balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#76 Příspěvek od bdn »

Jsou věci, které bych si z PRC nekoupil. Pak jsou tam ale drobnosti za cenu, za kterou to u nás ani nelze vyrobit.
Např. skalpel za 1 dolar.
Přílohy
2010a_skalpel.JPG

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od Behemot »

Killroy píše:
Behemot mj. píše:naprosto to sedí - marže tam sou tak 80 % a víc, a bodejť by ne, však si můžou říct, dyž to potřebujete, tak si zaplatíte.
Problém je v tom, že tyhle firmy jsou (snaží se být) zárukou nějaké kvality s přímou vazbou na výrobce. Tzn. jejich přemrštěná marže je z jejich obchodního pohledu zcela adekvátní věc, kterou si mohou na základě smluv o prvotní a mnohdy i výhradní distribuci dovolit. Na tom si vybudovali existenci.
Žádný výhradní distribuce u naprosté většiny nemají, přes distributory se to dá sehnat v klidu. Akorát se to musí brát po krabicích a výroba třeba 4 měsíce, že.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#78 Příspěvek od bu2520 »

základní problém není DPH (těch 21%) nehraje v rozhodování o koupi tak velkou roli, ale systém jakým se bude to DPH platit a popřípadě určovat. Jestli jako doposud to bude zachraňovat poštu tak to jejich výpalné je šílené. Jasně můžu si zajet do Prahy a vystát si tam frontu na celnici. Ale všichni chápeme že náklady na dopravu a čas strávený s tím je neadekvátní s úsporou za zastupování atd.
Málokdy překročím pomyslnou hranici 22€ přesto když se mi to stalo o 40 korun díky dopravnému napálila mi pošta dph a zastupování a přesto že by služby ČP měly být osvobozené od DPH napálili mě to komplet a rázem věc za 500 přišla (už nevím přesně) na 860Kč. A to už nepočítám čas na ping pong s ČP s doklady.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#79 Příspěvek od termit256 »

Presne tak, pokud by vytvorili system do ktereho napr. pujde zadat platba z PP nebo karty a jednoduse zaplatit tu 21% dan bez toho aby balik zadrzovali a proclivali, nemel bych proti tomu ja a nejspis ani vetsina lidi vubec nic.
Ale ti pitomci budou chtit zamestnat milion urednickych krys, takze vybrani DPH z jednoho dolaru bude stat 2kila.
A za tohle nemuze EU, tohle visi primo a jen na Babisove triku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#80 Příspěvek od BOBOBO »

130,- za činnost pošty , 800,- zastupování . + cestovné , pro mne 300km a čas ..... Jinak jsem nečekal , byl jsem tam cca hoďku . Teda místo zastupování jsem si raději udělal výlet nach Prag .

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#81 Příspěvek od bu2520 »

promiň to mi přijde jako "nechci slevu zadarmo"

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#82 Příspěvek od BOBOBO »

Dobře nenapsal jsem to postupně slovo od slova . Ale když mi nabídli za 800,- zastupování a zboží jsem chtěl , tak jsem si raději udělal výlet . Že je to věc , která našince štve , včetně mne je jasan . Ale je to jako vše , EU poručí a kývači rádi odkývou , přinese to nějaký peníz . Ale žene se sem jinačí problém , koronavirus se nezakecá , Kovanda to pěkně-hrůzně rozepsal . Na takovéto koniny si za pár týdnů ani nevzpomeneme . Zdar

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#83 Příspěvek od fero_b »

@sinclair: preco su mzdy programatorov na slovensku nizsie ako v kalifornii? preco su na ukrajine este nizsie? preco mame na slovensku (min) 4 automobilky a preco sa tie auta nerobia radsej v krajine kde zamestnaju svojich robotnikov, daju viac zarobit miestnym firmam? Beriem, ze Cina sa nesprava velmi ekologicky (aj ked aj to sa do istej miery meni) ale rozhodne sa pre svoje zaujmy sprava ekonomicky, chcu podporit export? ok, zadotuju postovne..a rozne dalsie opatrenia, aby busines isiel.. Ak by si z nejakych dovodov chcel vyjadrit protest proti tomu ako funguje cina, jej (neekologicka) vyroba a sponzoring postovneho - tak keby si chcel byt uplne konzistentny, to by si musel prestat kupovat cinske vyrobky aj cez lokalnych distributorov - inymi slovami skoncil by si v jaskyni pri ohniku :) ved spesl polovodice si zadovazis spolahlivym (drahsim) kanalom, a "mosadzne distancie" z ciny.
Uz som nakupil nejakych par (nielen) polovodicov z Ciny a zatial som mal problem len s nejakymi malymi OLED displejmi, kde po nejakom dost kratkom case odisli keramicke kondenzatory (radovo v uF) v nabojovej pumpe, co robila napetie pre podsvit. Ale tie som tam proste zamenil za lepsie a odvtedy tie displeje nevykazuju ziaden problem.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#84 Příspěvek od termit256 »

Pokud nekupujes nejake historicke vykonove tranzistory, obsolete IO nebo elektrolyty jako Sinclair, nebyva se soucastkami z ciny vetsi problem.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#85 Příspěvek od bu2520 »

Bořku, korona virus přišel a zase odejde, jen co novinářům povolí křeč v palci. Ale vše na čem vyvolení mohou vydělat, se neruší snadno. A to že to ve finále zaplatíš i ty o tom nepochybuj. Není na světě člověk který by neplatil daně. Od nemluvněte až po nejstaršího důchodce v komatu. Ti všichni ze svých peněz zaplatí od DPH až po spotřební daň. A klidně můžeš namítnout, že důchodci přece dostávají od státu, ale oni si tam celý život spořili , to že měla před 30 lety tisícovka jinou hodnotu je věc inflace, proto je systém průběžný.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#86 Příspěvek od Crifodo »

Proč se vláda US může posrat a zavádí dovozová cla (=zdražuje svým obyvatelům nákupy), hned jak se tam někdo pokusí dovézt levnou ocel, ABY OCHRÁNILA SVOJE VÝROBCE, případně uvalujou daň na dovoz čínských aut, proč frantíci intervenujou ve prospěch svých zemědělců, nařizujou minimální marže, ačkoliv tím svým občanům zdražujou levný dovozový humus?
Že by si spočítali, jak je krátkozraké nakupování východního šuntu za cenu potopení vlastních výrobců, likvidování vlastní zaměstnanosti a pád po spirále? (levicová dotační/korupční politika Brusele je jiná otázka)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#87 Příspěvek od p32 »

bu2520 píše:Bořku, korona virus přišel a zase odejde, jen co novinářům povolí křeč v palci.
Ano, novináři mají o čem psát a je to jejich práce a dnes mají povinnost psát za každou cenu.
Jinak koronavirus přišel a už neodejde. Bude zde každý rok stejně jako chřipka, s tím se musíme smířit. Ale vlastně se nic neděje. První den 2, druhý den 5, třetí den 8, čtvrtý den ráno uklidňovačka, odpoledne 12. Informace vylezou vždy odpoledne od třetí do páté hodiny.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#88 Příspěvek od Osmdesat »

bu2520 píše:základní problém není DPH (těch 21%) nehraje v rozhodování o koupi tak velkou roli, ale systém jakým se bude to DPH platit a popřípadě určovat. Jestli jako doposud to bude zachraňovat poštu tak to jejich výpalné je šílené....
Hloupost, tahle věc žádnou poštu nezachraňuje. Kolik by sis účtoval za celní zastupování ty? Ale jasně, pokud se něco v tomhle nezmění, posílání dolarových balíčku nám skončí (na čemž možná někteří mají zájem).

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#89 Příspěvek od kejki »

Jasně, zastupování občana 200,-, zastupování živnostníka 800,-
Fakt je pošta v tomhle rovná jako pravítko.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#90 Příspěvek od Osmdesat »

Tak to zkus třeba s DHL :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“