TV Samsung UE40ES6300 podsvit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#16 Příspěvek od Syron »

Dobrá. Pak zkus změřit příkon, měl by být kolem 40-50W. A myslím si, že za pětikilo za STB se to ještě vyplatí.

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#17 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj,

příkon 60 W obraz akorát.

Díky spokojenost. Jen ještě dotaz jsi jistě znalý zapojení toho řízení podsvícení na desce zdroje.
Řízení podsvitu jen okopíruje signál co jde do desky zdroje na pinech PWM ?
Dle chování se to tak jeví. Pokud by se tedy na vstup převedl signál např 120 Hz
o max napětí 3.6 V respektive by se vstupy přes tranzistor a odpor přizemnily (šlo by to asi i přímo) taky by šlo střídou řídit intenzita podsvícení ?
Klon arduina nano za 55 Kč na to má přímo dva piny a jednoduchou instrukcí se dá vytvořit PWM signál.

Jen mi nesedí, že obvod je tak složitý.
Přílohy
sam3.jpg

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od PotPalo »

PWM signál. Asi 3,3V (5V na obrázku si nevšímať), frekvencia podľa typu IO, ale zvyčajne je to niekoľko kHz. Tie IO majú dosť široký rozsah frekvencie PWM.
Přílohy
pwm.png
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#19 Příspěvek od Syron »

Není to tak jednoduché. Ten kmitočet souvisí s rozkladovým kmitočtem a pravděpodobně by to dělalo "nevěstinec" možná blikání nebo rušení v obraze. Myslím, že to fakt nemá cenu řešit. Většinou stačí si najít nějakou vyhovující velikost podsvitu, třeba laborováním s těmi dvěma odpory při měření příkonu, a tu pak nechat stejnou. Já to tak dělám i s funkčním softvarovým nastavením, a pak už na to nesahám. Myslím, že nemá cenu věnovat spoustu úsilí, a pak to nepoužívat.

Jsem rád, že ti to funguje. Pokud bys chtěl ten proud doladit, můžeš použít o žďobínek většíodpory, třeba 12Ω a paralelně připojovat třeba výkonnější trimry nebo poťáky. tak 22 nebo 33Ω. Pak ty paralelní "odpory změřit a nahradit odpory. Měly by být oba stejné. Ale existuje spousta TV, které mají podsvit napevno od narození. Já osobně bych to neřešil.

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#20 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj,

tak příběh pokračuje.
Televize už bohužel zase nejde, respektive někdy naskočí a chvíli má obraz pak se vypne projde restartem a už obraz nemá zvuk a ovládání normálně fungují.
Měřil jsem různá napětí při chodu i poruše na všech deskách jsou všechny základní napětí v obou případech.
Skoro mám podezření na zobrazovací panel. Poradí někdo jak lépe diagnostikovat závadu ?

Díky Robert

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#21 Příspěvek od Robert18 »

Docela bych zkusil tohle má někdo zkušenost ?

https://www.ebay.com/itm/V29-Universal- ... 0005.m1851

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od kodl1 »

Zkus proměřit SMD odpory kolem IC91515, hlavně ty 1004, jestli jim neujela hodnota..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“