznou peckou. Nehodí se to ani na mn, natož tak větší proudy.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#66 Příspěvek od Celeron »

Kdo to mohl vědět, že to je taková sračka. Zrovna jsem neměl originál díl a zákaznice hrozně láteřila, že klepe kosu a tak jsem se nechal zmasírovat. No tak ji bude klepat dýl, než přijde origo ND. On je asi důvod, proč originál stojí 3 x víc. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
prexip
Příspěvky: 191
Registrován: 27 led 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Lipno

#67 Příspěvek od prexip »

:D
Přílohy
Prečo-je-Čínska-elektronika-nekvalitná-590x429.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#68 Příspěvek od rnbw »

Zase tento fake?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#69 Příspěvek od bu2520 »

to není fake , mám osobní zkušenost. Škoda, že jsem to nenafotil a dal jsem to kamarádovi. Kapacita i napětí stejná jen byl obyčejný drátový v pouzdře snap in.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#70 Příspěvek od rnbw »

2200uF/35V preznacit na 6800uF/50V? To by pri prvom zapnuti prdlo... Navyse pouzit Rubycon, ktory je drahsi ako vyroba smejdu 6800uF/50V.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#71 Příspěvek od msar »

Na ebay jsem koupil kit zdroje 0-30V 3A, po sestavení nefungoval správně, výstupní napětí šlo nastavit nejvýš 20V, LED signalizující proudové omezení svítila stále, ikdyž neměla. Měřením zjištěno, že to způsobují klony TL081 (pouzdro bez označení). Po jejich výměně zdroj funguje správně.
Přílohy
s-l1600.jpg

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#72 Příspěvek od starecd »

sinclair: Leošu, díval jsem se na Omron i jinou firmu, vše přes RS, ale žádný výběr dvojitých spínačů, natož výběr rozměrů. Teď jsem ho měnil po 22letech, bohužel nic kvalitního jsem nenašel, nevypadá nijak extra.
Třeba v SOS zrovna ty dvojité nejsou(od různých firem).

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#73 Příspěvek od ZVUK2000 »

Docela dobrý článek o pančování polovodičů vyšel v loňské prosincové Praktické elektronice (AR)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#74 Příspěvek od sinclair »

Na ten časák jsem nějak zanevřel, nebo co..Po víc, než 45 letech.
Tak ono se v pajcování asi moc nezměnilo v porovnání se stavem 20 roků zpět.
Co se jistě změnilo, jsou určitě metody, potom taky ceny. Je to výrazně levnější.
Takže rejže už se nebojí "vyrábět" a oslům do Evropy za babku posílat prázdný, plastový pouzdra s nožičkama.
Takový, co mají uvnitř místo čipu jenom zbytek toho plechu, ze kterého jsou nožky vyseknutý.
Ale je to levný a doprava zadara, tak utrácejte.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#75 Příspěvek od termit256 »

Co mne v tom clanku zaujalo bylo, ze se jim vyplati nedestruktivne odpouzdrit, znova nakontaktovat a zapouzdrit chip. Pokud to tedy nebyl nejaky vymysl a fotomontaze autora zmineneho clanku.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“