Oběhové čerpadlo na 12V

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#16 Příspěvek od Radimosso »

scorpions-cz píše:No nevím, když záložní zdroj vyjde na pár kaček
https://www.tipa.eu/cz/zdroj-zalozni-ke ... /d-194546/
jestli se vyplatí něco vymýšlet a vytvářet a pak být možná zklamaný.
Je to slušná cena, ale když půjdu do detailů....
Že to snad pojede 1-2x za rok a že při spotřebě ve stanby 10W a více, je to za rok při mé ceně elektřiny více jak 500Kč ....

Takže 12V čerpadlo je stále atraktivnější. Za tu cenu elektřiny můžu kupovat co 3 roky nové (to za 1500Kč) a ještě ušetřím za UPS...

Nemluvě o spotřebě při nabíjení.... To vyřeším solárním panýlkem a pojedu skoro zadarmo , protože panel i regulátor už dávno mám...

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#17 Příspěvek od microlan »

Takže kdyby měl někdo zájem tak 2,5 + pošta.
Můžeš prosím změřit tu rozteč? Pokud by byla stejná jako moje wilo, tak to beru.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#18 Příspěvek od dred »

Keď už je životnosť nejakého 12V čerpadla taká nedostatočná...
Ja by som to poriešil tak, aby na obeh vody boli čerpadlá dve - jedno klasika - na trvalú prevádzku na AC 230V a druhé "záložné" na 12 V paralelne k tomu hlavnému. Ku každému čerpadlu stačí priradiť spätnú klapku a 12V čerpadlu spraviť elektroniku, ktorá ho pri výpadku ekektriky zapne + sa bude starať o to, aby čerpadlo "nezatuhlo" - v nejakých časových intervaloch ho bude na krátku dobu púšťať. Prípadne ešte spraviť na motor aj snímanie prúdu - odhalilo by včas poruchový stav čerpadla počas "tréningu".

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od pocitujlasku »

microlan píše:
čerpadlo CP-201P s cenou cca 3500Kč.
Hned bych jedno bral, ale proč to přestali vyrábět?
Nieco som zacul, ze je poruchove. Sam som ho zvazoval + vlastne komplet pre kurenie. ale nakoniec zvitazila klasika, cerpadla na 230V + zalozak. Tie cerpadla mi idu uz vyse 3 rokov bez problemov, a zalozny zdroj - ano, je to investicia, ale zase mozno som trocha prehnat s vykonom, stalo ma asi 250 eur, uz si nepamatam, kolko to ma vykon, je to specialne na cerpadla, ale bez problemov mi vedel potiahnut 6 hodin cerpadla a este mal viac ako polovicu kapacity.
Nahoda je svina, a ja mam krb so samotom, takze ten kym vyhasne a vychladne, tak to par hodin trva. a kedze v dedine mame na vodovod cerpadla, tak ked vypadne elektrina, sme aj bez vody a vtedy aj ta bezpecnostna poistka v krbe (ktora pusti studenu vodu, ak by teplota bola nad kritickou hranicou) je na nic.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#20 Příspěvek od Radimosso »

dred píše:Keď už je životnosť nejakého 12V čerpadla taká nedostatočná...
Ja by som to poriešil tak, aby na obeh vody boli čerpadlá dve - jedno klasika - na trvalú prevádzku na AC 230V a druhé "záložné" na 12 V paralelne k tomu hlavnému. Ku každému čerpadlu stačí priradiť spätnú klapku a 12V čerpadlu spraviť elektroniku, ktorá ho pri výpadku ekektriky zapne + sa bude starať o to, aby čerpadlo "nezatuhlo" - v nejakých časových intervaloch ho bude na krátku dobu púšťať. Prípadne ešte spraviť na motor aj snímanie prúdu - odhalilo by včas poruchový stav čerpadla počas "tréningu".

Pokud vydrží deklarovaných 30000hod , tak to je velmi dlouhá výdrž...
V krizi se spustí schlazovací smyčka....

Zdvojování čerpadel , je blbost .... pokud je nemáš zadarmo ....

Mám to jako doplňkové vytápění , jinak pojede kondenzační kotel ...

Mám dost dřeva a ten krb bez vložky topí hlavně do komína,
takže bych to rád zefektivnil ...

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#21 Příspěvek od Radimosso »

pocitujlasku píše:
microlan píše:
čerpadlo CP-201P s cenou cca 3500Kč.
Hned bych jedno bral, ale proč to přestali vyrábět?
Nieco som zacul, ze je poruchove. Sam som ho zvazoval + vlastne komplet pre kurenie. ale nakoniec zvitazila klasika, cerpadla na 230V + zalozak. Tie cerpadla mi idu uz vyse 3 rokov bez problemov, a zalozny zdroj - ano, je to investicia, ale zase mozno som trocha prehnat s vykonom, stalo ma asi 250 eur, uz si nepamatam, kolko to ma vykon, je to specialne na cerpadla, ale bez problemov mi vedel potiahnut 6 hodin cerpadla a este mal viac ako polovicu kapacity.
Nahoda je svina, a ja mam krb so samotom, takze ten kym vyhasne a vychladne, tak to par hodin trva. a kedze v dedine mame na vodovod cerpadla, tak ked vypadne elektrina, sme aj bez vody a vtedy aj ta bezpecnostna poistka v krbe (ktora pusti studenu vodu, ak by teplota bola nad kritickou hranicou) je na nic.
Ptaj jsem se dodavatele a řekl, že to byla Čína a celkem poruchová ...

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#22 Příspěvek od frantajetel11 »

microlan píše:
Takže kdyby měl někdo zájem tak 2,5 + pošta.
Můžeš prosím změřit tu rozteč? Pokud by byla stejná jako moje wilo, tak to beru.
Rozteč změřím, ale až se dostanu na barák. Někdy v půlce, nebo koncem týdne

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#23 Příspěvek od frantajetel11 »

Tak rozteč je 180mm. Večer můžu vyfotit

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#24 Příspěvek od bu2520 »

dneska už má myslím většina oběhových čerpadel v sobě frekvenčí měnič, a tam je jedno jak přesný je sinus, nakonec by nevadilo ani DC napětí čili buď jednoduchý měnič, nebo do série poskládat baterky . Předpokládám, že by to čerpadlo mohlo běhat i na nižší napětí.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#25 Příspěvek od frantajetel11 »

bu2520 píše:...nebo do série poskládat baterky...
To si děláš p*r*d*e*l?
Skládat baterky do série, tomu říkám jednoduchý zálohování :potlesk:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#26 Příspěvek od helios »

Prečo nie, 10kusov 12V batérií v sérii, H mostom prepínať polaritu v rytme 50Hz. To by mohlo aj fungovať, nie?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Nakadah »

Tolik baterek do série v sobě měla velká 2.2kW UPS Siemens :) Akorát výměna baterek by trochu vlezla do peněz, tak sem ji poslal dál.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Velke UPS maju aj 20 baterii zapojenych do serie.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#29 Příspěvek od bu2520 »

podívejte ta čerpadla se dělají s měničem , čili si to napětí usměrní , tak odpadá potřeba vytvářet střídavé napětí. To čerpadlo ve standardním režimu bere někde okolo 10 - 15W to je cca 60mA při 230 V tak si spočítejte koli a jakých baterek by bylo potřeba na zálohu např 10hodin je potřeba cca 600mAh baterie on to zase není tak velký akupak jak se zdá. A zvlášť při použití li ionek nebo ještě lépe třeba 12V pb baterek.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Problem je v tom, ze jedna olovena 12V bateria bezneho typu (7,2Ah) stoji 20 eur.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“