pračka ARDO

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

pračka ARDO

#1 Příspěvek od dajda »

Zdravím,mám prosbu:
nevíte ,kde v Ostravě a okolí lze koupit mech.ND (bočnice,příruby bubnů)
na pračky Ardo?

Předem díky za odpovědi

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#2 Příspěvek od DKL »

Nedávno jsem opravoval stejnou závadu (rozpadené pøíruby - prasklá boènice) a díly jsem objednával po internetu od firmy žádnou_reklamu_viz_pravidla. Poslali je bleskovì. Nikde jinde jsem tyto díly nenašel. Dodají i nerezové šrouby namísto pùvodních nýtù.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#3 Příspěvek od Hifista »

Na Ardo se jsem sháněl přední gumu a vypínač v Karviné, bohužel si již nevzpomenu na název firmy (je to asi 4 roky), ale měli tam kompletní sortimet náhr. dílů na tuto značku. Tak jsem asi moc nepomohl, ale zkus to pohledat i v tel. seznamu.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Dikobraz »

Znám šikovného opraváře z Ostravy , který by to dokázal sehnat ale je to i s výměnou , náhradní díly by asi nesháněl. Příruby mi dělal před půl rokem a platil jsem kolem 3 tisíc. Jestli budeš mít zájem , dám ti na něj telefon.

Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od dajda »

Ještě jednou díky za odpovědi.Vyzkouším Elektra HK. Mam stejný problém
jako DKL : Prasklá bočnice,prasklá příruba,ta je na nýty.Chci se zeptat,ty nýty jsi odvrtal a místo nich ti poslali nerez samořezky?

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#6 Příspěvek od DKL »

Ano, nýty jsem odvrtával, šlo to celkem špatrnì, jsou nerezové. Ty šrouby si musíš objednat, není to souèást pøírub. Vìdí tam o co jde. Jinak jestli ještì mùžu poradit tak samotné pøíruby i místa styku s bubnem dobøe natøi chemoprénem. Zamezí se tak vzniku elektrochemického èlánku který postupnì pøíruby stráví.

Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od dajda »

:prst:

Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od dajda »

To DKL: prosímtě co si dával pod těsnění bočnice? Pod tím původním je něco jako vodní vazelína? nebo co to je. Jinak ostatní věci došly i s těmy šrouby.Rozhodl jsem se nakonec vyměnit i ložisko,tak uvidíme,očekávání je velké.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#9 Příspěvek od DKL »

Už to asi bude s køížkem po funusu, ale tìsnìní odlepené ze staré boènice jsem nalepil na novou boènici chemoprénem. Jinak jsem nic jiného nepoužíval a ani jsem nikde žádnou jinou tìsnící hmotu nezaznamenal.

Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od dajda »

Dal jsem tam silikon,jak pod těsnění tak mezi přírubu a buben,tak uvidíme, ale zatím dobrý.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“