Mikrovlnka zhadzuje prudovy chranic

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

Mikrovlnka zhadzuje prudovy chranic

#1 Příspěvek od kajsmentke »

Zdar,

Mikrovlnka Beko zacala po sobotňajšom umytí vyhadzovať prudovy chranic, zaujimave je ze este nejaky cas pracovala, zrazu cvak a uz to nejde nahodit.
Kde hladat problem ?
dik za rady

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

V umyté mw troubě. Nech ji do zítra vysušit a pak uvidíš. Do elektrických strojů se voda neleje.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

U tvého dotazu si nejsem na 100% jistý zda se jedná o mikrovlnku a nebo myčku nádobí.
Zaráží mě právě tento citát
po sobotňajšom umytí

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Nebo jestli mikrovlnku nehodil do myčky :lol:
Vlhkost se dostala tam, kam neměla, třeba za mikanit, jestli tam nějakej je. Při ohřevu se ohřeje, začne odpařovat, vytvoří vůči kostře vodivou cestu a nazdar.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#5 Příspěvek od samec »

Beko? To je tá luxusná vstavaná, za veľa peňazí?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Nehádej, je líný napsat typ. Takže nic.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Nechápu proč stále bazíruješ na typu když je to úplně jedno. Všechny MW jsou na jedno brdo. Zde natekla voda kam neměla a vzhledem k dotazu si s tím tazatel stejně neporadí.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#8 Příspěvek od tomasjedno »

kajsmentke píše:po sobotňajšom umytí
To je ten problém, v sobotu se mikrovlnky zásadně nemyjí! :P

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Prostě voda nebo hůře čistící prostředek kyselé povahy zatekl a spojil živou část elektroinstalace s kostrou. Díky unikajícímu proudu vyššímu jak 30mA správně vybavil chránič. Pokud nedošlo v místě poruchy k zuhelnatění izolací, po vysušení bude trouba zase makat. By mě zajímalo, zda se kajsmentke ještě objeví když už si tady třepeme huby.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

On to má myslím i ve svém nicku kajsmentke, kaj sme ntke......přeložím do češtiny.....kde jsme ntke. :wink: Promiň kajsmentke, tak mě to jenom napadlo při vzpomínce na ostravskou řeč. 8-)

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#11 Příspěvek od samec »

jezevec píše: Všechny MW jsou na jedno brdo.
Tak to si dovolím nesúhlasiť. Delia sa totiž podľa ovládacích prvkov na kolieskové a tlačitkové. Pričom tlačidlá môžu byť pod omyvateľnou fóliou. Rvnako dotykové snímače pod omyvateľným sklom. Osobne mám svoj názor na ľudí, čo si vyberú mikrovlnku s iným ovládaním, ale radšej to nebudem špecifikovať. Samozrejme, ešte záleží, či ju umýval z vonku alebo z vnútra. Možno utopil motor pohonu taniera...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#12 Příspěvek od MetalGod »

Samíc, základ (výkonová část) je stejnej bez ohledu na to, jestli je to řízený časovým spínačem, MCU, nebo elektrodama do mozku. Jediný rozdíly jsou v tom, jestli je přítomno těleso na grilování a kudy se mikrovlny do rezonátoru dostávaj, jestli přímo zboku, nebo vlnovodem odjinud, třeba svrchu. Výkonová část mu zlobí, ne řídicí.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#13 Příspěvek od MiraSt »

Tak jsme se pocvičili kdo a co o tom ví a já se taky přidám. Když se to nespraví prostým vysušením, příjde na řadu odpojování různých součástek a hlavně měření izolačního odporu mezi ochranným vodičem a L+N. A k tomu bude dobrý megmet. A megmet má elektrikář který ví co měří. Takže..?
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#14 Příspěvek od samec »

MetalGod píše:Samíc, základ (výkonová část) je stejnej bez ohledu na to, jestli je to řízený časovým spínačem, MCU, nebo elektrodama do mozku. Jediný rozdíly jsou v tom, jestli je přítomno těleso na grilování a kudy se mikrovlny do rezonátoru dostávaj, jestli přímo zboku, nebo vlnovodem odjinud, třeba svrchu. Výkonová část mu zlobí, ne řídicí.
Lenže výkonová časť je zaujímavá z pohľadu všeobecného princípu činnosti mikrovlnky, nie z pohľadu možného vniku kvapaliny. A nezlobí mu výkonová, ale silová časť.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#15 Příspěvek od samec »

p32 píše:Nehádej, je líný napsat typ. Takže nic.
No ale to je podstatná informácia. Čo ak je to super drahý typ s pripojením na vodu a odpad s automatickým čistením?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“