vadný dotyk

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

vadný dotyk

#1 Příspěvek od Kremik »

Na tabletu Nextbook mi začal zajímavě blbnout dotyk. Zřejmě se jedná jen o horní dvě horizontální "linky". Napřed vypadla jedna, nešel dotek úplně nahoře. Během chvíle, cca dva dny... se přidala zřejmě ještě jedna pod ní. To by nebyl problém. Jenže ony si většinou cvakají jak chtějí. Dvakrát se stalo, že mi tablet v mé nepřítomnosti obvolal půl tlf. seznamu. Stačí že někdo zavolá, display se rozsvítí a už si ten krám žije vlastním životem. Takže už ho vypínám. Když odpojím kšandu, žádné fantom dotyky se nedějí. Ovšem na pohyb toho flexkabelu to nijak nereaguje, že by byl někde nalomený, či přerušený.
Chci se zeptat zkušenějších, jestli tohle chování je typický příznak něčeho nebo příčina z tohoto popisu není jasná. A pak jestli by šlo ty dvě linky nějak deaktivovat, klidně ať nefungují, ale ať neblbnou. Dík.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Na nejake HTC som objednal cinsky dotyk, na prvom kuse nefungoval jeden "segment" uplne hore. Bolo tam aj vidiet zapojenie - myslim, ze to bolo zapojene ako matica, akurat analogova.

Takze prelepit vhodne dva kontakty na konektore.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Kremik »

Tak jsem to včera skusil a jo, funguje to :D Myslel jsem si, že tak jednoduché to nebude, že ta odpojená "šína" bude chytat kdejaký bordel a kapacitně to přenášet na ostatní, ale ne, funguje to skvěle! Možná i proto, že ten obvůdek se po každém zapnutí asi zkalibruje.
Když tablet zapnu a teprve pak připojím dotyk, sice funguje, ale "blbě vidí". Když se to zapne připojené, je to ok.
Takže kdyby se někomu přihodilo něco podobného, stačí vsunout do konektoru na správné místo odstřižek sáčku od piškotů a jede se dál :D Krom toho, že v jedné poloze nestáhnu roletky, vůbec není poznat že by dotek někde "ubyl".

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“