Nabíječka pro mobil na motorku.

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Motorkar
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2020, 01:00

Nabíječka pro mobil na motorku.

#1 Příspěvek od Motorkar »

Hned se omlouvám, že tady prudím, ale mám problém. Když jezdím používám mobil jako navigaci, zapnu GP a Bluiethoot a naviguji. Avšak mobil se nestíhá dobíjet. už jsem utratil dost peněz za nabíječky do aut, USB 3, quick chargery atd. Chtěl jsem si udělat nabíječku 5V a 5A za požití stabilizátoru pevného napětí LM1084IT a konektoru USB 3. A jelikož tomu nerozumím, potřebuji plánek, nebo zjistit jestli se to nebude třeba přehřívat atd, prostě u elektrikářskou profesí vysvětlit zda to jde nějak vymyslet a sestroji, abe se ten mobil stíhal nabíjet cestou. Už jsem testoval Sony Z3 D6633, a Xiaomy 8 Pro.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Já bych se spíše zaměřil na chlazení mobilu. Pokud je mobil teplý a až na dotek horký, tak automatika nabíjení zastaví.

Podobně jsem laboroval s Xperií Z2 v autě, taky se nestíhala dobíjet. (iGo + dailyroads voyager). Pomohlo ji přestěhovat nad výdech klimatizace.

Mobil si vzal tím bočním magnetickým portem 2,5A, víc ani ránu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Asi tak, muzes mit nabijecku klidne s proudem 10A ale proudovy odber si ridi telefon sam dle urcitych podminek. A vzhledem k zaplym periferiim bude topit jako krava a omezi nabijeci proud... Protichudne stavy.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#4 Příspěvek od Jodr »

Jj, takhle se chová i můj Iphone 8 v autě, když mám na něm zapnutou navi a kabel v USB. Mám vždycky sto chutí ho prohodit oknem. Žádný telefon předtím mě neprovokoval...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Je potřeba nabíječka s výstupem 2A a něco značkového, třeba samsung, Xiaomi. A pak je sviňsky důležitý kabel. Dlouhý jen tak jak je potřeba a zase něco lepšího. Měl jsem v pazourách opletený kabel z lidlu a ten taky ujde. Aby nebyla ztráta v kabelu. Vyzkoušet venku kdy ještě nejsou horka, nastavit jas na max. A pokud to bude stíhat a později v horkých dnech ne tak je to teplotní ochrana telefonu který sníží proud a nebo nabíjení ukončí z důvodu přehřátí phone. Pokud by k tomu došlo většinou to telefon dá vědět nějakou notifikací takže je hned jasno.

Uživatelský avatar
Motorkar
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2020, 01:00

#6 Příspěvek od Motorkar »

No je pravda že se přehřívá, kolkrát na to svítí slunce... No na asi koipím navigaci... Ale dík a elektrice zdar

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“