Elektrocentrála vs akunářadí

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Guvis
Příspěvky: 215
Registrován: 01 zář 2012, 02:00

#16 Příspěvek od Guvis »

marshal: Veškerý nářadí co chci používat, tak je 200-500W, nemám kdoví jak výkonný nářadí a vše má plynulej rozjezd. Nejsilnější co mám je ta malá pneumatická vrtačka, která má 800W štítkovej příkon, ale když jsem to měřil v záběru, tak je odběr nedostal přes 500-600VA.
Ono na to moje použití i těch 14tis. Kč je celkem velká suma.
Tu Hecht co jsem zmiňoval,t ak se mě začíná líbit čimdáltím víc. Čtu recenze a zatím jsem nenarazil na nějakou vyloženě negativní. Borec si s tím dokonce pomáhá na chatě, kterou celoročně obývá a naběhá mu tenhle konkrétní model klidně i 500 hodin za rok.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#17 Příspěvek od monterjirka »

Jsou tu i další výrobci, kteří nabízejí něco, co sice není úplně levné, ale odmaká si toho dost i na jedno nabití AKU.
Mám skvělou zkušenost s DeWalt

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#18 Příspěvek od fifiju »

a na točivé elektrické stroje není zcela nejvhodnější levná invertorová centrála.

Uživatelský avatar
silas15
Příspěvky: 90
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#19 Příspěvek od silas15 »

Jen bacha na palivo. Jedině bez bio-složky. Když se nepoužívá často, má tendenci to zatuhnout.

Uživatelský avatar
DavidChlup
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2019, 02:00
Bydliště: Karlovy Vary

#20 Příspěvek od DavidChlup »

K elektrocentrále: ideálně Hondu, ale to je dost drahý kafe. Pak jedině něco s hondou motorem, dobrá zkušenost je NTC, europower, medvěd. Vše jsem měl v rukách a funguje to perfektně. Motor je THAI HONDA (bílá nádrž). Nebo pak Japan Hondu, ale ta cena no... Japany mají červené nádrže.

Kdyby někdo nevěděl co s penězi, tak EU30 od hondy. Je to 3kW invertor a je neuvěřitelně tichá!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od Yarda1 »

Nedala by se ta elektrocentrála někde vypůjčit? Půjčovny vercajků mnohde fungují.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#22 Příspěvek od Sadra17 »

půjčovna má smysl pokud to potřebuješ na víkend jinak je to ekonomický nesmysl půjčovat

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#23 Příspěvek od rudolf02 »

No, na stavbu dřevěné boudy 8x12m s trámovou kostrou a deskami kombinovanými s OSB deskami jsme koupili "šroubovák" Makita DDF482RFEB. Bouda stojí, recenze zde https://www.arecenze.cz/aku-vrtacky/makita-ddf482rfeb/
Je kratší než jiné, občas to má i výhody. Dvě akubaterie po 3 Ahod jsou bezkonkurenční. Akorát ten krouťák 62 Nm je nebezpečný. Dokáže při troše nepozornosti vykroutit zápěstí, 5mm vrut prošroubuje deskou, pokud vrut zajede do suku tak ho ukroutí, neměla problém ani s dlouhými 12mm vruty do lehce předvrtaných trámů. Na běžné desky lépe přepnout na měkký poloviční moment. I tak je to silné.
Nedokážu si představit pobíhat po boudě se síťovou vrtačkou.
A pokud mohu poradit, tak vruty torxy, ne křížové. To pak odchází i nejkvalitnější bity.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“