Kontakty na akumulátoru z mobilu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Kontakty na akumulátoru z mobilu

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Potřeboval bych přidělat drátky na ně ,mohu jich připájet bez toho abych ten akumulátor poničil ? díky

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Nevím, jaký máš akumulátor, ale obecně se na ploché pozlacené kontakty dají v pohodě připájet drátky, ale s tím, že ty kontakty pocínováním zničíš. Takže už pak akumulátor musíš používat jen na drátkách, kdybys je odpájel a akumulátor zase chtěl používat v telefonu, budeš mít na těch pocínovaných ploškách špatný kontakt.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#3 Příspěvek od JoDiK »

Většinou to jde připájet bez nebezpečí poničení (kontaktní plošky jsou daleko od lithia). Příště zkus přidat k dotazu fotku.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Jo, jde to. Nesmis to moc dlouho zhavit, ale na ty pozlacene kontakty staci okamzik. Jen ti nesmi kapka cinu spojit ty plosky, pak by ses nejspis dockal obecne znamych efektu :-)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od markoni »

Ta konkrétní baterie je s Aligatoru S4060 jinak to myslím všeobecně díky

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od markoni »

Nevíte o nějakém figlu jak upevnit drátky na akumulátor bez toho abych je nemusel pájet zkoušel jsem to izolepou ale nějak se mi to nedaří díky

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Jedině nějaký protikus s odpruženými kontakty. Vše ostatní je uopie (když nechceš pájet).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

já jsem párkrát, jen pro úèely testování, pøipojil k baterii z telefonu vodièe tak že jsem mezi kontakt a okolní plast zapíchl nìjaké tenké jehly, neøíkám že je to ideální zpùsob ale mì to fungovalo

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#9 Příspěvek od JoDiK »

Baterie z mobilu už jsem několikrát v mých zařízeních použil a to tak, že jsem ze starého mobilu vybral ten protikus s pružnými (možná pozlacenými) kontakty a ten zabudoval do šachty pro baterii, kterou lze kdykoliv vybrat, vyměnit atd...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Pružný dotykový kontakty jsem vyrábívával z ocelový kytarový struny "e". Buď jsem namotával vícezávitovou spirálku jako pérko v patentní propisce, nebo naohejbával jeden závit spirálky s ramínkem a zobáčkem na konci á la kolíček na prádlo. Dá se to i docela slušně pájet. Menší nevýhodou je, že to v přítomnosti kondenzující vlhkosti rezne ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od Darthy »

Mám doma hromadu baterek z mobilů a zatím jsem se setkal se třemi druhy. Na všechny jsem byl schopný dát vlastní drátky, bez poškození samotné baterie. Přiznávám ta Nokia baterka je nejvíc prasácky udělaná, zatím to bylo jen provizorní pro dobíjení.
Přílohy
Nokia baterie s pevně zabudovaným flex kabelem.
Nokia baterie s pevně zabudovaným flex kabelem.
Baterie s pevně zabudovanými konektory.
Baterie s pevně zabudovanými konektory.
Baterie s vlastní DPS, potřeba odpájet flex kabel.
Baterie s vlastní DPS, potřeba odpájet flex kabel.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od markoni »

Já bych chtěl tou baterkou napájet ESP8266 mám i nabíječku viz příloha
Přílohy
Fotka109.jpg

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od Darthy »

Řešil jsem podobný problém tady a povedlo se mi úspěšně tuhle lampičku zprovoznit se starou baterií ze smartphone. Připojíš baterku na nabíjecí modul na kontakty B+ a B-, a pak na tom modulu je OUT+ a OUT- hned vedle kontaktů na nabíjení baterky, ty využiješ k napájení ESP z baterky. Abys fungoval i při nabíjení stačí na kontakty IN+ a - na modulu nabíjení připojit ESP desku, to bude napájet ESP přímo z USB. Jen to odděl diodama. V tom vlákně co jsem ti poslal je to obrázek na 4. příspěvku. Teda ještě záleží na napájecím napětí ESP, jestli zvládne i 5V z USB

Jedinou nevýhodou je, že nijak tu baterii nekontroluješ a neindikuješ napětí, takže ji můžeš vyšťavit až pod limit.

Jak budu doma, pošlu obrázek, teď jsem na mobilu a nemám jak zmenšit foto.

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#14 Příspěvek od davemh »

nabíječka na fotce od markoniho je s ochranou, tedy pokud bude správně zapojená.

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od Darthy »

Takhle to mám zapojené já. Mám tam MT3608 DC/DC měnič - boost up converter na 18V. Z modulu z IN+ mi jde přes schottkyho diodu na měnič a pak z baterie mi jde OUT+ přes druhou schottkyho diodu na měnič. Mínus je pak společné, přes malý přepínač.
Přílohy
Zapojení
Zapojení

Odpovědět

Zpět na „Poradna“