Monitorování teploty Arduino - mobil

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

Monitorování teploty Arduino - mobil

#1 Příspěvek od zvaty »

Zdravím. Pokud chci přes bluetooth SHIELD posílat teplotu z bojleru na mobil stačí mi k tomu Arduino mega na které nasadím bluetooth SHIELD a shield se senzorem? Zatím nemám zkušenosti. Dělal jsem pouze zobrazování na sedmisegmentu.

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#2 Příspěvek od Venda »

Tohle zvládne i NANO a UNO.

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od bum »

Také jsem při prvních pokusech používal Arduino Uno s moduly HC-05 než jsem přešel na PICAXE. Dneska využívám moduly ná monitorování a řízení v líhních kuřat a dalších aplikacích. Bohatě na to co požaduješ ti stačí opravdu moduly NANO a UNO jak je psáno výše.

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#4 Příspěvek od Venda »

PICAXE používají jiný BT moduly? Nemám právě s BT-05 nebo 06 lepší dosah než nějakých spolehlivých 8-10 metrů.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty data z BT na mobilu zobrazujete čím?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#6 Příspěvek od Venda »

V App Inventoru jsem si na to udělal jednoduchou aplikaci. Jinak jde stáhnout aplikace Serial Bluetooth Terminal.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Aha, to bude asi klasickej terminál bez nějakýho lepšího grafickýho zobrazení.

Já osobně se BT vyhýbám právě kvůli dosahu, v rámci domácí WIFI bych použil něco jako RN-171, ale opět bych asi na mobilu narazil na rozumné zobrazení dat bez větší práce. Jedině spáchat nějakou WEB stránku někde na vzdáleným serveru.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od bum »

V příspěvku výše jsem to formuloval nepřesně s PICAXE nepoužívám žádné jiné moduly než ty HC-05 mají výhodu že se dají nastavit buď jako MASTER nebo SLAVE a osvědčili se mi, HC-06 nepoužívám, jinak dosah je opravdu do těch 10m s čímž se musí počítat.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#9 Příspěvek od zvaty »

Mám i Arduino Uno. Takže nyní jen koupit HC-05 anebo HC-06 ? A ten HC se dá softwarově nastavit jako vysílač anebo jako přijímač?

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od bum »

MODUL HC-05 jde nakonfigurovat jak MASTER tak SLAVE, MODUL HC-06 JE POUZE JAKO SLAVE. Více se dočteš například na www.robodoupe.cz tam si zadej do vyhledávání HC-06 a dočteš se více co a,jak, nebo si zadej HC-05 a máš tam dva články k ovládání tohoto modulu.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#11 Příspěvek od zvaty »

Dočetl jsem se jak programovat bluetooth HC-05, ale nejsem z toho úplně chytrý. Je potřeba převodník nebo to lze propojit s arduinem
např. UNO a program napsat v IDE. Díky.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#12 Příspěvek od passion »

Doma mám v kotolni wifi, tak som si urobil sledovanie teplôt cez web. Je to jednoduché a môžeš to sledovať z hocikadiaľ. Ako najjednoduchšie sa javí použiť niečo s ESP8266 - dá sa programovať ako arduino v prostredí IDE tým istým jazykom wire, takže pre teba žiadna zmena. Tutoriálov ako na to je plný internet. Meriam dáta každých 30 sekúnd zo štyroch čidiel dallas 18B20 a posielam im na ThinkSpeak - server umožňuje príjmať merané dáta každých 20 sekúnd zdarma. V mobile mám aplikáciu, ktorá mi vo forme widget ukazuje priamo na ploche všetky 4 teploty. Prípadne si môžeš pozrieť históriu vývoja teplôt vo forme grafu. Skús ísť do toho. Na začiatok ti odporúčam buď dosku Wemos D1 - je najviac podobná arduino uno, prípadne dosku NodeMCU - obe sú s čipom ESP8266. "éespéčko" je trochu iný level ako arduino. Je 32 bitové, pracuje na 80MHz, má vyššiu kapacitu pamäte, zabudované WiFi... Prípadne skús rovno NodeMCU s ESP32. To je ešte novší a výkonejší čip ako ESP8266 a okrem WiFi obsahuje v sebe aj bluetooth a rovnako sa dá programovať v Arduino IDE. Na to čo oba čipy dokážu, stoja pár drobných.

Ak chceš ostať pri UNO a HC05, komunikuj s HC cez sériový port UNA - buď HW alebo SW formou AT príakzmi. Stiahni si datasheet HC05 a tam nájdeš všetko.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#13 Příspěvek od zvaty »

Díky za popis. Půjdu tvoji cestou, ale chci zůstat v arduino. Sériový port UNA je co?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#14 Příspěvek od passion »

Myslel som tým Arduino UNO a jeho sériový port.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#15 Příspěvek od zvaty »

Pokud to vezmu zpět a nebudu chtít bluetooth HC-05 a číst teploty na mobilu. A budu to chtít s Arduino UNO s wifi shieldem a přístupné odkudkoliv jak to máš ty. Tak kam zapojím teplotní senzor? když v UNO bude již zapojen shield

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“