Akú ihlu resp.prenosku???

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

hrot "jehla" se pere u optika v lázni ultrazvuku, ověřeno potvrzeno hraje potom líp
(probíralo se na EB) kontrola před a po zákroku mikroskopem (silnou lupou)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

No, holce jsem dal NZK145 do pokoje v jejích deseti a bylo to tak-tak. Byla v tom sice VB4301, ale stejně běžel převážně kazeťák.
Pak brzo následovalo větší, přenosné dvojče Sony s dvěma mikrofony a to byl záděr. Nahrála snad i pásek do gatí :D
Gramofon není pro děti dobrá volba. Ani nikdy dřív nebyla, ani pro holky, co mají od přírody víc citu, než klučiska.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Ne tak docela: třeba moje o 6 let mladší švíca dávala někdy od roku 1971 přednost gramofonu, o magneťáky nějak neměla zájem, i když fungujících magnetofonů jsem měl doma vždy víc, než gramofonů. Dnes už desky nemá, gramofon v poslední věži, kterou si koupila v roce 1992 v Bavorsku, snad nikdy nepustila. Stejně proti NZC300, který měla, byl ten Schneider spíše soustruh. Ale NZC300 s bedýnkami RK15 dostala máma (loni se jí podařilo urazit poslední hrot na VM2202, tak do gramce dostala novou AT91), o desky jsme se nějak podělili. Na ten gramec se hraje tak dvakrát do měsíce.
Takže u holek je to čistě individuální, ať jim je 12, 21, 60 nebo 91 let. Nikdo neví předem, zda nějaké technice dají přednost, a jaké.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#19 Příspěvek od konosuke »

Pro holky jednoznačně určuji kazeťák ale nějaký jednoduchý (bateriový) co bývaly u nás Sanyo, National, Sencor... vlož nahranou kazetu, then push button and play, vypne se sám. co se dá pokazit ? prakticky nic.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#20 Příspěvek od jurosdi »

Až na tú ihlu sa moja 8-ročná dcéra správa ku gramofónu a LP-čkam celkom ohladuplne. Má pod kontrolou ovládanie aj čistenie od prachu. S mojej strany to bol taký pokus,ako sa ona ku tomu postaví. S výsledkom som spokojný.
Dokonca si vytvorila zbierky rôznych interpretov( Gombitová, Dalibor Janda apod). Pred súčastnou tvorbou ju nechránim-nechávam tomu volný priebeh.
Nakolko má celkom dobrý hud.sluch( spieva v zbore).tak si všimla ,ža pôvodná hudobná tvorba má pre nu večšiu výpovednú hodnotu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#21 Příspěvek od keemo »

konosuke píše:Pro holky jednoznačně určuji kazeťák ale nějaký jednoduchý (bateriový) co bývaly u nás Sanyo, National, Sencor... vlož nahranou kazetu, then push button and play, vypne se sám. co se dá pokazit ? prakticky nic.
https://www.mall.cz/gramofony/pioneer-pl-990 to tenhle umi taky, zadne sermovani s ramenkem nad deskou. Polozis vinyl, zaklapnes viko a odstartujes. :P

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

ten by se šikl i mně, má stadartní š420 mm a pasuje k zesilu Toshiba nebo CD-P Philips
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

keemo píše:tenhle umi taky, zadne sermovani s ramenkem nad deskou. Polozis vinyl, zaklapnes viko a odstartujes.
To uměla již Tesla MC 400 v roce 1979. Jen to tehdy stálo víc, než běžný měsíční plat... A dekl se zavíral až po spuštění :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#24 Příspěvek od jardafiala »

nahradni-jehla-pro-gramofon

Není to ta samá co je ny e-bay za cca 70Kč? A vevnitř je keramika či jak to přesně nazvat, teď mi to nenaskakuje....
Přílohy
jehla.jpg

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#25 Příspěvek od Osmdesat »

konosuke píše:hrot "jehla" se pere u optika v lázni ultrazvuku, ověřeno potvrzeno hraje potom líp (probíralo se na EB) kontrola před a po zákroku mikroskopem (silnou lupou)
Fakt jo? Já bych se tedy bál, že mi ten ultrazvuk odtmelí diamantovou špičku od držáku. Resp. svou drahou chvějku bych si takový zákrok netroufl nechat podstoupit. Leda nějakou OMB-5.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#26 Příspěvek od konosuke »

fakt jo, kdo se bojí nesmi do lesa ale, faktem jest že taková šurka (M75) se párkrát znehodnotila sama, bez pračky - hrot upadl na desku bez vnější příčiny
MG přenoska na fotce výše vypadá (vizuálně) na keramiku, podobná je Sanyo ST05
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#27 Příspěvek od VASEK_W »

Nedá mi to, trošku "rozvířím" poklidné hifistické vody ;-). Ať je o čem psát ...

Zde máte spolehlivou čističku hrotů. Vhodná všem kdo nemá pevnou ruku na mytí štětečkem s izopropylem. Ušetří případně móóóc peněz za ulomené hroty. A u takových MC přenosek ani nejdou vyměnit a přenoska se posílá na repasi výrobci :-(. Takže tohle se ještě vyplatí oproti jiným typům, jejichž cena přesahuje deset tisíc ...

http://www.audiofriend.cz/analog/prislu ... sonic.html

Přeji Všem krásný poslech z vinylu,
Vašek

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

Máš tu věc vyzkoušenou?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#29 Příspěvek od vofo »

Když čtu v onom popise zázračného čističe ,že vlákna produkují kapilární efekt tak mám jasno....je to jitrnice jakou svět neviděl....
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#30 Příspěvek od sinclair »

To už je fakt na liskanec přes celou hubu.
Destilované vodotrysky přímo na hroty byste ve vložce nechtěli ? :D
Takový onanování nad jedním špinavým hrotem.
Desky, které z drážek produkujou tolik špíny, až se lepí na hrot, se ani nevyplatí přehrávat vložkou nad pětistovku!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“