dálkové rozsvěcení světla

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

dálkové rozsvěcení světla

#1 Příspěvek od vasilceral »

Máme na dvoře senzorové světla a tak když večer přijíždím-couvu domů tak než mě světla až u nich rozsvítí. Couvačka je jen orientační jelikož z ulice jsem byl oslněnen tak toho moc nevidím. Je možno ňáky dálkový infra co by evokovalo pochyb a rozsvěcelo předem než tam mě zachytí senzor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Dvě možnosti, nejjednodušší je zajíždět popředu, vyjíždět pozpátku. :lol: Pak si při příjezdu pořádně posvítíš a při odjezdu ještě nejseš oslněný když si zapneš jen obrysovky.
A nebo pokud más garáž na dvoře a u ní vrata na dálkáč, tak dej nad vrata radarový světlo a pak ti pohyb vrat zapne na nějaký čas světlo. Mám to tak udělaný, PIR na vrata nereagoval. Vrata mi vyjíždí celý pod strop a při tom trochu vykejvnou mimo obrys garáže a to chytne radar ve světle. U sekčních (co se lomí na segmenty) to nefunguje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Používám ten nejjednodušší "systém". Čidlo nad vstupními dveřmi mám nastavené na maximální citlivost tak, aby reagovalo na auto už když projedu skrz bránu. A aby to nesvítilo při každém průchodu chodce okolo tak mám papírovou clonou sníženou citlivost před vstupními dveřmi na cca 4 m. Už to tak funguje asi 30 roků. Samozřejmě to bohužel reaguje i na procházející cizí kočky a kupodivu někdy i při závanu teplého vzduchu při větrání kuchyňským oknem v zimě.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“