internetové rádio

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Zmínka o přenosným tarifu padla kvůli autu. Jinak na doma stačí stávající internet, co má doma. Akorát si z něj musí udělat wifi. Záležitost jednorázové investice pár stokorun. To samý, pokud měl kabel jen do jednoho počítače a teď tam bude chtít víc zařízení. (Router z wifi, nebo router bez wifi)

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#17 Příspěvek od vasilceral »

Pánové čas letí a jsem tu opět. Už mám wi-fi router a tak hledám vhodné internetové rádio, něco má Conrad a i Amazon. U Amazonu se mi líbí jeden za 140,- Eur ale mám smůlu neposílá do Čech. Buď skočím přes Rozvadov pro něj či u nás u Conrada za 2900,- Kč. Máte ňáky typy obchodů v Německu, nejlépe po trase Dráždany, Lipsko, Hamburk nebo Berlín, Hamburk. Dík za info.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#18 Příspěvek od judeware »

U Amazonu se mi líbí jeden za 140,- Eur ale mám smůlu neposílá do Čech.
Zrovna dnes mi přišlo osm kusůch Technisat Digipal ISIO HD, z Amazonu dé éé. Proč by tedy neměl ono rádio poslat?

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#19 Příspěvek od vasilceral »

Včera mi dorazil balík PEARL- Amazon VR-radio, digitaler WLAN-HIFI-TUNER-IRS-710.HiFi/ IRS-711.HiFi.
Tak jsem se do něj pustil, no nešlo nic jen pár stanic a jen Němčina a pár západních jazyků. V nastavení jsem objevil aktualizace a tak je spustil. Opětnové ladění našlo češtinu a nastavení běželo jak po drátkách, vybral jsem si z těch tisících rádiích z celého světa jen několik. Třeba radio Beatles vysíla jen Kalifornie a radio Elvis Presley co mi funguje na PC tak nedokazal načíst /101.RU.ELVIS/. Francii jsem vzdal-4500 radií. Vasil.
DAB radio má zde slabý signál, FM rádio funkční, USB funkční a DLNA/UPnP jsem nezkoušel.Výstupy a vstupy mě plně uspokojili.Přes sluchátkový vývod napojím Sennheiser a sluchátka do sto metrů budou přijímat internetové rádio po celé zahradě, nemusím ani mít zapnutý zesilovač pro poslech.Doporučuji investovat. Vasil.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

Já mám SilverCresta z lídlu a nestěžuju si. Stejně je v tom unifikovaný modul od Frontier Siliconu, kterej používá i Hama, takže rozdíl je hlavně v software a rozložení ovládacích tlačítek. Ovládám to z mobilu Undokem , nebo z PC radioRemote.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#21 Příspěvek od breta1 »

Jaké jsou prosím dneska u těch rádií používány dálkové ovladače?
Je to převážně infra nebo rádio?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#22 Příspěvek od sinclair »

Mám v ceně připojení všechna česká inetová rádia a protože provider to má tak trochu personifikovaný, tak tu mám poměrově míň komerčních sraček a o to víc bigbítu, hardrocku, metalu atd.
Některá severská rádia i vážně velmi, velmi dobrá. Jak programově, tak hlavně zvukově.
Celkem je jich i s našimi přes 200. Některý-hodně jsem ještě ani nestihl třeba půlhoďku poslechnout, co tam vlastně hrajou.
Stejně ale nevydržím jedno rádio poslouchat, ani jako podmaz, třeba půl dne.
Vy ano? Nebo jak to řešíte? Volbou Random či jak?

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#23 Příspěvek od vasilceral »

Dálkáč asi infra, a co se týče poslechu tak volím dle nálady-oldies- country a i vážnou hudbu. Nikdy ne ventilátor.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

Sinclair:
Mám internetové připojení od T-mobile "pevný internet vzduchem" a mám pocit, že na obsažený rádia v tom přístroji to nemá skoro žádný vliv.
"katalog" rádií spravuje Frontier Silicon, nebo případně někdo jiný u jiné platformy (web rádia z Tchiba). Pokud najdeš nezávisle na jejich katalogu svoje vlastní, tak si otevřeš přes webové stránky katalog, nastavíš si do něj přístup a můžeš tam přidávat svoje vlastní rádia. (U Undok kompatibilních modelů je tu někde popsán postup - případně příručka u SilverCrestu, či jiného výrobce)
I když rozhraní aplikace v přístroji se mnou česky nemluví, České prostředí tam nastavený je a rádií to najde podle kritérií (Poslechovost, žánr..) hodně velké množství.
Dálkové ovládání je:
*Infra - přiložené dálkové ovládání
*Po síti internetu přes wifi pomocí aplikace Undok (android), nebo RadioRemote (windows)
Přílohy
Radioremote.jpg

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“