Problém s C1-94

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

Problém s C1-94

#1 Příspěvek od msar »

Koupil jsem tento osciloskop, poničený konektor BNC jsem vyměnil za jiný, pár elektrolytů v napájecích větvích jsem vyměnil a trápí mě, že při přivedení obdélníkového signálu se mi zobrazí průběh viz foto. Lze to někde poštelovat? Do návodu jsem koukal, ale nenašel. Dělá to na všech rozsazích, signál z vestavěného kalibrátoru zobrazí bez problémů. Díky za pomoc.
Přílohy
100_5216.JPG
(36.51 KiB) Staženo 152 x

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Jakou to privadis sondou(1:1, 1:10)? Tohle je nevykompenzovana sonda...svedci to uz o tom, ze kdyz privedes signal z vestaveneho kalibratoru, je to v poho. Zapoj to na prachsprostej BNC kabel a uvidis.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#3 Příspěvek od msar »

Originál sondu nemám, toto je připojené kablíkem s BNC přímo z generátoru. Podle schématu v návodu jsem zkusil vyrobit přepínatelnou sondu 1:1, 1:10 a dělá to to samé, na připojení paralelního trimru a otáčení s ním nereaguje.
Problém je spíš, že před výměnou konektoru byl v poho a teď dělá tohle.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Nj, ale to nikdo nepsal, ze predtim, nez si vymenil BNC to bylo v poho :) . Tim padem to je zpusobeno tvym zasahem...zkus vracet kond po kondu, kde to vazne, ale moc se mi to nezda, vzhledem k tomu ze vestaveny generator chodi v poho.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#5 Příspěvek od msar »

Ale to byly filtrační ellyty v napájecích větvích +12V a -12V a ty by snad na průběh signálu mít vliv neměly, ale co jiného zbývá než je vrátit. Ale zdá se mi, že dost hřeje stabilizační tranzistor ve větvi -12V nebo jestli nějaká součástka samovolně nezměnila hodnotu?

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Sejny »

generátor je na jiném osciloskopu v pořádku? Je to divné... pokud je vnitřní kalibrátor zobrazen správně tak musí být oscilo v pořádku.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Neporušil jsi něco při výměně konektoru v okolí C10? Zkontroluj jeho nastavení. :wink:
Přílohy
m9.gif
(23.13 KiB) Staženo 207 x

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od msar »

C10 tam nemám, díra tam je na DIN pětikolík, ale tovarně je na přimontované destičce upevněn BNC. Generátor nemám jinde vyzkoušen, ale před zásahem ukazoval obdélník správně.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

Jde stopa vertikálně posunout nahoru i dolů "za roh"? Ta napájecí napětí o kterých píšeš jsou v pořádku? Je možné že jsi přehodil polaritu některého elytu, na těch ruských deskách to někdy bývá označené obráceně! 8O už jsem se taky nachytal.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od msar »

Už je to v pořádku, vyměnil jsem koaxiál vedoucí k konektoru k DPS. Napětí +12V a -12V jsem seřídil a teď koumám jak zobrazovat ze vstupu X, jak vypnout časovku. Posunovat po Y to jde až moc, tak jsem zvažoval připojit dva rezistory do serie.
Naposledy upravil(a) msar dne 03 lis 2007, 07:56, celkem upraveno 1 x.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#11 Příspěvek od jandu »

Na vypnutie časovky a na možnosť zobrazovania "X" sú vzadu vyvedené svorky. Hneˇidem hľadať manuál a zašlem ti aj s podrobnou schémou a DPS.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#12 Příspěvek od jandu »

Tak som to našiel. Ak máš záujem, napíš, kam ti to mám poslať.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jef111 »

Maluál i se schématy je na www.radiotechnikatabor.cz/tesla .
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#14 Příspěvek od msar »

Návod mám stažený v ruštině, ale nikde jsem se nedočetl o vypnutí časovky. Odhaduju že: spojení výstup pily a svorka roztažení - časová lupa, něco spojit s kostrou - vypnutí časovky?

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#15 Příspěvek od jandu »

msar píše:Návod mám stažený v ruštině, ale nikde jsem se nedočetl o vypnutí časovky. Odhaduju že: spojení výstup pily a svorka roztažení - časová lupa, něco spojit s kostrou - vypnutí časovky?
Nienie, tak nie!
Vzadu od spodu je:
-výstup píly
-svorka roztiahnutia časovej osy/časová lupa. Táto svorka po uzemnení rostiahne časovú os cca 10x
-vstup x
-kostra

K meraniu Lisajusových obrazov je treba nastaviť synchronizáciu na "vonkajšiu", a spôsob synchronizácie automatická/čakajúca na "čakajúcu".
V tomto stave je možné priviesť na svorku "X" /vzadu tretia od spodu/ druhý signál. Prvý je privedený na "Y". Potenciometrami polohy sa "vystredí" obraz.

Ak máš originálny ruský návod /ten na stránkewww.radiotechnikatabor.cz/tesla nie je originál, dodávaný s prístrojom/, tak to máš na strane 28, články 9.2.6 až 9.2.9.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“