Zdroj pro HP elitebook 8740w

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Co som videl, tak kabel mal 3 vodice a odpor v zdroji.
V pripade DELLu je namiesto odporu 1-wire EEPROM.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

V konektoru určitě není. Ten měl ulomený kabel a musel jsem ho rozříznout abych mohl kabel znovu připojit a nic takového jako odpor tam nebylo.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#18 Příspěvek od pavelh »

Ja ho měl v konektoru,ale viděl jsem ho i ve zdroji.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od rezis »

Nějak nechápu proč se zde řeší nějaký odpor. Když notebook má mít zdroj 200W tak asi nemá smysl chtít po něm všechny funkce s 90W zdrojem a nějaký odpor to nezmění. Maximálně dojde ke zničení funkčního zdroje.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hafca »

Je to o tom, že jsem nevěděl jaký zdroj k tomu patří. A taky jestli je chyba v nabíjení způsobená slabým zdrojem co k tomu byl nebo je nějaký problém v notebooku. Na odzkoušení se ani slabšímu zdroji nemůže nic stát. A velmi pravděpodobně ani při trvalém provozu, protože notebok se používá jen na brouzdání po internetu. Ale jestli se ukáže, že chyba je jen ve slabém zdroji, seženu ten co k tomu má být. Aby byla možnost ho případně zatížit i jinou činností než jen internetem.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#21 Příspěvek od dred »

rnbw píše:To nie je normalny notebook, ale mobilna pracovna stanica, takze to ma vykonnu a zravu grafiku - bud AMD alebo nVidia. A procesory tam mozu byt tiez rozne.
Normálny - nenormály.....
Môžeš mi potom objasniť tieto parametre?
Typ batérie : 8-článková (68 Wh) lítium-iónová batéria s dlhou výdržou
Výdrž batérie : Až 3:30 hod.
( údaje zo stránky HPobchodu )
Keby to tak bolo s tou spotrebou, tiež by sa na baterku nerozbehol, resp. išiel by pár minút ...
A nie je to takto? - " Kúpili ste si výkonný a drahý NTB, musíte si kúpiť aj zbytočne predimenzovaný a drahý zdroj ! "

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Az 3:30 znamena pravdepodobne s minimalnou zatazou. Ked vytazis procesor a grafiku naplno, tak to vydrzi mozno hodinu a pol. Procesor ma TDP 35 W a grafika 50 W. A pri takom odbere musi zdroj zvladnut aj nabijanie baterie.

Navyse sa k tomu da dokupit pridavna bateria.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#23 Příspěvek od dred »

Také obmedzenie výkonu ako na batériu musí fungovať aj na slabší zdroj ... veď to nieje mlynček na kávu ...
Naštartovanie OS musí zvládnuť aj ten 90W zdroj... pokiaľ nie, je určite niečo pošahané...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Vsak to aj funguje. Len bateriu nenabija - mozno prave preto, aby nepretazil slaby zdroj.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#25 Příspěvek od dred »

a potom ? ... či predtým ?
hafca píše:dred
Logiku to s tou spotřebou má, ale asi to tak jednoduché nebude. Nejspíš v tom hraje roli ten střední pin, který nějak dává vědět, s jakou nabíječkou je to propojené. Mám tu zroj, co dává 19V ale jen 3.5A a na ten notebok nerozsvítí ani LED že je připojený ke zdroji, natož že by zkusil naběhnout.
Není mi jasné, jak to s tím pinem funguje. Univerzální zdroje mají jen nějaké redukce a údajně to funguje.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#26 Příspěvek od Kvicala_r »

Podobně jsem to měl v práci s Dell. Byl to CAD (16G RAM, grafika..). ři cestování sem bral jen slabší zdroj, NTB běžel s limitovaným výkonem a baterka zůstala zaseklá na původních procentech. Po vypnutí NTB však ten slabší zdroj aku pomalu nabíjel - třeba 30% přes noc.
Věřím, že HP nebude až tak odlišné. Nenabíjí Aku ani vypnutý?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od hafca »

Jak už jsem psal na začátku, ani při vypnutém notebooku nenabíjí. Zkusil jsem odpor co o něm psal pavelh, ale nic. Ještě jsem koupil úhlovou redukci o které bylo psáno, že funguje se všemi notebooky. Ta má v sobě odpor 300kΩ, ale ani to nezabralo.
Zkusil jsem napsat do servisu, který tady notebooky opravuje, jetli jsou schopni to nabíjení otestovat a uvidím co odpoví. Nakonec stejně asi koupím zdroj a když bude nejhůř, tak ho vrátím.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#28 Příspěvek od pavelh »

Když je notebook vypnutý,musí nabíjet i když bude zdroj 1A, ale bude nabíjet douho. Pokud ne je vadná baterka,nebo nabíjení.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od hafca »

Přišla odpověď ze servisu.
Nabíjení otestovat nelze, můžeme zkusit jedině jiný adaptér. Pokud ve Windows píše , že je připojen adaptér a nabíjí se , tak je na 99% špatná baterie.
Takže nakonec budu asi vracet baterku. :(
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od hafca »

Koupil jsem originál zdroj 230W a baterku stejně nenabíjí i když na liště tvrdí, že nabíjí. Testovací program zdroj vidí, ale u baterky hlásí vadnou pojistku. Baterku jsem vrátil a je otázka, co je vadnou pojistkou myšleno. Jestli je nějaká v baterce nebo v notebooku.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“