NB HP ProBoox4540s Intelinside už se nerozběhnul

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

NB HP ProBoox4540s Intelinside už se nerozběhnul

#1 Příspěvek od samarit »

Kamarád má NB HP ProBoox4540s Intelinside s OS Win8.1 64-bit a potřebuje ho jen na kancelář, komunikaci a internet.
Večer ho vypnul a ráno už se mu na displeji neukázalo nic. Vůbec nic. Po zapnutí se jen rozsvítí kontrolky. Baterie a připojení na nabíjení je OK.
Radil jsem mu na dálku, vyzkoušel ho na externí monitor a neukáží se ani texty obvyklé při boot. Prostě asi mrtvý výstup z grafické karty? Je tam SSD a větrák u procesoru se mu prý točí jen když je to přehřáté. Za normálního a krátkodobého se prý neroztáčí. Podle mne by se museli i při vyndaném HDD(SSD) ukázat na doispleji úvodní údaje bios. To jsme na dálku zkusili. To ani ťuk, Prostě pořád černý displej jak na interním, tak externím monitoru. Je možný nějaký zkrat u vodičů mezi základnou a víkem? Pokud by byl nějaký drát k internímu displeji přerušený, tak by naběhl externí monitor že jo?
Nemá někdo podobnou zkušenost z tímto NB?
Pokud ano, jak to opravit?
Díky za každnou radu

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

zkusit reset zakladni desky odpojenim veskereho napajeni a CMOS baterie. vymenit preventivne operacni pamet. kdyby byl vadny kabel tak to nejspis na externi lcd pojede.
Notebooky se opravuji tak ze je rozdelas, ne po telefonu :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Tak nějak. Včera jsem zrovna jeden rozdělal a rozmontoval naprosto celý, vyčistil a už zase jede. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Přesně takhle mě chcípnul NTB AT-comp. Procesor hřeje ale z grafiky ani ťuk. Servisák nabídnul bez záruky reflow grafiky ale na 12 let starým NTB s XP to je blbost.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#5 Příspěvek od samarit »

Dal jsem to do servisu a je to prý neopravitelná grafická karta na desce. Tak jdu shánět jiný. Ach jo!

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#6 Příspěvek od samarit »

Hledal jsem a k mému překvapení jsem našel u mých oblíbených Číňanů tady tu desku
Hledal jsem u nás i v EU opravu, opravenou i novou desku po všech čertech a nakonec vidím, že u žluťásků je nabízí kde kdo nové, otestované. Jak to dělají?
Mám ji koupit?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Vyberaju to z vrakov, casto to byva v pochybnom stave.

Skus tu grafiku odpojit:
https://dr-bios.com/articles/hp-probook ... to-uma/492

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#8 Příspěvek od samarit »

Odpojit? Odpájet? Rád to zkusím, protože stejně bude deska out. Ale jak to udělat když mám jen pistol. páječku a druhou od Lidla? Asi by pak naběhl alespoň bios? Nebo alespoň pír písmen na displeji? Co z toho?
Nemám raději rovnou koupit desku u Číňanů?
samarit píše:Hledal jsem a k mému překvapení jsem našel u mých oblíbených Číňanů tady tu desku
Hledal jsem u nás i v EU opravu, opravenou i novou desku po všech čertech a nakonec vidím, že u žluťásků je nabízí kde kdo nové, otestované. Jak to dělají?
Mám ji koupit?
Naposledy upravil(a) samarit dne 19 úno 2020, 15:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Daj to urobit niekomu.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#10 Příspěvek od samarit »

Co musí mít někdo (třeba já) za vybavení? Čím jde čip odpojit? A co potom?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Spajkovackou vyberies tu cievku. Tym odpojis napajanie Radeonu (ci aka tam je grafika) a mohlo by to nabehnut s grafikou, co je integrovana v CPU.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#12 Příspěvek od samarit »

To má logiku. Díky. To na obrázku je cívka?
Obrázek
Kolik to má vývodů? Cávka? Asi jen 2?
...
Jdu na to
....
pak by se to mělo na displeji rozsvítit a běžet i když ne v ideálním zobrazení (rozlišení)?
Naposledy upravil(a) samarit dne 19 úno 2020, 16:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ano, je to cievka v plastovom puzdre. Dva vyvody.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#14 Příspěvek od samarit »

Už rozumím.
Je to jakobych ve stolním počítači vyhodil grafickou kartu a připojil monitor na desku jako na základní grafiku.
To chápu. J
du na to, ale až zítra, musím NB zítra rozhodit, pak odstranit tu cívku, pak zase složit a pak dám zprávu co se na displeji objevilo.
Díky moc za pomoc

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#15 Příspěvek od warp »

Zkusil bych reflow desky napø. metodou "v troubì", je to 50:50. Pokud si však na to troufneš - na vlastní riziko.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“