Lze přidat ampérmetr do svářečky?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Lze přidat ampérmetr do svářečky?
Ano, jde to. Ale má to stejnou hodnotu jako digitální otáčkoměr v autě se vzorkováním např. 10x za vteřinu.
Prostě obrázek tam bude, příp. ručka bude lítat, informace ale žádná. Pokud umíš svařovat, tak víš jaký proud nastavit podle elektrody a potom to poopravit podle svých uší a očí tak, jak psal jirkati. A to proto, že nesvařuješ vždy stejné železo a kvalita oblouku se mění zároveň podle toho, jak se ti třepe ruka a jak to umíš. :wink:
Prostě zkusit na začátku, upravit proud a pak jedeš až do konce celých 10 cm. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Maxipes_ píše:Ten ampérmetr by asi musel mít hlasový výstup, protože když někdo svařuje, tak má většinou na hlavě kuklu na svařování a těžko by při tom mohl ještě pozorovat ampérmetr, ledaže by se ten ampérmetr natáčel na video a po svařování si to pustil :D
Od tý doby, co byly vynalezený průhledový indikátory by se mu mohl ampérmetr zobrazovat přímo na průzoru kukly. Hergot, teď jsem něco prokec, jsem zvědavej, kdo z bastlírny si to dá patentovat. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

"S těma bublinama ve svaru na rentgenu to musí bejt nějaká mýlka...
...celou dobu se proud od 80A ani nehnul!...
...nebo že by ten ampérmetr kecal?..."

:wink:

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#19 Příspěvek od Hrnous »

mi-ro píše:Jako měřit displayem takto proměnné hodnoty proudu je pro epileptika.
A teď si představ, že mám svářečku, která na displeji ukazuje nastavený proud a po zapálení oblouku začně automaticky ukazovat reálný proud :) Nicméně takový jas ten LED displej nemá, aby prosvítil samostmívačku..

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“