Tatra kolem světa 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Tatra kolem světa 2

#1 Příspěvek od Michal22 »

Narazil jsem na toto: https://www.garaz.cz/clanek/tatra-kolem ... i-21001857

Docela jim fandím, aby to vyšlo, ale někde vzadu mi cinká zvoneček, který mě upozorňuje na to, že to asi neklapne.

Každopádně původní Tatru kolem světa jsem jako děcko strašně hltal a prožíval, slepovánku z ABC jsem samozřejmě slepil, vystřihoval si všechny články, díval se na zprávy.

Dnes je jiný svět, tak i proto trochu pochybuji, jestli tato nová expedice vůbec vyjede.
Obzvlášť, když podpora Tatry asi bude spíš morální...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Fakt mě s..., že ten ruskej Kamaz dává v posledních letech Tatře na Dakar Rallye na prdel. Něco by s tím měli udělat. Kámoš kdysi tvrdil, že Kamazy se po čase rozsypou. Inu nestalo se... :?

Každopádně jim budu držet palce. Když to zvládli Trabanti, dají to taky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Tatra kolem sveta mela bohuzel silne propagandisticky podtext a mozna jeste hur. Vsak si taky ucastnici v nenaklonenych zemich dost uzili. Taky ta podivna smrt mladyho pilota nekde v Pakistanu. Myslim ze Stöhr nebo kdo se kdysi vyjadril, ze napise pravdu o expedici ale nevim o nicem dalsim.
A ta predchozi expedice Lambarene to taky nebylo moc zvladnuto. Ne cestovatelsky ale souvislostmi.
V dnesni dobe globalismu uz je to hlavne otazka sponzoru.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od FHonza »

Ještě nedávno se předpokládalo, že se materiály z cest Tatry kolem světa ztratily. Reportér Radiožurnálu Matěj Skalický je ale dlouhá léta hledal a nakonec je našel. Materiály z osmdesátých let můžete nyní vidět ve speciálním vysílání Českého rozhlasu spolu s dvěma dalšími filmy z roku 1991 - S Tatrou kolem světa 1 a S Tatrou kolem světa 2. Akce se uskuteční v sobotu 1. února od 10 do 18:30 hodin v největším studiu Českého rozhlasu S1. Hosty vysílání budou zástupci obou expedicí – poslední žijící člen první posádky Stanislav Synek a zakladatelé expedice Tatra kolem světa 2 Marek Havlíček a Petr Holeček.

Uživatelský avatar
adamscho
Příspěvky: 105
Registrován: 22 dub 2016, 02:00
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od adamscho »


termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

ZdenekHQ píše:Fakt mě s..., že ten ruskej Kamaz dává v posledních letech Tatře na Dakar Rallye na prdel. Něco by s tím měli udělat. Kámoš kdysi tvrdil, že Kamazy se po čase rozsypou. Inu nestalo se... :?
.
Tady mas duvod - prachy. Putin do toho lije stamiliony statnich penez, to si nikdo jiny nemuze dovolit.
https://www.garaz.cz/clanek/dakar-ruske ... paign=null

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Má ten článek něco do sebe, ale třeba prasklej kardan je věc výrobce. A to fakt nasere. Pardon.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

O té "první" Tatře kolem světa vyšla zajímavá kniha, někdy počátkem devadesátých let. Uvedeno jako první díl a další myslím ani nebyl.
Stejně tak o Expedici Lambaréné, to vyšlo někdy koncem 60. let; velice hezky a čtivě napsáno.
Je zajímavé, že v době obou expedicí zatím "doma" kráčely dějiny. Srpen 1968 a listopad 1989. Ta expedice se po "plyši" vrátila téměř bez povšimnutí. Škoda.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše:O té "první" Tatře kolem světa vyšla zajímavá kniha, někdy počátkem devadesátých let.
Ta expedice se po "plyši" vrátila téměř bez povšimnutí. Škoda.
Na ten druhy dil nejspis zapusobila auto/cenzura. Ta expedice byla fakt prazvlastni, proc asi okolo ni tak rejdily silove organy v Kanade USAa Salvadoru nebo kde vsude.
O Lambarene sel pekny serial vCST, bylo to tak uz nataceno. Mel jsem kdysi "cest" po x letech vyvolat MUDr. Plackovi /ridic Tatry/ zapomenuty filmecky na 8mm.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

To musel být zajímavý materiál. Té expedici se ještě věnoval jeden díl seriálu "Zapomenuté expedice" nebo tak nějak se to jmenovalo; myslím na ČT 2 to běželo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#11 Příspěvek od dvorak »

Když jsem u toho cestování - v pátek na ČT2 běžel cestopis Karibik z nebe s Nikolaevem a pilotem Průšou. Oba jsem musel obdivovat už za tu odvahu procestovat Karibik Cessnou včetně přistání na všemožných i nemožných letištích, klobouk dolu hlavně pilotovi !

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše:To musel být zajímavý materiál.
To byla hlavně úplně jiná doba, kdy cestování a svědectví o cestách do vzdálených krajů mělo ještě úplně jinou dimenzi. Dneska je svět přesycený turistikou kamkoliv, kamery, drony, YT, to se nedá srovnat.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Taky dneska je těch expedic o hodně víc. Dneska je to jenom o tom, jak získat sponzory. V tehdejší dobu to bylo složitější.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Uvidíme, jestli jim to vyjde. Dneska ale fakt jezdí kde kdo. Na kole, fechtlu, v trabantu... Mám kámoše, co jel se starým bavoráku. :)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, ti s těmi žlutými Trabanty... To už byla spíš jen reality show, než cokoli jiného a s (třeba) expedicí Lambaréné to má společného pramálo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“