Panasonic CQ-RD810G neovladatelné

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pjarda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 říj 2005, 02:00

Panasonic CQ-RD810G neovladatelné

#1 Příspěvek od pjarda »

Obracím se na uživatele tohoto webu s prozbou o pomoc!!! :oops: Mám autorádio Panasonic CQ - RD810G toto autorádio mi fungovalo k naprosté spokojenosti v předchozím autě až do odstavení tohoto auta. Při odstavení jsem autorádio vyndal jelikož jsem počítal k přemontování do nového vozu. Když jsem toto autorádio po cca roce zapojil a chtěl zapnout tak mi ma displeji běží úvodní titulek (ten tam byl pokaždé po odpojení baterie) ale po zapnutí nereaguje vůbec na žádný ovládací prvek rádio šumí a potom již nejde vypnout pouze odpojením napájení. Pokud v tomto stavu vyjmu ovládací panel a opět vložím tak místo úvodního titulku naskočí nějaká přednastavená frekvence. Přehrávač kazetu vezme přehraje otočí na konci kazety. Prosím o pomoc co se mohlo přihodit a jak rádio znovu zprovoznit. Docela nerad bych toto rádio vyhazoval byl jsem s ním nadmíru spokojen. Všem předem děkuji za rady 8-) 8O

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Skontroluj tlacidla na paneli, pripadne kontakty.

Uživatelský avatar
pjarda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od pjarda »

rnbw píše:Skontroluj tlacidla na paneli, pripadne kontakty.
Tak to jsem ověřil

Uživatelský avatar
pjarda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od pjarda »

pjarda píše:Obracím se na uživatele tohoto webu s prozbou o pomoc!!! :oops: Mám autorádio Panasonic CQ - RD810G toto autorádio mi fungovalo k naprosté spokojenosti v předchozím autě až do odstavení tohoto auta. Při odstavení jsem autorádio vyndal jelikož jsem počítal k přemontování do nového vozu. Když jsem toto autorádio po cca roce zapojil a chtěl zapnout tak mi ma displeji běží úvodní titulek (ten tam byl pokaždé po odpojení baterie) ale po zapnutí nereaguje vůbec na žádný ovládací prvek rádio šumí a potom již nejde vypnout pouze odpojením napájení. Pokud v tomto stavu vyjmu ovládací panel a opět vložím tak místo úvodního titulku naskočí nějaká přednastavená frekvence. Přehrávač kazetu vezme přehraje otočí na konci kazety. Prosím o pomoc co se mohlo přihodit a jak rádio znovu zprovoznit. Docela nerad bych toto rádio vyhazoval byl jsem s ním nadmíru spokojen. Všem předem děkuji za rady 8-) 8O
8O Tak nové zjištění pokud držím tlačítko pro lasitost dolu a vyjmu panel při současném držení tohoto tlačítka panel vložím tak se po X-tém pokusu na displeji objeví VOL a začne snižovat hlasitost následně nějakou dobu fungují všechny tlačítka a rádio funguje na 100% dá se i vypnout tlačítkem POWER tímto jde i znovu zapnout, ale pouze krátkou dobu poté se opět sekne a nejde nic ani vypnout, po opětovném zapnutí opět nefungují žádná tlačítka. Celý výše popsaný postup se musí znovu opakovat :roll: Díky všem

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Ten panel má zezadu x malých samořezných šroubků - vyndej je a opatrně vyčisti všechny kontakty tlačítek nějakým čističem na kontakty, z nouze stačí technický líh, já používám izopropanol. Stejně tak projdi všechny kontakty na konektoru panel-rádio, vyčisti je nejlépe promytím tím alkoholem a štětcem a znovu to zkompletuj. Pokud se to ani potom nerozchodí, bude nějaká zrada v samotném rádiu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pjarda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od pjarda »

EKKAR píše:Ten panel má zezadu x malých samořezných šroubků - vyndej je a opatrně vyčisti všechny kontakty tlačítek nějakým čističem na kontakty, z nouze stačí technický líh, já používám izopropanol. Stejně tak projdi všechny kontakty na konektoru panel-rádio, vyčisti je nejlépe promytím tím alkoholem a štětcem a znovu to zkompletuj. Pokud se to ani potom nerozchodí, bude nějaká zrada v samotném rádiu.
Rada je to možná dobrá ale nevím jak budu čistit kontakty na uzavřených mikro tlačítkách??? 8O šroubky jsou čtyři. Kontakty panel - rádio jsem už vyčistil do zlatavého lesku. Osobně mi to připadá jako by byl vymazaný nějaký jakýsi bios :oops: nebo tak nějak. Rádio bylo cca rok odstavené bez napájení!!! :?:

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PTAZZ »

Taky zkus jestli jsou dobře napružený ty kontakty a taky to můžeš rozebrat a podivat se dovnitř jestli neni nějaká koroze atp.
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Prozatím jsem uvedl název vlákna do souladu s pravidly.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

pjarda píše:
EKKAR píše:Ten panel má zezadu x malých samořezných šroubků...(kráceno)... vyčisti vše nejlépe promytím tím alkoholem a štětcem a znovu to zkompletuj. Pokud se to ani potom nerozchodí, bude nějaká zrada v samotném rádiu.
Rada je to možná dobrá ale nevím jak budu čistit kontakty na uzavřených mikro tlačítkách???...
Prostě ten alkohol nanes z boku na tlačítko, pokud to jsou standartní tlačítka, rozhodně nejsou hermetická a mohla se do nich dostat vlhkost. Stejnou cestou do nich vyvzlíná ten alkohol, každé z nich trošku "promrskej" několikerým pomačkáním a celek nech zase vyschnout. Nejlépe se dá alkohol nakapat na potřebné místo injekční stříkačkou s otupenou jehlou.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pjarda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od pjarda »

Asi se jedná o nějaké potíže s radiem ohledně dlouhé nečinnosti bez napájení. Jelikož dnes po zapnutí jsem jen dvakrát provedl zprovoznění tlačítek postupem uvedeným v minulém příspěvku. a rádio zatím celý den funguje správně. Uvidíme jak to bude dál. 8-)

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“