Rozbočovač útlum

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

Rozbočovač útlum

#1 Příspěvek od nop »

Dobrý den

Máme doma 3 TV připojené přes pasivní rozbočovač na společnou anténu v bytovce.Po přechodu na DVBT2 nám na tv Ke které vede cca 10 metrů koaxu z rozbočovače pořádně nejde signál,domnívám se že je to útlumem rozbočovače protože když to napojím napřímo tak to jde normálně a teď k dotazu mám koupit antení zesilovač? případně jaký? Nebo bude stačit tohle ?
https://www.exasoft.cz/ivo-i030ra-iec-a ... 87287.html

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#2 Příspěvek od scorpions-cz »

Ze zkušenosti bývá problém,(ve většině případů) právě v té účastnické šňůře (konektory apod.). Dej foto stávajícího rozbočovače.
Nejlepší řešení= změřit signál na zásuvce.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#3 Příspěvek od Sandal »

Tady http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... t=#1064787 jsem to řešil a udělal jsem to jak poradil Hill a funguje to perfektně.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Nespěchal bych s tím aktivním rozbočovačem, napřed bych dostupnými prostředky a laicky prověřil signál na zásuvce: když připojíš jeden přijímač přímo na zásuvku, ukazije alespoň 90 % sílu signálu?
Když ji připojíš do zásuvky přímo tím desetimetrovým kabelem, ukazuje alespoň 80 % ? Samozřejmě mluvím o téže televizi nebo settopboxu, druhá kus to většinou ukazuje jinak.
Jestli ale se síla signálu drží na takto vysoké úrovni, prohoď výstupy rozbočovače.
Totiž 10 metrů kabelu správně uloženého způsobí ztrítu do 2 dB, to není zase tolik, aby se to na tom indikátoru nějak výrazně projevilo, leda bys měl na zásuvce signál už tak slabý, že ta bližší televize hraje jen náhodou.
Prostě to jednotlivě zkus přehazovat a musíš na to přijít.
Při příliš velkém rozdílu při přehození kabelů zkontroluj konektory na tom, z nějž leze podstatně méně.

Jestli ale na té hrající televizi ukazuje sílu signálu pod 50 %, to už nemusí každé televizi stačit, pak je čas na zařazení aktivního rozbočovače mezi zásuvku a oba vývody. Ale opatrně se ziskem, stačí jen o pár dB víc, než je třeba na pokrytí útlumu rozbočením.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od nop »

Zdravím tak prozatím to vypadá že tip č.1 byl ten správnej předělal jsem konektor na šnůře u tv a jede to... tak uvidíme.Mám totiž pocit že už jsem to jednou dělal a časem to začalo blbnout...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

Ty účastnické šňůry jsou někdy pěkné peklo. Zkušenost 10m šňůry "pod kobercem" útlum přes 15dB a průsak rušení zvenčí (na střeše BTS). Výměna za dělanou z H121 s poctivou al folií jako stínění a bylo po problémech.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od nop »

Takže jsem to tehdy překonektoroval a stejně to bylo k ničenu.Na radu Kvicaly jsem vyměnil kupovanou šňůru s AL stíněním za kabel H121 s měděným stíněním a jede to jak víno.Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#8 Příspěvek od Kvicala_r »

To jsi udělal dobře, není nutné brát Cu provedení, plně dostačující kvalitou je i ta H121 Al varianta od beldenu. Věřím, že o tomto kousku vedení už víc vědět nebudeš.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“